Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2015 - 16:28

STRAJKI ROLNIKOW

Bardzo się mylisz. Związki zawodowe, itp. to nic innego jak banda nierobów zerującą na niedoli ludzi pracujących.

Górnicy się cieszą ale sami nie wiedzą z czego, zabrali pracownikom z dołu, dodali tym z góry i tyle im tego przyszło. W przypadku rolników może być podobnie

Edytowany przez zenekc330, 24 styczeń 2015 - 16:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 06:39
  •  

#42 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 16:32

STRAJKI ROLNIKOW

a dokładnie, niemożliwe czy o co chodzi?

#43 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 17:06

STRAJKI ROLNIKOW

Przed godziną słuchałem w radiu Program 1 jak gdzies producenci ziemniaka spotkali sie z jakąś panią "wiceministrą" rolnictwa ze ziemniak za darmo, z zachodu przyjeżdza a my nie bardzo możemy sprzedac. Odpowiedz do radia tej pani brzmiała mniej więcej tak że polski rolnik za mały plon ziemniaka osiąga, jest zacofany i nie efektywny więc niech wykorzystuje wsparcie z prow albo robi uprawe ekologiczna to będzie miał drogiego ziemniaka....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:31

STRAJKI ROLNIKOW

Wczoraj w tv słyszałem wypowiedzi Sawickiego i Lewandowskiego, że przecież rolnicy mają wielkie pieniądze z ue. To po co strajkują o co im chodzi jeszcze.

#45 Share kolo19

kolo19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:37

STRAJKI ROLNIKOW

A o tym jakie kredyty mają to już nie wiedzą?

#46 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:39

STRAJKI ROLNIKOW

Zaczynacie myśleć ale nadal jesteście niezdolni do działania. Pytanie ile chcecie stracić(czytaj, zainwestować) na swoją przyszłość  nadal pomijane jest Waszym milczeniem chociaż chodzi głównie o czas i zaangażowanie.  Najprościej jest wyjść na ulicę i strajkować. W Waszym wypadku polega to na tym , że wypucujecie swoje traktory i równym szeregiem jedziecie manifestować  pilnując porządku i przepisów drogowych. Strajk to uciążliwość stwarzana stronie przeciwnej . Za taki nie uważam marnowanie paliwa , potencjału i wkurzanie ludzi z miasta. Ponad to nie można sobie strajkować z powodu błahych wyodrębnionych problemów. Kwestionowana musi być cała polityka rolna rządu a nie osobno dziki, osobno dopłaty, osobno sprzedaż gruntów, osobno eksport, osobno zboża , osobno ziemniaki , itp. Każdy z osobnych protestów prowadzi do zawężenia siły presji na rząd. Rząd wie że jesteście bezsilni i dlatego tak postępuje. Przed wyborami z dużym szumem PO obwieściła że załatwiła super środki dla polskiego rolnictwa. Zaprzeczał temu PIS.

