marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Macase    1

Kto tak kazał? Uwierzyłeś w zapewnienia firm chemicznych, że potrzebna jest bardzo żywność i musisz jej produkować więcej? Najpierw ma zarabiać i to powinien być jedyny powód dla którego chcesz coś robić w gospodarstwie. Jeżeli 50 krów przyniesie Ci więcej dochodu niż 100 to po co mieć 100 krów.

Człowieku zastanów się co Ty piszesz.... jakie firmy chemiczne nie pisz bzdur. Właśnie zeby zarobić to trzeba było zwiększać produkcje. Bo kiedyś wystarczyło 5 krów i 5 ha ziemi zeby utrzymać rodzine a teraz może juz 20 krów mało. A są kraję przecież które głodują co niee.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

prawda jest taka że strajkuje mała grupa "której nie wyszło" ;)

 

@agrofarm2008 zacznijcie od podstaw - zeszyt długopis i kalkulator...

 

to się jeszcze może przydać: http://www.gandalf.com.pl/b/pieniadze-nie-rosna-na-drzewach/?qrtc_slt=slt_product_2_e&qrtc_tpl=tpl_product_2&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=310592&qrtc_pos=2

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A wiecie, że ów krowiarze z którymi rozmawiałem chcą budować nowe obory. I ponawiam pytaniem, skor lada chwila będzieci dokładać lub zarabiacie marne dlaczego nie zajmiecie się czymś bardziej rentownym? Albo do pracy nie pójdziecie? Sprzedajecie ziemię i drogie sprzęty, część z was z samych odsetek z lokat miałaby ładną pensję, do tego z żoną do pracy. 8 godzin pracy od poniedziałku do piątku, urlopy, normalna emerytura, chorobowe. Nic Was nie obchodzi.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ja tez slyszalem niby krowiarze zle maja a teraz jeden obore za 800 tys postawil i co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

prawda jest taka że strajkuje mała grupa "której nie wyszło" ;)

 

@agrofarm2008 zacznijcie od podstaw - zeszyt długopis i kalkulator...

 

to się jeszcze może przydać: http://www.gandalf.com.pl/b/pieniadze-nie-rosna-na-drzewach/?qrtc_slt=slt_product_2_e&qrtc_tpl=tpl_product_2&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=310592&qrtc_pos=2

Jednego posta nie może sklecić bez edytowania dwu lub trzykrotnego a będzie wszystkich pouczał.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest pewna myśl. Tylko jak wszyscy pójdziemy na etat, to na zasiłki dla bezrobotnych zabraknie kasy i dopiero będzie afera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

wiesz @agrofarm2008 ja rozumiem że @miszka16 ma 18 lat i o życiu wie tyle ile mu tata opowie ale Ty powinieneś być inny - przecież jesteś starszy.

 

widzę że nie potrafisz czytać (albo czytać ze zrozumieniem) bo nigdzie nie napisałem "że masz zyski ponad przeciętne" - zadałem dwa pytania na które nie odpowiedziałeś.

 

to jest powód dla którego wy musicie strajkować - jak przychodzi do dyskusji (mniej lub bardziej merytorycznej) z wami to tak naprawdę nie ma z kim rozmawiać..

 

nie odpowiadaj - twoje zdanie już mnie nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej poprosiłem grzecznie żebyś min. Ty już tu nie zabierał głosu, bo Twoje zdanie nikogo tu nie obchodzi - nie posłuchałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

No tak najlepiej by tak było, wszystko sprzedać może jeszcze obcokrajowcom, i całą Polske jak zaczniemy tak robić jak pisze Krassus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

wiesz @agrofarm2008 ja rozumiem że @miszka16 ma 18 lat i o życiu wie tyle ile mu tata opowie ale Ty powinieneś być inny - przecież jesteś starszy.

 

widzę że nie potrafisz czytać (albo czytać ze zrozumieniem) bo nigdzie nie napisałem "że masz zyski ponad przeciętne" - zadałem dwa pytania na które nie odpowiedziałeś.

 

to jest powód dla którego wy musicie strajkować - jak przychodzi do dyskusji (mniej lub bardziej merytorycznej) z wami to tak naprawdę nie ma z kim rozmawiać..

 

nie odpowiadaj - twoje zdanie już mnie nie obchodzi

Oooo jak miło poczuć się znowu młodym.C ja tu robię?Jadę na du*y a nie będe z takim dziadkiem jak ziomster czas tracił. :D


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

No tak najlepiej by tak było, wszystko sprzedać może jeszcze obcokrajowcom, i całą Polske jak zaczniemy tak robić jak pisze Krassus. 

 

ba ale do tego nasz rzad dazy a po co niby unia europejska tak chcial nas do uni bo chce nam zagarnac wszystko rozbiorry wczesniej sie nie udaly to teraz  po 2016 roku sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale co was obchodzi reszta? Czy sąsiad Wam pomoże jak będziecie głodni? Gdy mleko biło rekordy cenowe to sąsiad z sąsiadem solidarności nie znał i bili się o ziemię jak o godność żon. Teraz każdy wzywa do solidarnośći. Za pół roku gdy koniunktura wróci każdy o tym temacie zapomni i znów jeden z drugim będzie bił się z sąsiadem. Skoro Wam jest tak źle to nie oglądajcie się na innych i róbcie żeby wam było dobrze a nie udawajcie teraz obrońców polskości. Skoro żyjecie gorzej niż reszta społeczeństwa to zostawcie to i żyjcie na poziomie. Dzieci wam będą wdzięczne za to.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

wiesz @agrofarm2008 ja rozumiem że @miszka16 ma 18 lat i o życiu wie tyle ile mu tata opowie ale Ty powinieneś być inny - przecież jesteś starszy.

 

widzę że nie potrafisz czytać (albo czytać ze zrozumieniem) bo nigdzie nie napisałem "że masz zyski ponad przeciętne" - zadałem dwa pytania na które nie odpowiedziałeś.

 

to jest powód dla którego wy musicie strajkować - jak przychodzi do dyskusji (mniej lub bardziej merytorycznej) z wami to tak naprawdę nie ma z kim rozmawiać..

 

nie odpowiadaj - twoje zdanie już mnie nie obchodzi

 

nie ma z kim gadać a chyba  tydzień już tu klapiesz posty.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Ale co was obchodzi reszta? .

Właśnie po co się tak udzielasz ? Zazdrościsz tym co potrafią walczyć o swoje , czyżby pominęli takich jak ty ? Biznesmeni na kilku ha z Ursusem  C-360 niestety nie mają czego szukać . 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Już nie mam kilku ha a Ursusa 360 nigdy nie miałem. I co teraz?

Ale tak nie śmiej z tych małych. To nie oni teraz w nowych JD płaczą, że komornik puka.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie kuzwa ogarnijcie się chłopy wiecie co to jest solidarność zawodowa mię mało interesuje kto co produkuje ważne by pokazać siłę i jedność w naszej branży a nie się licytować i pokazywać ze kur..a za grosze sprzedaje i mu się opłaca . A ktoś tu napisał ze strajkują ci co liczyć nie umieją błagam kurw...a  strajkują ci co zainwestowali w rozwój i zostali zrobieni w h..ja a nie strajkują ci co potrafią liczy tylko cudze kredyty. Panowie czwartek widzimy się pod ministerstwem

  • Like 1

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale co was obchodzi reszta? Czy sąsiad Wam pomoże jak będziecie głodni? Gdy mleko biło rekordy cenowe to sąsiad z sąsiadem solidarności nie znał i bili się o ziemię jak o godność żon. Teraz każdy wzywa do solidarnośći. Za pół roku gdy koniunktura wróci każdy o tym temacie zapomni i znów jeden z drugim będzie bił się z sąsiadem. Skoro Wam jest tak źle to nie oglądajcie się na innych i róbcie żeby wam było dobrze a nie udawajcie teraz obrońców polskości. Skoro żyjecie gorzej niż reszta społeczeństwa to zostawcie to i żyjcie na poziomie. Dzieci wam będą wdzięczne za to.

 

Ależ Ty się gubisz.... 

 

Właśnie nasze dzieci nam podziękują za to że bronimy polskiej ziemi i polskiego rolnictwa. 

 

Rolnictwo to gałąź strategiczna i jakoś żaden kraj nie chce go oddać obcemu we władanie. Ale tego nie pojmiesz. 

