Skocz do zawartości

Zdjęcie

STRAJKI ROLNIKOW

2433 odpowiedzi na ten temat

#501 Share mariusz80

mariusz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 luty 2015 - 09:45

STRAJKI ROLNIKOW nie stać mnie na dojazd do Warszawy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STRAJKI ROLNIKOW Dzisiaj, 06:29
  •  

#502 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 05 luty 2015 - 10:45

STRAJKI ROLNIKOW

Dla mnie rozmowy w sprawie porozumień między związkami które protestują a ministrem powinny być prowadzone  w TVP - Na ŻYWO

a nie telewizje pokazuję nam "zachwianą rzeczywistość" . Najbardziej mnie wkurza stwierdzenie polityków "Ja nie rozumiem o co im chodzi"

Rozmowy te powinny być prowadzenie za zamkniętymi drzwiami do skutku coś w rodzaju "enklawy papieskiej" dzień i noc bez odpoczynku. Tylko dać im wody, żadnego jedzenie, ewentualnie na WC.

Wkurza mnie jak rolnicy udzielają wywiadów, Ja bym każde wywiad reporterski zagłuszał tak jak to robili wczoraj rprzed JSW (kulką w reportera) lub brzeczek

Edytowany przez tespis17, 05 luty 2015 - 12:13.

#503 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 05 luty 2015 - 11:17

STRAJKI ROLNIKOW

Kolejny raz się pytam,kolegów gdzie dzisiaj w pomorskim jest dzisiaj strajk tzn blokady???

Dzisiaj jest blokada trasy A 2 w Jeziorkach koło Chojnic , od  10 do 16   .

Edytowany przez andrzej612b, 05 luty 2015 - 11:19.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 luty 2015 - 11:21

STRAJKI ROLNIKOW Bo nie słuchają rolników są oderwani od rzeczywistości to jak maja rozumieć? Dla takiego polityka jogurt to takie coś w kartoniku co i tak jest za drogie on nigdy nie zrozumie że aby taki jogurt powstał trzeba maszyn, pól, krów, przetwórstwa itd. Dla niego jogurt to coś co po prostu jest w sklepie na pòłce ot tak- jak woda w kranie

#505 Share wiejskiDeere

wiejskiDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 luty 2015 - 11:51

STRAJKI ROLNIKOW

Prawo łowieckie jest źle stworzone jak zresztą wiekszość w naszym kraju... Koła łowieckie mają pieniądze z sprzedaży pozyskanej zwierzyny oraz z składek członkowskich. czyli przeciętne koło łowieckie ma około 15-20 tys zł rocznie (zdażają się ogromne koła łowieckie które mają stosunkowo więcej). Czyli skąd takie koło ma wziąć na wypłatę odszkodowań ??? nakazuję się mu z góry badanie każdej sztuki dzika na asf a to również są koszta.... Żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpieczy za taką kwotę okręgu łowieckiego od szkód przez zwierzynę. I co mają zrobić ? Państwo musi dopłacać do odszkodowań bo w przeciwnym razie będzie tak jak jest .... a jak jest wszyscy wiedzą... Jeśli dojdzie do wykłucania się po sądach to wiadomo że myśliwi rzucą okręg bo i z jakiej racji mają dokładać z własnej kieszeni. konieczna jest w tym zakresie pomoc państwa

#506 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 971 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 05 luty 2015 - 12:02

STRAJKI ROLNIKOW

Podobno na przyszły wtorek planowany jest strajk w Nowym Mieście Lubawskim. Zna ktoś może jakieś szczegóły?

#507 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 luty 2015 - 12:16

STRAJKI ROLNIKOW wie ktoś może czy w powiecie brodnickim będzie jakiś protest?

#508 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 05 luty 2015 - 12:28

STRAJKI ROLNIKOW

Prawo łowieckie jest źle stworzone jak zresztą wiekszość w naszym kraju... Koła łowieckie mają pieniądze z sprzedaży pozyskanej zwierzyny oraz z składek członkowskich. czyli przeciętne koło łowieckie ma około 15-20 tys zł rocznie (zdażają się ogromne koła łowieckie które mają stosunkowo więcej). Czyli skąd takie koło ma wziąć na wypłatę odszkodowań ??? nakazuję się mu z góry badanie każdej sztuki dzika na asf a to również są koszta.... Żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpieczy za taką kwotę okręgu łowieckiego od szkód przez zwierzynę. I co mają zrobić ? Państwo musi dopłacać do odszkodowań bo w przeciwnym razie będzie tak jak jest .... a jak jest wszyscy wiedzą... Jeśli dojdzie do wykłucania się po sądach to wiadomo że myśliwi rzucą okręg bo i z jakiej racji mają dokładać z własnej kieszeni. konieczna jest w tym zakresie pomoc państwa

a dlaczego myśliwi nie chcą przyjmować nowych członków do koła?

większość rolników by się zapisała. Każdy by swoje pola pilnował i po problemie. Należy zagonić dziki do lasu a bobry znacznie ograniczyć.

#509 Share wiejskiDeere

wiejskiDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 luty 2015 - 12:38

STRAJKI ROLNIKOW

Nie wiem dlaczego nie chcą u was ... u nas dostałem się bez problemu po jednej rozmowie choć nikogo nie znałem..( nie chcą Cię w jednym idz do innego, zrób aby staż a później albo dadzą ci odstrzał albo niech płacą w takim razie odszkodowanie. Problem raczej leży po stronie przepisów, aby zacząć polować potrzeba około 2 lat od zapisania się na staż i kupę kasy....  Jestem za tym żeby umożliwić rolnikom łatwy dostęp do broni i zmienić tak prawo żeby mogli na własnych działkach likwidować szkodniki. oczywiście pod jakąś tam racjonalną kontrolą stanu bo nie można oczywiście wybić wszystkiego co się rusza. Trzeba walczyć o to byśmy sami mogli strzelać. W dzisiejszym prawie zadnemu rolnikowi nie chce się ganiać 2 lata po lasach płosząc zwierzynę i przeznaczyć 20 tys zł zeby zacząć strzelać. Jeśli co drugi rolnik miałby sztucer i wiosną przypilnował by własnej kukurydzy to starczyło by na pozostałe odszkodowania i rolnik z kołem by się łatwiej dogadali ...

Następnym problemem jest to że w BOBRY nie można strzelać. Tak samo dziki, są tak zawirowane przepisy że już głupiej się nie da... Locha, odyniec, przelatek, wycinek .. itd. Dzik to jest dzik i w niego powinno się strzelać powiedzmy oszczędzając lochy w okresie ciąży i odchowu małych. a Teraz to jest tak ze wiecej jest dzików w które nie można strzelać niż tych które można

#510 Share niutekTM140

niutekTM140

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Jestem z KPK Kumurun Team

Napisany 05 luty 2015 - 13:09

STRAJKI ROLNIKOW Piątek (06.02.2015 godzinie 10.00) Rolnicy z powiatu Łowickiego
rozpoczynają blokadę drogi krajowej nr 2 w
Łowiczu. Organizatorzy proszą o rozpowszechnianie
informacji oraz o jak najliczniejsze przybycie
ciągnikami rolniczymi z zapiętymi maszynami
(przyczepami, rozrzutnikami itp.) Protest będzie
polegał na poruszaniu się ciągnikami rolniczymi
drogą krajową nr 2 od Łowicza w kierunku
Sochaczewa, razem z nami na ulice mają wyjechać
rolnicy z okolic Sochaczewa, którzy mają poruszać
się swoimi maszynami w kierunku Łowicza.
NAWOŁUJĘ rolników z powiatu Łowickiego do
organizowania się oraz jak najliczniejszego
uczestnictwa w proteście. Miejsce zbiórki : baza
OSM W ŁOWICZU na ul. Armii Krajowej (za
czerwoną górą) o godzinie 10.00 jest zbiórka
wszyscy przybywajmy maszynami
rolniczymi i pokażmy że się nie poddamy.
W JEDNOŚCI SIŁA.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share marcianjargit

marcianjargit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 05 luty 2015 - 13:11

STRAJKI ROLNIKOW

a wiecie cos o strajkach w pow krasnostawskim?

#512 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 05 luty 2015 - 13:21

STRAJKI ROLNIKOW

Dlatego napisałem aby zapytać zakłady ubezpieczeniowe konkretnie ile taka polisa od szkód dzikiej zwierzyny by kosztował.Myślę że jakąś realną część powinny pokrywać koła łowieckie a resztę skarb państwa. W chwili obecnej tą resztę pokrywają rolnicy a nie są właścicielami tej dzikiej zwierzyny .

