Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#13661 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 18 maj 2015 - 21:02

Pszenica Ozima i jara Panowie dzisiaj byłem w polu zobaczyć pszenice na pojedynczych liściach pojawiają się czerwone końcówki co robić ? Czy już po ptakach i to jest to o czym mówi gen ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 22:56
  •  

#13662 Share CichyWieNajWiecej

CichyWieNajWiecej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 18 maj 2015 - 21:42

Pszenica Ozima i jara

Witam,mam  problem z pszenica jara jest to odmiana Arabella zasiana na poczatku kwietnia, jakis tydzien temu zauwazyłem ze zaczyna żółknąc,opryskalem siarczanem magnezu lecz nie widac poprawy, co robic ? moze miał ktos taki sam problem ? 

Leć pumą jak najszybciej .. chyba że zbyt duża susza w twoim rejonie to se odpuść,,

Leć pumą jak najszybciej .. chyba że zbyt duża susza w twoim rejonie to se odpuść,,

Pomyłka:P

panowie potrzebuje porady, przenica jest w fazie liscia pod flagowego , gdzie nie gdzie flagowy sie pokazuje. na jesieni pryskalem wszystkie pola lentupurem flo badz tolurexem. na jednym kawalku mam dwa duze place z wyczyncem polnym ktora przebarwia sie na purpurowo juz. moge to czyms zwalczyc jeszcze?

Leć pumą jak najszybciej .. chyba że zbyt duża susza w twoim rejonie to se odpuść,, ewentualnie tylko rondap przed zbirami 

#13663 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 18 maj 2015 - 22:23

Pszenica Ozima i jara

poleciał zenit na T 2 mocno mączniakiem porażona była, ale efekty już widzę są, myślę że przebiję średni plon 8t/ha

Nie śnij na jawie. Jeśli przy T2 pszenica mocno porażona czyli zawalone po części T1 to nie wiem jakie realne 8t :-o

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13664 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 19 maj 2015 - 06:12

Pszenica Ozima i jara cześć. mam pytanie mogę jeszcze podsypac saletra na pszenicę ozima? bo jest miejscami jasna i na jednym kawałku spróbowałem zasiac 300kg/ha i zrobiłem błąd bo ta tym kawałku jest strasznie słaba da się jakoś polepszyć jej stan?

#13665 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 19 maj 2015 - 07:22

Pszenica Ozima i jara

Teraz to tylko saletra i to na wczoraj jak licha.

Ja też mam pytanie - czy na T2 w (pszenica, pszenżyto) dobra będzie opera max? Czy sama wystarczy czy z czymś pomieszać? Na T1 poszedł wirtuoz + vertisan (0,6+0,6)

Edytowany przez Wojtek987, 19 maj 2015 - 07:22.

#13666 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 19 maj 2015 - 10:05

Pszenica Ozima i jara

Teraz seletra to juz tylko pomoże na białko gluten i MTZ plonu juz az tak nie podniesie ponieważ już jest ustalona długość kłosa i ilość kłosków w kłosie.

#13667 Share waldeko016

waldeko016

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 maj 2015 - 11:00

Pszenica Ozima i jara

Byłem dziś na polu i widzę że miejscami chyba nie zadziałał oprysk Glen. Między pszenicą ozimą trafia się coś cienkiego przypomina jak trawe, ciężko mi powiedzieć czy to kostrzewa czy miotła. Czy w tej fazie pszenicy mogę jeszcze czymś prysnąć?

#13668 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 19 maj 2015 - 12:11

Pszenica Ozima i jara

Panowie po jakim czasie od zastosowania Lintura w pszenicy jarej mogę polecieć z odżywkami, tak żeby nie chciały chwasty wrócić do życia? Dodam że pryskałem od chwastów w sobotę, a pasowało by mi dzisiaj dać odżywki bo od jutra deszcze nadają. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#13669 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 19 maj 2015 - 12:37

Pszenica Ozima i jara

leć śmiało z odżywkami.

#13670 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 maj 2015 - 13:56

Pszenica Ozima i jara kiedy dokładniednie dac t3 na ozimą? przed kwitnieniem czy dopiero po. Dodam i zaczyna się powoli klosic a tydzień temu dałem t2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13671 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 19 maj 2015 - 15:02

Pszenica Ozima i jara

podczas kwitnienia robi się t3

#13672 Share KarolaKarotka

KarolaKarotka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 maj 2015 - 15:12

Pszenica Ozima i jara

Witam, zasialiśmy pszenice jarą, wschodziła dość długo bo było zimno, ale powychodziła równo, pod korzeń dostała 350 kg PK i 300 kg mocznika. Po jakimś czasie dało się zauważyć że za kołami ciągnika robią się ciemniejsze pasy w każdym przejeździe. Obecnie różnica w rozwoju pszenicy jest taka że na pasach jest purpura i będzie faza kolanka a poza pasami jest zdecydowanie jaśniejsza i się krzewi...

Czy i kiedy pszenica się wyrówna?

#13673 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 19 maj 2015 - 17:00

Pszenica Ozima i jara

Mam to samo, cholera wie co to jest, zrobiła się jasna jak nie wiem. 30 arów mam na tym polu takiej wilgotniejszej zawsze gleby to jest ok, a dalej gdzie gorsza ziemia tragedia! Jeszcze tydzień temu wyglądała super. Opryskana ccc 1 litr i duet star 1 litr, więc o grzybie nie może być mowy. Ten plac lepszej ziemi gdzie jest całkiem nieźle zielona, skłania mnie do stwierdzenia że to przez suszę. Przed siewem dostała 51 N, dziś ok 55N w saletrze i zobaczymy czy pomoże. Oby deszcz poszedł!

#13674 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 19 maj 2015 - 17:20

Pszenica Ozima i jara

Witam, zasialiśmy pszenice jarą, wschodziła dość długo bo było zimno, ale powychodziła równo, pod korzeń dostała 350 kg PK i 300 kg mocznika. Po jakimś czasie dało się zauważyć że za kołami ciągnika robią się ciemniejsze pasy w każdym przejeździe. Obecnie różnica w rozwoju pszenicy jest taka że na pasach jest purpura i będzie faza kolanka a poza pasami jest zdecydowanie jaśniejsza i się krzewi...

Czy i kiedy pszenica się wyrówna?

Pisałem o tym na forum ale tez nie dostałem odpowiedzi chodzi mi tutaj o te pasy ciemniejszej po kołach. Myślałem nad tym 2 noce o co chodzi i myśle ze wiem o co chodzi. Nie wiem jak u Cb wygladała uprawa ale ja najpierw dałem wapno potem nawozy i dopiero potem agregat i siew. A wiec jak siałem mocznik to nawozy leciały w koleiny i tam ich była najwieksza koncentracja dalej jak robiłem uprawe to jechałem agregatem i ziemia która zawalała mi koleiny miała juz na sobie nawozy i te nawozy dodatkowo leciały w te koleiny. Troche namotałem ale na chłopski rozum na szybkiego chciałem odpisac. Nie pierwszy rok tak mam i w nastepnym roku spróbuje zamisat mocznika przedsiewnie posiać saletre tuż po wschodach i zobacze jak to bd wygladac. Mysle że to własnie o to chodzi z tymi nawozami w koleinach bo w ozimym zbożu tego nie ma bo i azotu sie nie daje przedsiewnie.

#13675 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 19 maj 2015 - 18:57

Pszenica Ozima i jara

Masz racje w tym roku bardzo to widać

#13676 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 19 maj 2015 - 19:07

Pszenica Ozima i jara

Pisałem o tym na forum ale tez nie dostałem odpowiedzi chodzi mi tutaj o te pasy ciemniejszej po kołach. Myślałem nad tym 2 noce o co chodzi i myśle ze wiem o co chodzi. Nie wiem jak u Cb wygladała uprawa ale ja najpierw dałem wapno potem nawozy i dopiero potem agregat i siew. A wiec jak siałem mocznik to nawozy leciały w koleiny i tam ich była najwieksza koncentracja dalej jak robiłem uprawe to jechałem agregatem i ziemia która zawalała mi koleiny miała juz na sobie nawozy i te nawozy dodatkowo leciały w te koleiny. Troche namotałem ale na chłopski rozum na szybkiego chciałem odpisac. Nie pierwszy rok tak mam i w nastepnym roku spróbuje zamisat mocznika przedsiewnie posiać saletre tuż po wschodach i zobacze jak to bd wygladac. Mysle że to własnie o to chodzi z tymi nawozami w koleinach bo w ozimym zbożu tego nie ma bo i azotu sie nie daje przeds

Trochę naciągana ta teoria jak dla mnie...

#13677 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 19 maj 2015 - 19:12

Pszenica Ozima i jara

Witam, mam pytanko  o środek tilt turbo. Co myślicie na jego temat może ktoś stosował i ewentualnie w jakiej mieszanińe.

#13678 Share Paaatryk

Paaatryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 19 maj 2015 - 19:19

Pszenica Ozima i jara

Kurcze mam tak samo..... tak gdzie koła to pszenica jara super jest, taka ciemna, a reszta jest jaśniejsza i zastanawiam się co to może być. W sobotę dałem dolistnie 10 kg/h mocznika i 10 kg/h siarczanu magnezu, ale dalej taka jasna

#13679 Share Damiankoss199495

Damiankoss199495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, budownictwo.

Napisany 19 maj 2015 - 19:21

Pszenica Ozima i jara

ale to ślady po kołach są tak jak siałeś siewnikiem (zbożowym)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13680 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 maj 2015 - 19:26

Pszenica Ozima i jara

rośliny posiane w śladach po traktorze lepiej rosną ponieważ jest lepszy podsiąk wody w zagęszczonej ziemi