Dzisiaj trwa rabunek na funduszach unijnych przeznaczonych na cele rolne. Po pierwsze : fundusze są mniejsze niż w poprzedniej projekcji i wcale nie przybliżają nas do poziomu dopłat rolnictwa zachodnio europejskiego lecz nas od niego z powrotem oddalają. Po drugie: dla zagmatwania tej sytuacji nakłada się na rolników coraz większe obciążenia proceduralne . Po trzecie : procentowo  coraz większa ilość pieniędzy przeznaczana jest na obsługę agencji i biur powiatowych. Po czwarte : coraz większa ilość środków przeznaczana jest na różne dziwne działania, szkolenia i programy , które nie mają żadnego zastosowania i znaczenia dla rolnictwa. Po piąte : agencje i biura powiatowe są obecnie ukierunkowywane na działania restrykcyjne wobec rolników, szermowanie karami z każdego błahego powodu , tak jakby agencje i biura powiatowe istniały tylko w tym celu a nie z potrzeby doradzania i pomocy rolnikom. Takich przypadków można mnożyć. dziesiątki. Jeśli macie wątpliwości to wyjaśniam.  Dopłaty bezpośrednie poprzez zmianę sposobu naliczania pomniejszono o około 20% ( UPO)  . Mamy rok 2015 i od ponad roku administracja rządowa i agencja nie byli w stanie opracować rozporządzeń, ustaw i dyrektyw odnośnie środków na dopłaty bezpośrednie. Ponad roczne spóźnienie powoduje ,że na dzień dzisiejszy wszystkie liczby są tylko szacunkowe. Ośmielam się twierdzić ,że jest to świadome działanie które ma przetestować na jakie obcięcie funduszy zgodzą się sami rolnicy. I tak po spóźnionej informacji rozesłanej w postaci książeczki ARiMR że dopłata JPO będzie wynosiła 110 euro mamy kolejna ,że będzie to szacunkowo tylko 107 euro. W książeczce nie podano że drastycznie zmniejszą się dopłaty ONW. O ile? O ponad połowę. Dla gospodarstwa rodzinnego o powierzchni upraw 200 ha strata ta wynosi 14500 zł z 26400 dotychczasowej. Dla gospodarstw mniejszych będzie to mniej ale straci każdy powyżej 25 ha. To samo z dopłatami do materiału siewnego którą planuje się obciąć o 20 zł do zbóż i 30 dla strączkowych. W innych kategoriach również widzimy spadki.  Rodzi się więc pytanie , skoro w każdej z kategorii dopłat obcina się ich wysokość to na co pójdą te "zaoszczędzone" fundusze i kto o nich decyduje ( kto z nas je zobaczy). Na górnictwo, czy na Ukrainę wywiezie je nasza lawirantka?

#47 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:44

STRAJKI ROLNIKOW

Z tymi traktorami masz rację. Zobaczcie jak se górnicy twarze wysmarowali na czarno. Po mimo, że w pracy nie byli. Strajki rolnicze nie mają wprawnej organizacji A większość z nich polega na pochwaleniu się sprzętem przed innymi. I przypomina bardziej zloty lub pikniki branżowe. Dlatego odnoszą mały skutek.

#48 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:57

STRAJKI ROLNIKOW

Jakie postulaty?

Mam kilka pomysłów o co wlczyć:

1. Takie same dopłaty (w sensie wysokości) i do tych samych rodzajów produkcji co w krajach starej UE - bo jak mamy konkurować (a nie jest to wolna konkurencja skoro ktoś dostaje dopłatę a my nie) jak np Holender (strzelam dokładnie nie pamiętam jakie mają dopłaty ale raz  w wątku o hodowli opasów widziałem taki post) dostaje dopłatę do jałówki/byka mięsnego ok 1500 PLN/szt. w przeliczeniu i jemu opłaca się sprzedać taniej za kg niż nam (bo my nie mamy takiego rodzaju dopłaty).

2. Blokada sprzedaży ziemi obcokrajowcom przedłużona do minimum 2020 roku lub dłużej - aby uzyskać potrzebny czas na rozliczenie wszelkiej maści przekrętów przy sprzedaży gruntów wszelkiej maści spółkom z kapitałem zagranicznym pomimo wyraźnego zakazu takiej sprzedaży. Grunty takie (nabyte w sposób niezgodny z założeniami ustaw o ochronie tych gruntów przed wykupem przez zagraniczny kapitał) zabierać bez odszkodowania i rozdysponować dla POLSKICH gospodarzy.

3. Wprowadzenie minimalnych cen produktów lub wyrównania dla rolników czynnych (prowadzących faktycznie gospodarstwa a nie biorących dopłaty i oddających ziemię w dzierżawy) gwarantujących minimalną krajową dla każdej pełnoletniej osoby faktycznie pracującej w gospodarstwie, której jedyna formą pracy jest właśnie własne gospodarstwo dochód netto 15433,92/os/ rok (przeliczone z minimalnej krajowej na 2015 i co roku aktualizowane). Do wypracowania zasady takiego rozliczania - sugeruję dla gospodarstw do 10ha przeliczeniowych bez prowadzenia rachunkowości itp tylko z przeliczenia ceny produktów rolnych, ŚOR itp. Każdy powie że jest coś takiego jak wysokość przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego publikowane przez GUS... No cóż mając 10 ha przeliczeniowych chciałbym aby np w 2013 roku wyszedł mi dochód  28.690 zł na czysto jak obwieszcza GUS. Wszyscy wiemy że to nierealne i nie wiem skąd oni to biorą... Więc ewentualnie urealnić to i przelicznik jest.

Dla większych gospodarstw jeśli prowadzą rachunkowość (do ustalenia forma aby uniknąć przekrętów ale tez nie obciążać rolnika nie wiadomo jaką papierologią) i wynika z niej jasno dochód niższy na osobę czynną w gospodarstwie rolnym niż minimalna krajowa.

4. Preferencje dla rozwoju rodzinnych gospodarstw rolnych do 300 ha przeliczeniowych - łatwiejszy dostęp do gruntów agencji, czy to celem zakupu  czy dzierżawy celem wyrównania szans blokada możliwości sprzedaży po nabyciu (powiedzmy 5 lat) i poddzierżawy gruntu w czasie trwania umowy pod groźbą kar w 2krotnej wysokości osiągniętej preferencji (np jesli kupił grunt 20% taniej i sprzeda go lub wydzierżawi przed upływem 5 lat to kara w wysokości 40% różnicy- chodzi o to żeby przekręty się nie opłacały a ci co ciężko pracują na tej ziemi żeby się rozwijać mieli spokój).

5. Umożliwienie prostego uboju na potrzeby własne czy z przymusu - zgłaszam do weterynarza że chcę ubić krowę/świnię bo chce na własne kiełbasy, ten podbija że zgłoszono ubój jak wyżej i sprawa zamknięta. ograniczenie do np 2% wielkości stada czy ileś tam sztuk na rok.

6. Umożliwienie sprzedaży bezpośredniej takiego świniaka czy krowy j.w. (w formie np. półtuszy) przy prowadzeniu uproszczonej rachunkowości lub czegoś pozwalającego na minimalna kontrolę tego co się dzieje przy posiadaniu odpowiednich pomieszczeń (np. pomieszczenie full płytki z odpływami, żeby nie było że ubój w oborze się odbywa przy reszcie zwierząt).

7. Blokada importu wołowiny, wieprzowiny, drobiu, zbóż itd (ogólnie wszystkiego co jesteśmy w stanie sami produkować w dużych ilościach i co nam pierdzieli cenę wskutek importu) z krajów UE które "omijają" embargo i dogadują się z Rosją ponad naszymi głowami za cichym przyzwoleniem Brukseli. Albo jesteśmy w UE i stosujemy te same zasady albo cześć - nie może być tak że stara UE traktuje nas Polaków jak rynek zbytu

Ogólnie pomysłów jeszcze kilka bym miał - cel jeden - podniesienie rentowności małych gospodarstw, zapewnienie minimalnych dochodów w czasach cen skaczących z tygodnia na tydzień o 20% co nie pozwala na jakiekolwiek biznesplany, urealnienie zasad wolnego rynku (bo wolnym rynkiem ie jest konkurowanie w zachodnim rolnikiem biorącym dopłaty do wszystkiego i większe niż u nas) oraz równe traktowanie wszystkich rolników UE (pod względem dopłat).

#49 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 19:17

STRAJKI ROLNIKOW

w zasadzie  postulaty są ok jeżeli chodzi o stronę ekonomiczną . Można pokusić się o ich doprecyzowanie i ustawienie kolejności. Jednak zanim pojawią się postulaty nad którymi jak najbardziej trzeba pracować , musi pojawić się ruch rolniczy który  scali i zjednoczy większość rolników. To nie mają być nic nie znaczące organizacje rolnicze działające w rozbiciu i nikogo nie reprezentujące.  Tylko w jedności siła a przecież trzeba pamiętać co będzie się działo po ewentualnym proteście. Kto dopilnuje rząd do realizacji naszych postulatów. Ten ruch rolniczy to nie związek z opłacanym przez rząd przewodniczącym, to nie podstawione przez rząd marionetki które decydują o tym kogo wysłuchać a kogo zgasić.

#50 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 19:52

STRAJKI ROLNIKOW

Zapomniałeś 8 postulatu: umorzenie kredytów zaciągniętych przez rolników we frankach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:15

STRAJKI ROLNIKOW Nie wiem jak Ty ale ja myślałem poważnie podając przykłady postulatów chyba że coś już polepszyli ale o tym nie wiem :)

#52 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:20

STRAJKI ROLNIKOW

Przed godziną słuchałem w radiu Program 1 jak gdzies producenci ziemniaka spotkali sie z jakąś panią "wiceministrą" rolnictwa ze ziemniak za darmo, z zachodu przyjeżdza a my nie bardzo możemy sprzedac. Odpowiedz do radia tej pani brzmiała mniej więcej tak że polski rolnik za mały plon ziemniaka osiąga, jest zacofany i nie efektywny więc niech wykorzystuje wsparcie z prow albo robi uprawe ekologiczna to będzie miał drogiego ziemniaka....

Byłem na tym spotkaniu.Pani wiceminister w zasadzie powiedziała ze nie jest w stanie pomóc nam z tymi ziemniakami bo ministerstwo nie możę wpływać na wolny rynek.Tak wogule to ona czepiała sie różnych rzeczy żeby potwierdzić swoja teze o zacofaniu poskiego rolnika.W końcu powiedziała że ministerstwo planuje wprowadzić w woj Łódzkim specjalną strefe produkcji ziemniaczanej a w innych rejonach ta produkcja ma być wygaszana i tak wogule to planuja rejonizacje upraw i chodowli w kraju.Ale kiedy to nastąpi niewiadomo.Mojm zdaniem straciłem tylko trzy godziny żeby dowiedzieć sie od pani wiceminister że jestem nieudacznikiem bo przecież pieniądze z unii płyna szerokim stumieniem a mnie niechce sie ponie sięgać.Kazała nam  zakładać grupy producenckie tylko nie powiedziała jak ta grupa ma konkurowac z zachodnimi ziemniakami które przyjeżdżają do kraju za darmo.Ogulnie mówiąc musze iść sie zastrzelić bo pani wiceminister nie widzi dla mnie dalszego sensu istnienia na tym padole.

#53 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:20

STRAJKI ROLNIKOW

właśnie najważniejsze to scalić organizacje rolnicze i je rozwinąć lub powinna jedna wyrosnąć na lidera tak jak solidarność u górników tylko tego nie zrobi się w miesiąc ani dwa.Czy ta pani wiceminister wiedziała co mówi, aż mnie ciarki przechodzą jak sobie pomyśle kto zajmuje się naszym życiem.

Edytowany przez tom61, 24 styczeń 2015 - 20:28.

#54 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:30

STRAJKI ROLNIKOW

Była samoobrona ale doszła do koryta i pis ją wykończył

#55 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 20:36

STRAJKI ROLNIKOW

żaden z rolników nie otrzymał kredytu we frankach szwajcarskich. W tej walucie dokonywano tylko rozliczeń natomiast każdy kredytobiorca otrzymywał polskie złote za które budował czy nabywał towary. Prawdopodobnie tych szwajcarskich franków wcale w bankach w Polsce nie było, nikt ich nie widział a jeżeli były to tylko w symbolicznej ilości. Mogło to być tak. Bank posiadał 200.000 franków które pożyczył pierwszemu kredytobiorcy. Ten natychmiast wymienił franki na złotówki. Następny kredytobiorca pożyczył te same franki które wymienił pierwszy i znów je wymienił. Oznacza to ,że bank mógł obrócić wiele tysięcy razy tą samą walutą martwiąc się jedynie aby jak najwięcej kredytowych jeleni nałapać.  Cały czas bajeczka o stałości waluty była aktualna do czasu aż po osiągnieciu założonego limitu kredytobiorców bank postanowił zwiększyć ilość szwajcarskiej waluty aby mogli ją kupić ( przynajmniej w części) kredytobiorcy spłacający kredyt. Tym samym wzrósł popyt na franka który zaczął drożeć . Stało się to wyłącznie za sprawą banków a nie kredytobiorców. Rozwiązanie tego problemu jest proste . Ponieważ banki wcale nie musiały kupować franków bo przecież mogły przyjąć złotówki  wiec drożejąca waluta nie musiała mieć wpływu na wzrost rat. Banki jednak nie chcą zrezygnować z horrendalnych zysków i stosując różne wybiegi udowadniają że kredytobiorcy nie maja racji. można nie żałować kredytobiorców gdyby sprawa dotyczyła zmienności oprocentowania  ale tu chodzi o nieuzasadniony wzrost kapitału. Nawet trudna reforma Balcerowicza nie zmieniała kapitału kredytów lecz oprocentowanie.

Załóżmy ,że się mylę i banki są w posiadaniu pożyczonych kwot obcej waluty. Skoro wartość tej waluty wzrosła w stosunku do złotych polskich a w bankach zdeponowana jest kwota franków równoważna pożyczonej to znaczy ,że banki   osiągnęły horrendalny zysk  , a jednocześnie po raz wtóry taką samą kwotą obciążyły kredytobiorców.

Załączone miniaturki

• 2a5e12a29e0509d3e86e7e21ed14eb63.jpg

#56 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 21:25

STRAJKI ROLNIKOW

ja uważam że tu nie chodzi o składanie pozwów do kolesi których rząd wybrał na stanowisko prokuratora generalnego którzy mają zadanie pilnować żeby żaden rządzący nie był o nic oskarżony i mienie które zdobył w nielegalny sposób nie zostało mu skonfiskowane ( bo przecież żaden rządzący nie był o nic oskarżony -z wyjątkiem Łyżwińskiego z Samoobrony -o przestępstwa gospodarcze. łapówkarstwo,działanie na szkodę państwa a na konfiskacie mienia kończąc).

Tu jest potrzebna wymiana całego rządu, sądownictwa i nowego prawa sądowego żeby w końcu zacząć wsadzać do więzień aferzystów gospodarczych i łapowników a nie pijaczków jadących na rowerze.  

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2015 - 21:38

STRAJKI ROLNIKOW

Jakie postulaty?

Mam kilka pomysłów o co wlczyć:

1. Takie same dopłaty (w sensie wysokości) i do tych samych rodzajów produkcji co w krajach starej UE - bo jak mamy konkurować (a nie jest to wolna konkurencja skoro ktoś dostaje dopłatę a my nie) jak np Holender (strzelam dokładnie nie pamiętam jakie mają dopłaty ale raz  w wątku o hodowli opasów widziałem taki post) dostaje dopłatę do jałówki/byka mięsnego ok 1500 PLN/szt. w przeliczeniu i jemu opłaca się sprzedać taniej za kg niż nam (bo my nie mamy takiego rodzaju dopłaty).

2. Blokada sprzedaży ziemi obcokrajowcom przedłużona do minimum 2020 roku lub dłużej - aby uzyskać potrzebny czas na rozliczenie wszelkiej maści przekrętów przy sprzedaży gruntów wszelkiej maści spółkom z kapitałem zagranicznym pomimo wyraźnego zakazu takiej sprzedaży. Grunty takie (nabyte w sposób niezgodny z założeniami ustaw o ochronie tych gruntów przed wykupem przez zagraniczny kapitał) zabierać bez odszkodowania i rozdysponować dla POLSKICH gospodarzy.

3. Wprowadzenie minimalnych cen produktów lub wyrównania dla rolników czynnych (prowadzących faktycznie gospodarstwa a nie biorących dopłaty i oddających ziemię w dzierżawy) gwarantujących minimalną krajową dla każdej pełnoletniej osoby faktycznie pracującej w gospodarstwie, której jedyna formą pracy jest właśnie własne gospodarstwo dochód netto 15433,92/os/ rok (przeliczone z minimalnej krajowej na 2015 i co roku aktualizowane). Do wypracowania zasady takiego rozliczania - sugeruję dla gospodarstw do 10ha przeliczeniowych bez prowadzenia rachunkowości itp tylko z przeliczenia ceny produktów rolnych, ŚOR itp. Każdy powie że jest coś takiego jak wysokość przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego publikowane przez GUS... No cóż mając 10 ha przeliczeniowych chciałbym aby np w 2013 roku wyszedł mi dochód  28.690 zł na czysto jak obwieszcza GUS. Wszyscy wiemy że to nierealne i nie wiem skąd oni to biorą... Więc ewentualnie urealnić to i przelicznik jest.

Dla większych gospodarstw jeśli prowadzą rachunkowość (do ustalenia forma aby uniknąć przekrętów ale tez nie obciążać rolnika nie wiadomo jaką papierologią) i wynika z niej jasno dochód niższy na osobę czynną w gospodarstwie rolnym niż minimalna krajowa.

4. Preferencje dla rozwoju rodzinnych gospodarstw rolnych do 300 ha przeliczeniowych - łatwiejszy dostęp do gruntów agencji, czy to celem zakupu  czy dzierżawy celem wyrównania szans blokada możliwości sprzedaży po nabyciu (powiedzmy 5 lat) i poddzierżawy gruntu w czasie trwania umowy pod groźbą kar w 2krotnej wysokości osiągniętej preferencji (np jesli kupił grunt 20% taniej i sprzeda go lub wydzierżawi przed upływem 5 lat to kara w wysokości 40% różnicy- chodzi o to żeby przekręty się nie opłacały a ci co ciężko pracują na tej ziemi żeby się rozwijać mieli spokój).

5. Umożliwienie prostego uboju na potrzeby własne czy z przymusu - zgłaszam do weterynarza że chcę ubić krowę/świnię bo chce na własne kiełbasy, ten podbija że zgłoszono ubój jak wyżej i sprawa zamknięta. ograniczenie do np 2% wielkości stada czy ileś tam sztuk na rok.

6. Umożliwienie sprzedaży bezpośredniej takiego świniaka czy krowy j.w. (w formie np. półtuszy) przy prowadzeniu uproszczonej rachunkowości lub czegoś pozwalającego na minimalna kontrolę tego co się dzieje przy posiadaniu odpowiednich pomieszczeń (np. pomieszczenie full płytki z odpływami, żeby nie było że ubój w oborze się odbywa przy reszcie zwierząt).

7. Blokada importu wołowiny, wieprzowiny, drobiu, zbóż itd (ogólnie wszystkiego co jesteśmy w stanie sami produkować w dużych ilościach i co nam pierdzieli cenę wskutek importu) z krajów UE które "omijają" embargo i dogadują się z Rosją ponad naszymi głowami za cichym przyzwoleniem Brukseli. Albo jesteśmy w UE i stosujemy te same zasady albo cześć - nie może być tak że stara UE traktuje nas Polaków jak rynek zbytu

Ogólnie pomysłów jeszcze kilka bym miał - cel jeden - podniesienie rentowności małych gospodarstw, zapewnienie minimalnych dochodów w czasach cen skaczących z tygodnia na tydzień o 20% co nie pozwala na jakiekolwiek biznesplany, urealnienie zasad wolnego rynku (bo wolnym rynkiem ie jest konkurowanie w zachodnim rolnikiem biorącym dopłaty do wszystkiego i większe niż u nas) oraz równe traktowanie wszystkich rolników UE (pod względem dopłat).

Nie jestem biegły w prawach Unii Europejskiej, ale wydaje mi się ze większość Twoich postulatów jest niezgodne z prawami UE,

1. Budżet jest już uchwalony i cięzko będzie cokolwiek zmienić

2. Wszyscy wiecie że postanowienie o sprzedaży ziemi było podpisane w traktacie akcesyjnym, można wprowadzić jakieś ograniczenia, ale wiadomo jak to u nas jest, niektórym wpływowym kręgom w polityce było by to nie na rękę.

3. Wbrew zasadom wolnego rynku, który to formalnie panuje w EU
4,5,6 z tych moze by coś wyszło;d

7. Też jest niezgodny z zasadami wolnego rynku i ustawie o wolnym handlu produktami, tym  bardziej że większe zakłady przetwórstwa są własnościami obcokrajowców.

Związki zawodowe i Solidarność będą umiały zadbać o siebie, rolników i tak zostawią z gołą d*pą na wietrze

Edytowany przez zenekc330, 24 styczeń 2015 - 21:41.

#58 Share magikw

magikw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 21:42

STRAJKI ROLNIKOW

tak tak o nowym prawie to juz PANI OGÓREK wspominała 

OGOREK na prezydenta     hahaha

#59 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 21:48

STRAJKI ROLNIKOW

ja zagłosuję na każdą partie polityczną która chodziby połowę postulatów spełniła;

1-zlikfiduje immunitet dla posłów

2-rozwiąże senat

3-zmniejszy ilość posłów co najmniej o połowę

4-radykalnie zmieni sądownictwo które musi w końcu zacząć wsadzać do więzień i zabierać majątki aferzystom gospodarczym 

5-opodatkuje naprawdę banki i markety

6-całkowicie zniesie podatki do osób najmniej zarabiających a bardzo podwyższy zarabiającym ponad przeciętnie 

7- uprości procedury gospodarcze i zmniejszy o ponad połowę zatrudnienie w budżetówce i biurach

8-będzie przeciwdziałał patologią społecznym a mianowicie zabroni reklam alkoholi, papierosów, leków i banków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share karol6130

karol6130

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:jak każdy polak wszystko

Napisany 24 styczeń 2015 - 21:49

STRAJKI ROLNIKOW

po pierwsze rozwiązać istniejące organizacje rolnicze takie jak kółka rolnicze i izby rolnicze ponieważ my musimy ich utrzymać a oni nawet z prowu korzystali prawie zawsze pierwsi zazwyczaj od razu byli na zielonej liście po drugie w całej europie wprowadzić jednakowe dopłaty bezpośrednie do wszystkiego można by nawet unijnym krajom kazać spełniać takie wymogi jakie są w Polsce wymyślone przez polskich urzędników co Polacy zazwyczaj ulegają i spełniają nadinterpretacje  przepisów  dawać dopłaty tylko tym rolnikom którzy są ubezpieczeni w krus

po trzecie wybrać na nowo spośród rolników prezesów związków branżowych (pzpmihbm, itp.) bo obecni prawie  nic nie robią a jakoś też nie widać by im się pogorszyło

zakazać sprzedaży ziemi do 2025 roku obcokrajowcom promować małe gospodarstwa do 30 hektarów w zakupie małych działek  do max 4 hektarów w jednym kawałku od anr

w prow 2015-2020 wypłacać zaliczki na realizacje wniosku w wysokości 50% zwrotu maksymalny zwrot na maszyny 100000 euro a na budynki gospodarcze 200000 euro

strajkować można w ten sposób że ograniczymy zakup  środków do produkcji nawozów środków ochrony roślin i maszyn rolniczych przez co najmniej rok zaprzestać sprzedaży zwierząt i produktów handlarzom i w ten sposób rząd by zaraz zareagował bo by wpływy z podatków były mniejsze ale to z góry jest nie realne bo każdy chce mieć jak najwięcej taka natura człowieka można powiedzieć że unia zagnała nas w kozi róg bo jak się coś chce mieć to trzeba robić za półdarmo i brać kredyty a potem następne by spłacić te poprzednie nowe zasady prowu były tak ustalane by mało kto z niego skorzystał i potem można było powiedzieć my dawaliśmy ale nie braliście