Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siłownik elektryczny

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 03 marzec 2008 - 12:08

Siłownik elektryczny Witam .Mam pytanie do tych co się znają lepiej na elektryce.Chodzi mi o zamontowanie siłownika elektrycznego ( z anteny satelitarnej) do opryskiwacza w ramach regulowanej stabilizacji belki.Z siłownika wychodzą 4 przewody dwa z nich po podłączeniu do + i - akumulatora sprawiają że siłownik sie wysówa a jeśli podłącze je na przemian to siłownik działa w odwrotną stronę,zaś dwa przewody są nie aktywne .Chodzi mi o to jakiego przełącznika użyć aby to sprawnie działało.Bo chyba zwykły przełacznik np. od kierunkowskazów nie spełni tutaj roli.Prodsze o poradę???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siłownik elektryczny Dzisiaj, 12:45
  •  

#2 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 13:02

Siłownik elektryczny Budujesz układ na dwóch stycznikach (przekaźnikach) przełączalnych, albo modyfikujesz centralkę sterowania centralnym zamkiem tak aby nie działała impulsowo. Np taką: http://www.allegro.p...cja_.html#photo

#3 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 03 marzec 2008 - 20:39

Siłownik elektryczny Czy nie ma w sprzedaży takich gotowych przełączników?

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 21:46

Siłownik elektryczny

Witam .Mam pytanie do tych co się znają lepiej na elektryce.Chodzi mi o zamontowanie siłownika elektrycznego ( z anteny satelitarnej) do opryskiwacza w ramach regulowanej stabilizacji belki.Z siłownika wychodzą 4 przewody dwa z nich po podłączeniu do + i - akumulatora sprawiają że siłownik sie wysówa a jeśli podłącze je na przemian to siłownik działa w odwrotną stronę,zaś dwa przewody są nie aktywne .Chodzi mi o to jakiego przełącznika użyć aby to sprawnie działało.Bo chyba zwykły przełacznik np. od kierunkowskazów nie spełni tutaj roli.Prodsze o poradę???

Sprawę załatwi włącznik od podnośnika do szyb ze szrotowego auta, on zamienia bieguny prądu( przy podłączaniu sprawdź dokładnie jak i na jakie styki zamienia bieguny. Po puszczeniu przycisku siłownik będzie natychmiast zatrzymywał się, bo przełącznik zwiera styki współpracującego silnika. Taki ze starego WV za 5zł, kieruj się kształtem końcówek elektrycznych aby znów nie bujać się z poszukiwaniem fabrycznych konektorów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 04 marzec 2008 - 05:41

Siłownik elektryczny O i o coś takiego mi chodziło:) .Dzięki zorzyk2 .Pozdro

#6 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 27 październik 2008 - 19:43

Siłownik elektryczny Czy mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia tego siłownika i napisać skąd go zdobyłeś gdzie można dostać i jak połączyć z belką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 02:22

Siłownik elektryczny dobre rozwiązanie to było zamieszczone w TAP wraz ze zdjęciem
koleś zrobił taką regulację ale z lewarka od malucha, i silnika elektrycznego wycieraczek malucha, a takie rzeczy szukać lepiej na złomie a nie na szrocie, czyli mniejszy koszt

zaraz zaraz zaraz
myślałem nad tym na jakiej zasadzie działa EHR ( jakie dodatkowe siłowniki i sterowanie), aż tu mnie olśniło, że przecież to musi być coś podobnego do tej regulacji belki polowej, tylko trzeba po prostu poprzerabiać,
w C-360 było by raczej dość trudno, bo gdzie tą regulację przymocować, ale przy zetorze 7*** można przymocować tuż pod kabiną, a jak już jest to z tyłu na błotnikach zamontować przyciski od ehr i gucio, szpanować jest czym :lol: