Hanter150

Storna internetowa gospodarstwa

Polecane posty

Hanter150    2

Niedawno zastanawiałem sie czy założyć stronę internetową swojego gospodarstwa. Ma ktoś założoną taką stronę??? Znacie jakieś adresy takich stron??? Jeżeli tak proszę o linki. Jak myślicie to dobry pomysł???


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

to zależy jak bardzo się chcesz pochwalić ;) bo zapewne miała by to być stronka informacyjna i poglądowa, no chyba że stronka o gospodarstwie jako o firmie sprzedającej to co w gosp się wytwarza. Jeśli masz czas i troszke pojęcia to jak najbardziej - choćby dla własnej satysfakcji. Jeśli nie tworzyłeś nigdy stron to wystarczy jakieś prosty programy np "pajączek" i do roboty. Jak stronka gotowa to na jakiś darmowy serwer i juz strona żyje. Najprostrzy, najszybszy i najtańszy sposób tylko adres nie zawsze taki jak chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

dorby pomysł. ;) ,znajomy ojca ma nawet wizytówki :):) . a na samochodzie ma reklame i często dzwonią do niego kupcy którzy widzieli jego auto :) ..

 

 

Ps.Reklama dzwignią handlu :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja też myślałem nad stroną internetową ale za dużo kombinacji :angry:

 

Zdecydowałem się na zrobienie prezentacji w Power Poincie i daje płyty różnym firmom itd.

Co jakiś czas dokładam następne maszyny, strony i wiele osób gratulowało mi pomysłu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dest    0

Witam,

Polecam stronę www.prosty-cms.eu tam za niewielką opląta macie hosting www, własną domenę internetową oraz CMS - czyli stronę internetową która można samemu łatwo edytować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Jakby byl ktos zainteresowany, to zamiast placic mozna sprobowac najpierw na darmowym serwerze (trzeba sie pogodzic z reklamami), a zeby nie pisac samemu to wystarczy skorzystac z gotowego CMSa, np. joomla, drupal. Latwe w uzytkowaniu i konfiguracji i nie trzeba klepac kodu tylko samą treść.

Najgorzej postawic, potem leci juz z gorki.

Do tego jakis darmowy alias i gotowe.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja mam na

wizytówka.pl


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tibrot    0

Jeżeli chodzi o tworzenie stron www dla gospodarstw to uważam to za bardzo dobry pomysł, z wielu powodów głównym jest to że internet jest obecnie najczęściej wykorzystywanym medium w celu szukania informacji także rolniczych [nie będę cytował badań uwierzcie na słowo]. Dodatkowym atutem strony internetowej jest to że jest ona dostępna ciągle dla wszystkich szukających informacji. Strona pracuje dla nas cały czas. Żeby tak jednak było musi ona zostać prawidłowo zaprojektowana i wykonana. I tutaj częściowo nie zgodzę się z kolegami piszącymi iż CMS typu Drupal jest dobry dla kogoś kto nigdy nie jest obyty w świecie www, w kwestii wyjaśnienia nie odradzam ani nie zniechęcam do sięgania to CMS'ów. Jednakże człowiek nie mający pojęcia o tym czym jest i jak działa HTML, CSS, PHP, ma przed sobą do wykonania sporo pracy zanim będzie mógł swobodnie stworzyć taką stronę jaką by chciał. Lecz jeśli ktoś ma czas zachęcam do nauki.

Ważnym jeśli nie najważniejszym aspektem tworzenia strony jest pomysł tego jaki obraz chcemy przekazać odbiorcy, a w tym przypadku prawdopodobnie i klientowi. Dobre opracowanie i przemyślenie tego co się chce jest wg mnie dużo ważniejsze od zagłębiania się w szczegóły metod tworzenia stron www.

Ja jestem zdania iż jeżeli zależy nam na posiadaniu dobrej strony, a nie nauczeniu się tworzenia stron, lepiej opracować własny projekt i udać się z nim do kogoś kto specjalizuje się w tworzeniu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Ja też myślałem nad stroną internetową ale za dużo kombinacji :angry:

 

Zdecydowałem się na zrobienie prezentacji w Power Poincie i daje płyty różnym firmom itd.

Co jakiś czas dokładam następne maszyny, strony i wiele osób gratulowało mi pomysłu wink.gif

Prezentacja jest to dobry pomysł. Sam po przeczytaniu tego tematu postanowiłem takową zrobić pomimo tego, że mam małe gospodarstwo. Aktualnie jestem w trakcie, ale fajnie to wychodzi. Umieściłem w niej: budynki, maszyny, pola, zwierzęta, oraz inne informacje dotyczące gospodarstwa. Robię ją dla siebie i nie zamierzam jej jak na razie nigdzie publikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to moi drodzy mam dla was propozycje. Jestem informatykiem i osobom które posiadają gospodarstwa +/- 100km od gdańska/torunia jestem gotów pomóc zrobić/zrobić taką stroną rozsądną opłatę odbierając w płodach rolnych. Jestem także gotów zapewnić serwer za który również jestem gotów przyjąć opłatę w postaci płodów. drugą sprawą jest sam adres strony internetowej, czyli domena (przepraszam, za tłumaczenie jak dziecku,siła nawyku) która kosztuje rocznie +/- 35zł to jest jedno piwo miesięcznie mniej a mamy adres mojegospodarstwo.pl. Jako osoba z miasta, która chciałaby założyć swoje niewielkie gospodarstwo. Sam znam BARDZO BARDZO wielu ludzi którzy podobnie jak i ja byliby zainteresowani kupnem bezpośrednim od producenta, jednakże przeciętna osoba naprawde nie wie jak się za to zabrać. Takie strony gospodarstw, wraz z odpowiednią bazą pozwoliłyby rolnikom sprzedawać bezpośrednio, uzyskując lepsze ceny oraz osobom takim jak ja wspierać polskiego rolnika, nie zewnętrzny kapitał w postaci marketów czy pośredników czy cokolwiek innego. Zainteresowanych zapraszam na priv.

 

EDIT

 

Przepraszam za odgrzewanie kotleta. Dopiero po napisaniu zauważyłem kiedy powstał temat i kiedy były ostatnie wpisy

Edytowano przez Mieszczuchna100procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

to zależy do czego Ci jest ta strona potrzebna? Bo jeżeli masz dużo na sprzedasz, oferujesz jakieś usługi to taka strona na pewno pomoże, ale jeżeli tylko chcesz to prowadzić aby się pochwalić swoim gospodarstwem, opisywać co robiłeś, wrzucać zdjęcia to nie ma sensu zakładać strony i płacić za domene. Lepiej skorzystać z darmowych serwisów lub poprostu założyć bloga i to by było najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Bo tworzenie takiej strony samemu to kupa pracy, a jak się nie znasz na tym to musisz kogoś opłacić i to już jest dodatkowy koszt, także lepiej się zastanowić żeby nie wyrzucać bezsensu pieniędzy w błoto, bo niby to nie będą wielkie kwoty, ale każdy grosz jest na wage złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma pan absolutną racje. Konkretniej co do samych kosztów. Tak jak już wcześniej wspominałem domena to jest 35zł rocznie (to już proponowałbym by każdy sam opłacał) plus do tego jeśli by państwo byli zainteresowani wykonaniem strony przezemnie to jestem gotów udostępnić serwer do wykonanej przezemnie strony za 30zł rocznie co jest naprawdę atrakcyjną ceną, ze względu na to iż posiadam kilka serwerów na których prowadzone są po jednym dużym projekcie i moge wcisnąć kilka stron o małym natężeniu ruchu. jakim byłaby taka strona gospodarstwa. Wiązałoby się to coprawda z tym iż musiałbym ograniczyć powierzchnie na państwa strone do np 10GB. Jednakże te 10GB to naprawde nie jest mało, zakładając, że ktoś nie potrzebuje zdjęć najlepszej jakość a filmy video wrzucane byłyby na youtube i wstawiane na strone przez witryne youtube, to wykorzystanie 10GB naprawdę łatwą sprawą nie jest. Natomiast samo wykonanie strony to jest jednokrotny koszt rzędu 300-500zł. Chyba, że chcieliby państwo do tego sklep internetowy i jakieś inne cuda. Ale zakładając, jakiś prosty katalog tego co państwo mają w ofercie, ew jakieś zdjęcia parku maszynowego gospodarstwa, mapy dojazdu itd. to cena zdecydowanie mieściłaby się w tym przedziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sar09    0

Hm a ja myślałam o blogu:) Blog opisujący życie gospodarstwa, może wkrótce wciele ten pomysł w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinAG    0

A może jakiś konkurs na najbardziej nowoczesne gospodarstwo, albo najlepszą grupę gospodarstw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurt1991    2

Gdyby każde gospodarstwo miało swoją stronę, to byłoby z tego kilka milionów stron na dzień dobry, więc tak naprawdę pytanie jest o to, co było wcześniej, czyli jak i gdzie o niej informować. Samochód i przyczepa dobra rzecz, ale myślę, że nie tędy droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Gościu opamiętaj się zanim napiszesz zerknij na daty. Odkopujesz tematy nie aktywne od lat. Chyba chcesz sobie nabic postow bo pożytku z tego wielkiego niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj