Skocz do zawartości

hurt1991

Members
 • Zawartość

  65
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O hurt1991

 • Ranga
  Użytkownik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

122 wyświetleń profilu
 1. Ceny trzody chlewnej 2017

  5 sztuk to faktycznie nieskomplikowane :)
 2. Ceny trzody chlewnej 2017

  Bardzo trafne i w sedno (może co do sklepów to nie wrzucałbym wszystkich do jednego wora). Ale tak jak tyran3 pisze, import ma ogromne znaczenie i kiedy zakład nie kupuje tylko mówi o swoim "zapleczu surowca" czy "stanie magazynowym", to to jest chyba ten przypadek, o którym pisze tyran3. Ale pozytyw widzę taki, że to oznacza, że zawsze jest szansa na znalezenie zbytu na krajowym rynku bez względu na "sytuację". Telefon jakoś zawsze dzwoni, nie? Albo wstawić sobie ofertę na Dograne i jakoś da się znaleźć odbiór na termin i coś ponegocjować. Jedziemy dalej! B)
 3. Cena prosiąt

  No właśnie, ale czy nie jest tak, że kupno prosiąt da się nieco lepiej kontrolować, niż sprzedaż na tuczniku (bo tu nam waga leci), w sensie terminu, ceny, poczekania na towar (zakładając że mamy gdzie wpuścić). Dlatego dobre są ruchy w kierunku obrotu prosiętami PL hodowca-do-hodowcy. Chciał tak zrobić Polsus z bazą hodowców. Ostatnio na forum trzody dużo się mówi o tym systemie Dograne. Temat generalnie nie stoi jak widać.
 4. Ceny trzody chlewnej 2017

  tak naprawdę żadna z nich nie jest giełdą.. jedna to niewielkich rozmiarów system aukcyjny, druga to para-giełda, de facto uzgodniona praktyka między izbą rolniczą i wybranymi zakładami. Obie nie mają wiele wspólnego z transakcyjnością, zwłaszcza ta druga opiera się na deklarowanych i notyfikowanych cenach. Gdyby one były rynkowe, to byśmy się nie wymieniali tak zaciekle na forumach ile kto u kogo dostał. U sąsiadów jest podobnie.. coś pominąłem? :P
 5. Ceny trzody chlewnej 2017

  patrzy, patrzy na ilości i jednocześnie patrzy na giełdę DE - czasem to jest nawet zabawne, gdy na niemieckiej obrót 0 lub kilkaset sztuk i bierze tą cenę kupując kilka tysięcy krajowych. Totalnie od czapy sytuacja, ale robią tak z prostego powodu: po prostu nie wiedzą ile tej krajowej ilości jest, jak się rozkłada w czasie, więc trzymają się niby referencji z zachodu.
 6. Żywienie trzody chlewnej

  znalazłem coś na stronach łódzkiego ODR. Ma być niby w Piotrkowie Trybunalskim 25 października. Temat "Nowości w produkcji trzody chlewnej" https://www.lodr-bratoszewice.pl/sir/aktualnosci/zaproszenie-do-udzialu-w-bezplatnych-szkoleniach-organizowanych-w-ramach-sir-prow wpisujecie się?
 7. Ceny trzody chlewnej 2017

  A macie oferty na giełdzie Dograne? Można tam negocjować dostawy z wyprzedzeniem i jest kilka sporych zakładów.
 8. Ceny trzody chlewnej 2017

  ISW: starpreis: 1,450 dla 705 sztuk. :-( qrde..
 9. Żywienie trzody chlewnej

  Panowie, gdzie sprawdzacie dostępność szkoleń z żywienia trzody? Idzie jesień i zima, pewnie firmy się uaktywnią po wioskach, weterynarzach itd. Jak tego szukać? Z góry dzięki.
 10. A czy takie info nie powinny udzielać związki? Polsus, itd.?
 11. Warchlaki z zagranicy czy z polski??

  o jakiej linii genetycznej mowa?
 12. Ceny trzody chlewnej 2017

    Tu piszą, że można sprawdzić w necie ile sztuk niektóre zakłady szukają w ofertach i na kiedy http://www.trzoda-chlewna.com.pl/forumN/viewtopic.php?f=12&t=3330#p154853 Ciekawe, ciekawe.
 13. Ceny trzody chlewnej 2017

  Byłbym ostrożny z tym co zakłady mówią przez telefon, ale może faktycznie. A co sądzicie o kursie EUR, bo jak Katalonia w poniedziałek wyjdzie, to może nieźle trzepnąć w górę.
 14. ten mechanizm jeszcze funkcjonuje jakoś?
 15. Przechowywanie zboza.

  w każdym rozwiązaniu i tak pryskać na wołki :)
×