matek666

Jaki kredyt i na jakich warunkach

Polecane posty

matek666    0

Witam. Znalazłem ciekawą oferte kupna całego gospodarstwa (grunty rolne, obora wraz z inwentarzem, stodoła i dom). Potrzebuje na to 700000tys. Jestem ciekaw waszych opini w jakim banku, na jaki kredyt i na jakich warunkach mam wziąść na moją inwestycje. W agencji jak się dowaidywałem odnośnie dofinasowania jakiegoś to powiedzieli że narazie nie ma nic takiego. I dlatego szukam banku który by udzielił mi na to kredytu bądz pożyczki na niski i dogodny procent. Jeszcze nie dowiadywałem się w bankach w mojej okolicy(BS i pkobp) gdyż czekam na oferte z credit agricole. Chciałbym usłyszeć wasze opinie. Jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie bawiłem się w kredyty gdyż niedawno dostałem w spadku ojcowizne(40ha + budynki gospodarcze nastawione na produkcje mleczną). Z góry dziękuje za jasne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Witam :) Kolego też własnie jestem ciekawy tego co napisałeś :) Bo mam tez taki pomysł :) Ale jak sie orientuje to w takich pozyczkach trzeba miec wkład własny to na pewno ? Napisz jak sie dowiesz w banku czy to jest mozliwe takie cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek666    0

pawcio096. Dostałem oferte z credit agricole wiec pisze. na to co planuje kupić z kwotą 700000 zl bez kłopotu mogą udzielić kredytu. zaoferowali kredyt na 10lat lub 15 z oprocentowaniem 5%. nie potrzeba robić żadnego biznesplanu jedynie spłacać raty w terminie. a odnośnie wkładu własnego to nic nie chcą bo oni jakoś robią że wkład własny to grunty jakie posiadasz przed podpisaniem kredytu. no i oczywiście to jest kredyt pod hipoteke a wiec nie spłacanie kredytu wiąze sie z tym że stajemy się bankrutami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek666    0

pawcio BS odpada bo dają kredyt na ziemie z oprocentowaniem 5.3% a na siedlisko trzeba brać drugi na 7.5%. a odnośnie kredytów preferencyjnych to narazie nie ma ale bd tylko że dopiero blizej jesieni bo bank dopiero jest na etapie negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek666    0

no jeśli nie spłacasz to wchodzą na całą a jeśli wyrabiasz się z ratami to widniejesz na tym kupowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

matek666 sprawdź ofertę BPS'u bo babka z tego banku dziś do mnie dzwoniła, i przy okazji zapytałem się czy sa kredyty CSK; odpowiedziała że tak, że jest na to kasa.

te 5.3% nie wyglada źle, ale czy to tylko oprocentowanie, czy całkowite RSO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Wielkie dzięki Matek666 ze mi napisałeś odpowiedz :) To powiedz mi teraz to biezesz ten kredyt i zakładasz gospodarstwo ? Wyliczyli ci ratę kredytu jaką bys miał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek666    0

pawncio stwierdziłem że nie ma sensu zarzynać sie na wiele lat i robić na ten kredyt. poczekam aż wejdą dofinasowania do kredytu i mr i wtedy się odezwe do tych gości może jeszcze nie sprzedadzą. odnośnie tego pytania to wyliczyli mi że rocznie musiałbym spałacać prawie 90tyś(to przekracza moje możliwości). martinez a odnośnie twojego postu to dzięki za rade odnośnie banku ale nie skorzystam(już pisałem dlaczego wcześniej) a odnośnie bs to kredyt na 5.3% tylko ma ziemie mi dali a w credit agricole dali mi 5% ale na wszystko wiec już nie pytałem o rso bo mi to nie bylo potrzebne skoro CA dał lepsze warunki. A mówiąc szczerze to warto sprawdzać kilka banku a jeszcze jedno jeśli zamierzacie brać kredyty to wstrzymajcie się do lata bo ruszy dofinasowanie i to bardziej korzystne niż brać wszystko na siebie teraz. takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Dzięki wielkie za odpowiedz kolego :) Nawet nie wiedziałem ze beda jakies dofinansowania :) Dziek za rade :) A ratę to fest wyliczyli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Lepiej poczekajcie bo chyba nigdy nie mieliście do czynienia z KREDYTAMI, hipoteczne należą do najdroższych( proszę o nie minusowanie może tylko tak mowili o każdym banku komornicy) ale ja wiem swoje

 

Kolega z bliska wziął kredyt pod budowę domu z wielu bankow propozycja do oddania trzeba prawie dwa razy tyle , i do tych co nie brali kredytu Pamiętaj   oddajesz dokładnie  dwa razy tyle przy oprocentowaniu 15% !!(nie ma cudów)  + ubezpieczenie kredytu+ prowizje banku i inne oplaty  i inne duperele i również jak ( plus ubezpieczenie budynku i inne..)

 

PS: Mogę Ci przesłać opłaty kredytu a procent to jest na ,,POKAZ"

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.22 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jakie 15 %  co ty piszesz. Nie masz bladego pojęcia o kredytach, ktoś ci głupot nagadał.

Brałem na kombajn  4,6 prowizja 1% na 7 lat prawie 300, coś ponad 50 tyś całkowity koszt.

Hipoteczny podobnie wychodzi, tylko różnica że bierze się go powiedzmy na 15-30 lat i tu całkiem inaczej wychodzi.

Ile masz kredytu że piszesz o takich kosztach, bo jak nic nie masz to nie masz pojęcia o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek666    0

karol je zdaje sobie sprawe z tego co piszesz. ten bank co mi złożył oferte to rate podał juz z wszelkimi oplatami kredytu i odsetkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meslu    0

witam mam pytanie, a mianowicie czy ktoś się orientuje a może słyszał kiedy rusza kredyty preferencyjne na ten rok?? pytałem w banku spółdzielczym to narazie nic nie wiedza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek666    0

Meslu z tego co słyszałem to jakoś koniec czerwca ale znając naszych urzędasów to zakładam że dopiero na jesieni coś bd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meslu    0

a orientuje sie ktos jak to jest z tym oprocentowaniem w przypadku kredytu preferencyjnego?? i czy prowizje placi sie jednorazowo czy w skali roku?? przy spłacie kazdej raty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Prowizję płaci się tylko raz przed otrzymaniem kredytu już przyznanego, lub mogą potrącić z  sumy kredytu, przeważnie 1 max 2 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szuka Pan kredytu na niski procent wskazane było by skorzystanie z porównywarki finansowej i wybór kredytu z najniższymi kosztami a następnie kontakt z doradcą finansowym. Po wyborze kredytu można udać się do banku, bo przy takiej kwocie kredytu często można negocjować warunki kredytowe.


 

Ulicafinansowa.pl - Nowatorska porównywarka finansowa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FilipS    0

Ja ze swojej strony mogę dodać, że w BZ WBK (z tym bankiem współpracuje) można by również taki kredyt zrobić, okres maks 15 lat, oprocentowanie ok 5%, prow. 2% - jedyny dodatkowy kosz to wycena. Zabezpieczenie albo na własnych gruntach albo na zakupie.

 

Jakby były to same grunty rolne (bez zabudowań) to można by to zrobić to "pożyczką na ziemie"  okres maks. 30 lat, prowizja 1% oprocentowanie w granicach 4-5%. udział własny 1%.

 

Może się komuś informacja przyda :)


Doradca Finansowy ds. Agrobiznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy kredycie hipotecznym 5% to jest dosyć dużo. Akurat w tym miesiącu porównywałem klientowi jakieś 10-15 ofert bankowych znalazłem dużo z nich na maksymalnie 4% RRSO czyli już po dodaniu wszystkich kosztów około kredytowych. Umiejętnością jest własnie rezygnacja ze wszystkich ubezpieczeń na dogodnych warunkach a nie branie tego co Ci podadzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olgam    0

Zgadzam się. Kredyt hipoteczny do poważne zobowiązanie, więc przed wyborem wato kilka razy przestudiować wszystkie oferty. Można zrobić to u doradcy lub, jak już ktoś wcześniej wspomniał, korzystając z internetowych porównywarek. Radze także zaznajomić się tutaj z parametrami, które należy porównywać szukając korzystnego kredytu hipotecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FINANSOWANIE I Pożyczki dla rolników, rybaków, hodowców.

Kredyt rolnika jest, jak sama nazwa wskazuje, pożyczką dla rolników. Ten kredyt zapewnia finansowanie:
- nabywanie pól i gruntów,

- poprawa działek takich jak nawadnianie, odwadnianie,

- zakup sprzętu w celu zwiększenia wydajności rolnictwa,

- zakup nasion i nawozów.

Przejęcia te mają na celu zwiększenie wydajności, a tym samym utrzymanie konkurencyjności na coraz trudniejszym rynku rolnym dla małych i średnich gospodarstw, poprzez wsparcie finansowe młodych rolników, aby umożliwić im rozpoczęcie opłacalnego ekonomicznie projektu rolnego.
W ten sposób rolnik może sfinansować szeroką gamę sprzętu rolniczego, takiego jak: ciągniki rolnicze, drzewa owocowe, winorośl, wywrotki zbożowe, kombajny zbożowe, sprzęt do hodowli zwierząt lub przyczepy rolnicze.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz się ze mną skontaktować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej441    0

Piszecie że do oddania jest 2 razy tyle. Ale to przecież logiczne. To podawane oprocentowanie przez Banki jest liczone w stosunku rocznym od pozostałego do spłaty kapitału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj