Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paweł Kukiz na prezydenta!

612 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 11:17

Opierasz poparcie dla PO na powtarzaniu wielokrotnie frazy: "8 lat stabilnej władzy".

No bo takie są fakty, może to nie jest wielkie osiągnięcie w porównaniu do krajów Zachodu, ale widać w Polsce to już wyczyn, skoro udało się to póki co tylko jednej koalicji.

Kojarzy mi się się to z dyktaturą robiącą ze społeczeństwa zwolenników=poddanych=idiotów, z tą różnicą, że nie przy użyciu siły lecz manipulacji.

Powiadają że skojarzenia to przekleństwo. Rządzenie krajem opiera się na faktach.

W przeciwieństwie do Pis, które z honorem zakończyło rządy....

PiS nie zakończyło rządów z powodów honorowych, koalicja im się rozpadła, rząd mniejszościowy nie miałby szans bytu i rozpisano przedterminowe wybory. Takie są procedury w demokracjach parlamentarnych.

PO obce jest to pojęcie, mają sposoby: niechlubne zamiatanie afer,  zmiana przepisów ustaw pod siebie lub ich wykreślanie, a ilu ludzi niewinnych zginęło, bo chcieli prawdy, ratować polskie rezerwy lub mieli informacje obciążające

Już niedługo władzę przejmą Prawi i Sprawiedliwi, będą mogli się wykazać.

a niewyjaśniony Smoleńsk

Już wyjaśniony: http://d.polskatimes....jpg?1401070361, http://memytutaj.pl/...lensk-kurwa.jpg

Kulczyk niby dążył do współpracy polsko-ukraińskiej a teraz nie żyje przez banalny zator w renomowanej klinice?

Wina Tuska, yyy znaczy Kopacz.

Rynek zalewany w większości  obcym produktem, limity...Co to ma być

Brak producenta tego produktu na rynku macierzystym.

Kaszlak  :) wyjaśnij, podaj mi proszę te zalety, fakty przemawiające za "Twym" PO, pomijając hasło "8 lat". Prosto i logicznie.

Każdy patrzy na coś innego. Dla Ciebie Kukiz z Liroyem jest faktem przemawiającym za tym ugrupowaniem.

P.S. Dlaczego wchodząc do UE i  tworząc tyle programów dla rolnictwa, rząd nie wsparł w innowacji  legendy polskiej wsi URSUSA

Dlatego że ta firma była uczulona na innowację. Klepali jeden model ciągnika przez 30 lat a z licencją MF sobie nie poradzili. Wiesz kiedy był wprowadzony model C 325, model C 4011 albo model C 385 ?? Ile lat te modele były klepane ?? Wiesz o tym, że jedynie C 325 był 100% polskim pomysłem. Wiesz o tym, że licencja MF miała być szansą dla naszego Ursusa ?? Fabryka miała docelowo produkować 75 tyś. maszyn rocznie, i co najważniejsze miało być na nich napisane Massey Ferguson. A wiesz, że Ursus wprowadzał tą licencję ponad 10 lat, i po tym czasie te ciągniki były już przestarzałe ?? No jak taka fabryka miała rokować, że stanie się innowacyjna i prężna ?? Porównaj to: z tym: to może zrozumiesz.

I proszę nie tłumacz to tym, że w Polsce "komuna" była, bo Zetor działał w takich samych realiach.

Edytowany przez Kaszlak79, 05 wrzesień 2015 - 11:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paweł Kukiz na prezydenta! Dzisiaj, 17:12
  •  

#542 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 11:54

Zetor po prostu miał szczęście.

Gdyby Ursus był prywatną firmą i działał w niekomunistycznym kraju to ludziom z MF nie poszłoby tak łatwo z przekupieniem pracowników żeby kupili tą licencje tylko rozwijano by swoje pomysły albo poszukano by jakiegoś lepszego rozwiązania z licencją.

#543 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 15:13

Na pewno miał szczęście do ludzi, którzy darzyli większym entuzjazmem swoją pracę. Ursus gdyby był prywatną firmą i działał w gospodarce wolnorynkowej, to albo przyłożyłby się do tego jak produkował i co, albo by szybko zakończył swój żywot. Licencja na MF pokazała co były warte zakłady Ursusa, nie poradzono sobie na czas z wprowadzeniem masowej produkcji nowoczesnych ciągników.

#544 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 19:24

Tutaj jest dość krótko i dosadnie opisane dlaczego z Ursusem wyszło jak wyszło.

Warto poświęcić trochę czasu na tą lekturę.

http://imgur.com/a/DW6rM#MMKvOGk

#545 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 19:45

Przeczytałem, już po pierwszej stronę zacząłem się śmiać. "Do Polski sprowadzono ponad 5 tyś. lekkich ciągników Zetor 3011, które natychmiast zaczęły psuć się w eksploatacji" - obiektywizm autora powala. Zetor 3011 był protoplastą i pierwszym ciągnikiem bardzo udanej serii UR 1 Zetora, która to regularnie modernizowana przetrwała do połowy lat 90-tych i była przez ten cały okres z powodzeniem eksportowana do wielu krajów. Ale nie zaśmiecajmy tematu.

#546 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 21:08

Też się uśmiałem, więc tak; zetor nie ma prawa się psuć bo to udana jednostka sprawdzona w wielu krajach,  natomiast ursus to padaka nomen omen exportowana do 80krajów świata.

#547 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 21:26

Po prostu uważam że to co zostało napisane w tej książce mija się z prawdą. Wszytko ma prawo się psuć, a Zetor ZAWSZE robił lepsze maszyny, nie na papierze czy prototypy, ale te co w polu robiły. I nie było tak, że kupiłeś Zetora, a ten "natychmiast zaczął się psuć". To nie temat o ciągnikach, tylko o Panu Pawle Kukizie.

#548 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 01:44

No widzisz, ale jednak Ci dwaj Panowie nie skończyli tak samo, jeden jako dziennikarz od dłuższego czasu nie może się przebić nigdzie dalej jak YT. Dla mnie choćby media publiczne są lepszym miejscem na publicystykę, tylko tam akurat nie każdy może zaistnieć.

Media publiczne? Dokładnie opisz co masz na myśli, konkretne stacje proszę.
I dlaczego nie każdy może zaistnieć w tych publicznych mediach?? Wytłumacz nam tym populistycznym glupkom jak to w którymś temacie tak śmiało nazwałes

#549 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 09:28

Moja definicja to min. to: https://pl.wikipedia...wizja_publiczna, tacy jak Ty wolą pewnie tą: http://sdp.pl/feliet...zne,1422952816. Ja się z twoim zdaniem nie zgadzam, ale je szanuję, w przeciwieństwie do Ciebie. A mam prawo twoje poglądy nazywać, jak mi się podoba, ty też.

Nie każdy może w tych mediach zaistnieć, podobnie jak w mediach komercyjnych o zasięgu ogólnokrajowym, bo widocznie nie każdy reprezentuje wystarczająco wysoki poziom dziennikarski. I to by było na tyle, jeśli chodzi o naszą dyskusję.

#550 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 10:03

Debata o dzisiejszym referendum w TVP. Moim zdaniem więcej powinno być takich debat w telewizji publicznej przynajmniej x5.

http://referendum201...ko-o-referendum

W tej debacie usłyszałem argument że jeżeli będą JOWy to będzie mniej kobiet w sejmie -według mnie absurdalny argument. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 11:00

Paweł Kukiz na prezydenta! Gwoli wyjaśnienia to masz poglądy, z którymi się zgadzam i szanuję, nie zgadzam się ale szanuję oraz takie, które są zwykłym pieprzeniem rzeczy od rzeczy, których nie szanuję mimo szczerych chęci.
Linków nawet nie otwieralem, Wiki nie jest wg mnie rzetelnym źródłem informacji a to drugie coś zwisa mi i owiewa co tam jest i kto.
O poziomie dziennikarskim w głównych mediach, chodzi mi o TV, szkoda się nawet wypowiadać.
I to by było na tyle, jeśli chodzi o naszą dyskusję. Przynajmniej na razie.
Pozdrawiam

#552 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 11:06

Jeszcze trochę przeprosicie się ze starym ursusem jak unia zablokuje kasę przez to że Polska nie chce imigrantów przyjmować.

#553 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 15:32

Gwoli wyjaśnienia to masz poglądy, z którymi się zgadzam i szanuję, nie zgadzam się ale szanuję oraz takie, które są zwykłym pieprzeniem rzeczy od rzeczy, których nie szanuję mimo szczerych chęci.
Linków nawet nie otwieralem, Wiki nie jest wg mnie rzetelnym źródłem informacji a to drugie coś zwisa mi i owiewa co tam jest i kto.
O poziomie dziennikarskim w głównych mediach, chodzi mi o TV, szkoda się nawet wypowiadać.
I to by było na tyle, jeśli chodzi o naszą dyskusję. Przynajmniej na razie.
Pozdrawiam

Z wzajemnością. Z mojej strony z tą różnicą, że to na tyle, jeśli chodzi o naszą duskusję na zawsze. A monologu Ci nikt nie zabroni.

Edytowany przez Kaszlak79, 06 wrzesień 2015 - 15:34.

#554 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 21:29

a co wasza dyskusja ma wspolnego z tematem, w starych dobrych czasach tego forum dostalibyscie pare razy po % i mielibyscie duzo wolnego czasu na ochloniecie. 

kukiz byl ostatnio w zywcu i na spotkanie przyszlo 30 osob-to chyba juz koniec, zatwierdzil juz listy wyborcze-u mnie sami anonimowi kandydaci-niby dlaczego ktos mialby na nich glosowac. u palikota to przynajmniej grodzka byla znana i dostala 20 tys glosow, w okolicy tylko jeden znany polityk-znany z tego ze juz z niejednego koryta jadl i to cala prawda o kukizie-jedno wielkie 0, na ktore gimbaza dala sie nabrac :D  :D  :D .

i po referendum-kasa poszla w bloto,to kolejny przejaw poziomu polskiej demokracji.

roznica miedzy nami a wami[kaszlak-shaun] nie jest polityczna tylko kulturowa i mentalna, mozna dodac jeszcze cos o geografii i histori, i nic tego nie zmieni, zadne dyskusje po prostu nadajemy na innych falach....

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#555 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 21:42

Jak zwykle gadasz konkretnie, i nie ma tu w nikim winy.

#556 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 07:49

Jak  tam po referendum  ?  mamy piękną  frekwencję     niecałe  8  %   :blink:  

#557 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 13:24

Paweł Kukiz na prezydenta! Żenada naszych władz. Teraz kolejny będzie Kukiz ...

#558 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 07 wrzesień 2015 - 13:49

Wiara czyni cuda, czyżbym dostrzegła ją podświadomie w Twych wypowiedziach? ^^

Żenadą jest dla mnie ludzka IGNORANCJA, nie ma nic gorszego niż nieświadomość, tak jak życie stada zwierząt prowadzonych na rzeź. Zapewnianie im coraz lepszych, nowoczesnych, ekologicznie świadomych warunków niby, dbanie o ich prawa bytu dla wiadomego celu...dla monopolu.

W tv pokazują np. albo ogłupiające show albo patologie, abym pomyślała sobie w jakiej jednak ja jestem komfortowej sytuacji i nie mam powodów do narzekania.

Zapewniają nam takie rozrywki  codziennych procedur, byle zaprzątnąć nas i oddalić od sedna ich poczynać, żebyśmy myśleli i borykali się tylko własnymi sprawami a nie ogółu.

Przeczytałam tu powyżej dwa posty,  z których wypływa zatrważająca obojętność :mellow: szkoda słów.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#559 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 18:56

Po pierwsze Kukiz z Komorowskim się ośmieszyli. Kukiz roztrwonił całe poparcie mówiąc, że nie ma programu i ma wszystko w d. A Komorowski jak tonący brzytwy się chwytał i mu nie wyszło.

Po drugie na nie powodzeniu referendum zależało wszystkim partiom w sejmie. Bo żadna z nich nie jest zainteresowana utratą finansowania. Nawet PO która mówi, że jest za zniesieniem finansowania partii politycznych z budżetu. Ale wie, że nic z tego nie będzie więc sobie tak dalej  mówi. Poza tym żadna z partii w sejmie nie jest zainteresowana utworzeniem JOW ów. Bo to naruszy bardzo ich interes. A partiom takim jak PSL czy nawet zjednoczona lewica oznaczało by to wylot z sejmu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 19:21

Mnie nie dziwi frekwencja. 

-media nie robiły nic aby edukować ani zachęcać. 

-wydali sto milionów w błoto po raz kolejny i pewnie nie ostatni szkoda tylko że za naszą $$$

-pytania były otwarte, nawet gdyby było 50% to byłaby wielka dyskusja polityków jakie JOW-y itp. 

-dla mnie żenadę pokazuje telewizja publiczna

@jacus

Nadchodzą wybory parlamentarne. Mamy do wyboru albo glosować na znane osoby które wiele razy zawiodły, przynajmniej mnie, albo na nie znane o których nic nie wiemy. Dla mnie każde  wybory są odpychające i był nawet taki okres że wcale nie chodziłem. 

Jestem zdania że wybory jakiekolwiek powinny być przymusowe np.każdy kto nie poszedł na wybory płaci mandat 100zł. W przypadku gdy jest 50%  nie ważnych głosów następuje od razu referendum ale o tym chyba była już mowa wśród polityków.

@hubertuss

Kolego  nie pierwszy raz wprowadzasz w błąd. Zgadza się Kukiz nie ma programu ale ma strategie- takie brzmiało jego zdanie. Jedną ze strategii była reforma policji którą podał do wiadomości, masa stron do czytania.

Ostanie Twoje zdanie w poście. Gdyby były JOWy-te 460 okręgów, PSL miał by więcej posłów dowodem jest na to mapka do samorządów. Nie miałby takiej władzy prezes partii. Kolego myślę że się nie obrazisz jak nazwie Cię "stary Wyga z AF" i zadam Tobie pytanie.

Czy   system mieszany w Polsce już był, o tym wspominał Kaczyński w debacie o JOW i dlaczego z niego zrezygnowano???.