Skocz do zawartości

Zdjęcie

stanowiska, wygrodzenie dla bydła

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gutek2105

gutek2105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 15:50

witam 

chciałbym pospawać sobie stanowiska dla bydła jak najmniejszym kosztem, nawet nie stanowiska, a taką bramkę żeby mi bydło nie wyrzucało siana za siebie.

obecnie mam tylko toki o wysokości ok 50 cm,  do tego murku przykręcone są uwięzi i poidła.

chciałbym zrobić taką furtkę/bramkę żeby krowy mogły wsadzić przez to głowy i żeby nie wyrzucały siana, jak to przymocować bez betonowania i jak do tego zamocować poidła.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stanowiska, wygrodzenie dla bydła Dzisiaj, 15:09
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stanowiska, wygrodzenie dla bydła Dzisiaj, 15:09
  •  

#2 Share Adirol

Adirol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Dłubanie przy maszynach rolniczych w garażu, Muzyka szantowa

Napisany 07 wrzesień 2015 - 19:16

Najlepiej byłoby wstawić jakieś słupy metalowe wkopane w głąb ziemi ale bez betonowania ich się nie obejdzie. Bydło wyrwie. Nie dasz rady ich nigdzie wyprzeć bo będzie za słabe. Do słupów dospawaj rurkę poziomą kilkanaście centymetrów nad kłebem krowy. drugą przy korycie. Zrób żebrowanie pomiędzy nimi a w miejscu w którym krowa wkłada głowę zostaw otwór. W tym otworze z jednej strony przymocuj łańcuch na szyję krowy. niech zwisa luźno z górnej rurki. Jak krowa włoży łeb przywiąż na około głowy i zaczep obok miejsca z którego zwisa. widziałem takie rozwiązanie u sasiada. miał koło 80 sztuk krów. zdawało egzamin. Jeśli nie chcesz takiego sposobu to łańcuch zostaw zamocowany do żłobu. Do tych metalowych poziomych rur możesz przymocować bez problemu poidła.