 

Teraz wzywamy do solidarności i do protestów. Może ta sytuacja nas przynajmniej w pewnej części zjednoczy. Już sporo zostało osiągnięte - 7 zespołów roboczych, znalazły się środki na niewielkie odszkodowania za embargo - znajdą się i większe, cena świń delikatnie wzrosła i co ciekawe - jeszcze 2 tyg temu świń było za dużo a dziś wielkie pustki, cena bydła rośnie. Sprawa dzików jest załatwiana, kolejną będzie obrót ziemią. Wbrew pozorom trochę się nas przestraszyli a to nadal nie koniec imprezy. Jeszcze sporo można ugrać i do dzieła panowie!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Krassus

Klepałeś te swoje brednie jako StasiekS i w końcu wyrzekłeś się siebie , teraz  niby  udajesz kogoś innego a tak naprawdę to ten sam rozgoryczony człowiek ,który udaje że zjadł wszystkie rozumy i jest nie wiadomo kim .Żałosne szczekanie z którego nic nie wynika , ci którzy mają pomysł na życie nie ujadają całymi dniami na forum .

Edytowano przez marko-kolo
  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Właśnie to nie jest miejsce na pierdolenie farmazonów kto nie umie liczyć,kto umie, kto sie przeliczył. No o ch*j wam chodzi przecież modernizacja zakładała nie tylko wymianę maszyny ale osiągnięcie dzięki niej wzrostu wartości dodanej gospodarstwa. Skoro ktoś pierdział w stołek i czytał wnioski których wykonanie jest obowiązkowe to co nikt nie wiedział że zaczniemy więcej produkować. A gdybyśmy nie osiągneli wzrostu ESU to dopieprzyli by nam takie kary że głowa mała. Sami tego od nas wymagali żeby tak było to niech nam teraz zapewnią możliwość zbycia tego co na ich życzenie wyprodukowaliśmy. Po ch*j my wydawaliśmy tyle kasy żeby nam ktoś te wnioski napisał jak to co tam było to się urzędnikom psu na budę zdało. Piszę że ktoś bo sam na 4 wnioski o dofinansowanie 3 razy chodziłem zapłacić do odru bo siedzenie na tym wymagało wiele kosztownego dla mnie czasu i potem mnóstwa poprawek. Ten kto mówi że 3,5 za świnie i 1zł za mleko kryje koszty to niech mi powie a gdzie zysk jakikolwiek. Czy w naszym kraju wszyscy produkują z zyskiem a tylko rolnik musi za***rdalać jak chińczyk za miskę ryżu na dzień?Ja czuję że od jakiegoś dłuższego czasu tak jest. I uwierzcie mi czuje się jak jakiś nie urażając nikogo żebrak który prosi o jałmużnę nasz rząd który ma go w d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wk***ia mnie takie pierdolenie ze strajkuja tylko ci co sie przeliczyli... trzeba byc naprawde albo imbecylem albo synkiem bogatego tatusia posiadajacego 800ha i szczajacym na mniejszych gospodarzy.... ludzie co wy pier**licie? to na ch*j te kredyty PROWy i inne skoro nie mozna ich brac bo potem innym sie nie podoba... kazdy zdrowy umyslowo rolnik bedzie za strajkiem i nie wazne czy z kredytem na glowie czy bez, czy ten ktory obrabia 100ha czy ten co obrabia 10.... jak mozna mowic ze obecna sytuacja w pol. rolnictwie jest ok? zapierdalanie calymi dniami a czasem nocami aby ze strata lub przy lepszych wiatrach po kosztach oddac to na co sie ciezko pracowalo? to czy ktos ma kredyt na glowie lub inne zobowiazanie nie powinno nikogo obchodzic i nikt takiemu czlowiekowi nie powinien zle zyczyc, trzeba byc solidarnym.... ehh niektorzy chyba za duzo czasu przed monitorem spedzaja....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A jak się nie wku$%#ć jak oddajesz mleko za marne pieniądze a do świni trzeba dołożyć... o czy my rozmawiamy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zeby sie nie wk***iac trzeba byc pokroju @ziomstera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Wy zamiast się kłucić i sojego ego bronić to zacznijcie działać. Krzykacze którzy są tu tylko po to by siać zamęt niech się zamkną. Krótko-nie jesteś rolnikiem? nie wypowiadaj się i nie obrażaj nikogo. Jesteś rolnikem a nie solidaryzujesz się? to chociaż odpóść sobie i nie psuj nerw innym, a ci którzy idą w strajki i solidarność niech informują gdzie i kiedy się zbierają i budują frekwencję,-po to jest ten temat a nie do przekrzykiwania się a ile co kto ma itd. Opanujcie się,ci co tu robią zamieszanie to są osoby które tylko ten zamęt mają na celu. Przestańcie chrzanić a zacznijcie działać!!!!!!!!!!!!!!!!

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@qbass24 dzięki za fajny cytat do mojego zbioru cytatów "elity polskiego rolnictwa" :)

 

 

post-43799-0-77653000-1424120459_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj