Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 luty 2007 - 14:03

John Deere czy Fendt? @mav już którys raz piszesz o ramie...co w niej takiego wspaniałego widzisz?? :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 15:17
  •  

#62 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 18 luty 2007 - 14:15

John Deere czy Fendt? Ale ja mówie ogólnie jedziałem i JD i fendem i ogólnie wdług mnie w JD lepiej jest co do komfortu czyli wszystkie drążki i przyciski zrobione tak ze wygodnie sie je wdusza co nie do końca mi sie podobało w fendach. A co wyposazenia to z tego co słyszałem to JD ma wiecej od fendt ale czy to prawda.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#63 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 18 luty 2007 - 14:16

John Deere czy Fendt? @pioter
to ze ten ciagnik wazy 6 ton a bedzie na nim wisiało 4t albo i wiecej np siewnik 1,5t z przodu i 2,5-3t z tyłu
Rama wtedy przenosi naprezenia, a nie silnik z skrzynią jak to jest w modułowej konstrukcji.

Tak jak wszędzie tu też działa taka zasada. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Od przenoszenia naprezeń silnik nie jest.
A potem dziwic sie ze sie skąds leje. Z ramy napewno lać się nie będzie :)

#64 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 18 luty 2007 - 14:32

John Deere czy Fendt? Mam taka uwage nie musisz jej komentowac bo Valtra jest w tej samej grupie co Fendt wiedz moze ma taka sama rame albo cos z Fednta? Bo Valtry to tez dobre ciagniki;) troche nie na temat:P
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#65 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 18 luty 2007 - 14:57

John Deere czy Fendt? Fendt nie ma pełnej ramy tak jak JD ale lepszy rydz niz nic :)
Valtra nie ma takiej samej ramy jak Fendt, ma pół rame czyli w zasadzie tylko takie wzmocnienie.
Valtra nie posiada bezstopniówki.

Nie twierdze ze Valtra jest złym ciągnikiem, znam jednego uzytkownika tylko w mojej okolicy który ma 190KM Valtre i jest bardzo z niej zadowolony i jak by kupował to kupiłby jeszcze raz Valtre :) Grunt to byc zadowolonym z własnej inwestycji.

#66 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 18 luty 2007 - 15:05

John Deere czy Fendt? To wcale nie prawda że konstrukcja ramowa uwalnia od przecieków. Silnik w jd zdaje się jest na poduszkach więc porusza się. Wystarczy że otrze o siebie przewód o przewód i przeciek gotowy. :)

#67 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 18 luty 2007 - 15:28

John Deere czy Fendt? Lukasz4255

Rozumiesz słowo "napręzenia"?

#68 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 luty 2007 - 15:46

John Deere czy Fendt?

Fendt nie ma pełnej ramy tak jak JD ale lepszy rydz niz nic :)
Valtra nie ma takiej samej ramy jak Fendt, ma pół rame czyli w zasadzie tylko takie wzmocnienie.
Valtra nie posiada bezstopniówki.

Nie twierdze ze Valtra jest złym ciągnikiem, znam jednego uzytkownika tylko w mojej okolicy który ma 190KM Valtre i jest bardzo z niej zadowolony i jak by kupował to kupiłby jeszcze raz Valtre :) Grunt to byc zadowolonym z własnej inwestycji.

Ja z nam takich ludzi co są zadowoleni z ciągników które poprostu to wielkie G , bynajmniej tak mówią , albo taki tekst gościa w odpowiedzi na moje pytanie ile mu pali taki sam ciągnik jak mój i odpowiedział że w orce 8l/mth :) on tyle to pali na biegu jałowym :)

A 2 sprawa to każdy kupuje to co mu pasuje i na co go stać , ja osobiście FENDTA nie kupie głównie ze wzglądu na korbanka ale nie tylko niedaleko wzioł na próbe fendta ok 160 km ma być zamiast 1614 i co z pługiem wahadłowym 5x45 fendt zdychał tak samo jak 1614 :) później buraki woził Casem

#69 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 18 luty 2007 - 15:50

John Deere czy Fendt? cos mi sie wydaje ze i tak JD wygra bo wszyscy daja na Fendta ale bez uzasadnienia a jak ktos na JD zasadnienia nie musi byc :)

#70 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 18 luty 2007 - 19:59

John Deere czy Fendt? jeździłem już wieloma ciągnikami fendt 712, jd 6620 premium, valtra t140, sam mam claasa ares 656 125 km,
wiadomo w fendcie skrzynia bezstopniowa to standard, jest to główny atut tego ciągnika, także ciężko jest go porównywac do ciągników ze "zwykłymi" skrzyniami, poza skrzynią vario nie ma w nim żadnych rewelacji, nie jeździłem żadnym tvt, cvx, autopowr także nie mam porównania skrzyń bezstopniowych która lepiej chodzi
co do ramy, to rama fendta moim zdaniem wydaje sie śmiesznie delikatna w porównaniu do valtry T, co innego tylny most w fendtach, wygląda na naprawdę mocny
fendt nie ma wielkiej konkurencji na razie, jak skrzynie bezstopniowe zaczną się bardziej upowszechniac to fendt może tylko na tym stracic,
wprowadzenie bezstopniowych skrzyń podobno planują valtra w serii T i claas w axionie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 luty 2007 - 08:31

John Deere czy Fendt? Chłopaki ależ w valtrze jest rama +to co jest zbiornikiem silnik i skrzynia nie są połączone na sztywno

#72 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 luty 2007 - 09:13

John Deere czy Fendt? Oki zeby znowu nie pisac duzo. he

Da sie Valtre rozpołowić?
a jak jest połaczony silnik z skrzynią skoro nie na sztywno?

Teraz bedzie duzo okazji na przygladniecie sie dokłądnie ciagniką (oczywiscie tym co nie maja i nie zwracali na to uwagi). polagra , kielce

a bezstopniówka w Valtrze czy Class jezeli bedzie wprowadzona to jest nic innego jak vario. Tak samo jak w MF

#73 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 19 luty 2007 - 09:32

John Deere czy Fendt? Tak Mav rozumiem to słowo a jeśli o to chodzi to moim zdaniem wystarczą dobrej jakości materiały. Pozdro :)

#74 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 luty 2007 - 09:46

John Deere czy Fendt? @mav-w 2008 roku Valtra wprowadza WŁASNĄ bezstopniówkę (news z 19.01.2007 z Profi)
@Łukasz 4255-czy uważasz ,że JD ma aż tak słabej jakości materiały,że z tego powodu stosuje ramę aby wszystko trzymało się kupy ? :)

#75 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 luty 2007 - 10:35

John Deere czy Fendt? rama usztywnia konstrukcje ale również może to być poc marketingowy ''oni nie mają a my mamy''a czy casywny silnik i skrzynia są do niczego? I czy JD SEma rame czy pół rame?

#76 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 19 luty 2007 - 11:17

John Deere czy Fendt? Panowie wydaje mi sie ze wszelkie rozwiazania i nowinki jakie sa wprowadzane nie sa robione po to rzeby wydusic wiecej kasy od klienta tylko po to aby ciagnik udodkonalić sprawic go lepszym zeby nie pozostal na szarym koncu wsrod takiej konkurencji. Nad nowymi rozwiazaniami nie pracuja ludzie z ulicy tylko wykształceni naukowcy. Jesli cos robia to chyba dla komfortu, choc nie tylko, zdarza sie ze bajery przyciagaja klientów Ale kogo na stac? :)

#77 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 luty 2007 - 11:32

John Deere czy Fendt? lukas120 taki chwyt marketingowy ze hej :) Konkurencja lezy na łopatkach przez jednego klijenta ;)hehe
Kazdy ma swoja opinie, jezeli uwazasz ze rama nic nie daje to jej porostu nie kupujesz. Ja mam inne zdanie.:)

Takie są moje kryteria wyboru ciagnika. Jezeli jest jakiś inny ciagnik który je spełnia oprócz dwóch wyzej wymienionych, to słucham propozycji....

SE to wiadomo ze to model JD dla tych co jedynym kryterium jest cena. Nie wazne co w nim jest byle było tanie i miało napis John Deere.
Właśnie tego nie jestem pewien czy w SE jest rama. Bo nigdy sie nie przygladałem czemus co jest robione pod cene a nie jakość.

Gdyby w ofercie JD miał tylko SE, to bym miał do wyboru tylko Fendta

#78 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 luty 2007 - 21:45

John Deere czy Fendt? no bez przesady ale chyba sam zauważyłeś że największe obciążenie w ciągniku przypada na tylni most i zwolnice to nie ciężarówka gdzie masa jest rozłożona na całej długości oczywiście sytuacja zmieni się gdy założymy ładowacz czołowy

#79 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 20 luty 2007 - 11:44

John Deere czy Fendt? Co ma wspólnego obciążenie więcej tylnego mostu do naprężeń jakie są przenoszone wzdłużnie?

wiesz gdzie jest środek cięzkosci w ciągniku? . Zrób sobie test. Weź patyka i podeprzyj go proporcjonalnie tam gdzie jest tylny i przedni most po czym nałuz na jeden koniec (ten od strony tylnego mostu) 2 razy tyle obciazenia co na ten z drugiej strony(przedni) i zobacz gdzie sie ugnie. Jak ci sie ugnie w miejscu gdzie jest podparty to masz racje :)

łatwo wywnioskować ze twoje stwierdzenie o obciążeniu więcej tylnego mostu jak przedniego, nijak sie ma do zadania jakie spełnia rama.

Z twojej wypowiedzi wynika ze wogole nie wiesz po co jest ta rama i co ma za zadanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 20 luty 2007 - 20:16

John Deere czy Fendt? nieporównuj patyka do stani :) :) :)
ai tak uważam że pył jest najbardziej obciążony

Dodaj odpowiedź