#513 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 05 luty 2015 - 13:47

STRAJKI ROLNIKOW

Nie czytałem całego wątku(nadrobię) ale może dołożę coś od siebie do tych postulatów.Mieszkam w pow. żuromińskim.Jeżeli ktoś z Was tu był to wie co mam na myśli.Ja bym był także za tym by prócz "uregulowania"   (cudzysłów nie bez przypadku ) rynku wieprzowiny czy mleka zając się także tzw. ustawą odorową.Ja jestem rolnikiem posiadającym średnie gosp. Jednak na moim terenie jest straszne zagęszczenie ferm kurzych czy tez chlewni. Tylko w tamtym roku wydano u nas pozwolenie na budowę ponad 100 obiektów.Byłbym za tym by to załatwić bo taka koncentracja na takim małym terenie nie jest niczym dobrym dla nikogo.To tykająca bomba.Już kiedyś wystąp[ił problem ptasiej grypy.Jestem też za tym by tych którzy budują takie (któreś z kolei) obiekty nie nazywać rolnikami tylko przedsiębiorcami którzy to powinni odprowadzać normalne podatki do gmin gdzie prowadzą swoją działalność.Nie daleko mnie w sąsiedniej miejscowości swoje obiekty (ponad 24 kurniki) posiada firma Cedrob a raczej pewien poseł z PO.Czy go można nazwać rolnikiem czy też przedsiębiorcą? Jak z kimś takim mają rodzinne gospodarstwa?Jak płacić za hektar ziemi ponad 40 tysięcy?Średniacy jak ja mogą zapomnieć o rozwoju. Nie dziwię się tez mieszkańcom którzy wreszcie zaczeli się przeciwstawiać budowom w swoich okolicach kolejnych takich ferm.Ja nie bronię nikomu rozwoju ale to powinno byc robione dla dobra ogółu i na zasadach zdrowej konkurencji.Takie moje 3 grosze :-) Dziś w tv widziałem protestującego Pana Paczuskiego.Jeżeli już tacy ludzie wychodzą na ulice to sprawa jest poważna.Pozdrawiam. 

Marcin

#514 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 05 luty 2015 - 14:05

STRAJKI ROLNIKOW

Panowie a jak małopolska nic nikt nie wie, nie tylko producenci śwień i mleka mają w tym roku pod górkę ze względu na embargo ale warzywnicy też nie rientuję się ktoś o jakiś ruchach u nas, myślę że powinno coś takiego się zorganizować, jest ktoś z naszego województwa

#515 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 05 luty 2015 - 14:35

STRAJKI ROLNIKOW

9 luty w Tryszczynie gmina Koronowo kuj-pom

#516 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 luty 2015 - 15:40

STRAJKI ROLNIKOW

Zgadzam się z tym by umożliwić ostrzał dziczyzny na własnym polu a na pewno problem z dzikami szybko by znikł. A jeśli chodzi z tym marszem na warszawę to myślę że i trochę związki boją się że nie będą mogli zapanować nad rolnikami, ponieważ wśród rolników  jest duża frustracja. i nikt tak naprawdę nie wie jak by się to skończyło. 

#517 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 971 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 05 luty 2015 - 16:38

STRAJKI ROLNIKOW

A więc w Nowym Mieście Lubawskim strajk zapowiedziany jest 10 lutego od godz. 10 do 15. Zbiórka na ulicy Mickiewicza na tzw. dużym parkingu

#518 Share wiejskiDeere

wiejskiDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 luty 2015 - 16:53

STRAJKI ROLNIKOW

Wiesz odstrzał na własnym polu wszystko ładnie pięknie tylko ile to by trzeba przepisów zmienić, całe prawo łowieckie do góry nogami, ułatwić pozwolenie na broń do celów myśliwskich... W tym kraju politykom lepiej siedzieć i brać kasę za nic niż zmieniać przepisy które ustanowiono  20 czy 30 lat temu kiedy była inna rzeczywistość i nikt na wsi nie widział bobra... a dziki tylko w telewizji. Czas płynie zwierzyny jednej przybywa, drugiej ubywa ... trzeba za tym nadążyć a nie zatrzymać się w miejscu bo po co się trudzić skoro kasa i tak idzie do portfela :)

#519 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 05 luty 2015 - 17:05

STRAJKI ROLNIKOW

Wiesz co to jest ewolucja? Skoro maciorze 3/4 miotu zginęło by na polach to po pewnym czasie dzik by wiedział że las jest jego domem a nie pola rolników... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share wiejskiDeere

wiejskiDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 luty 2015 - 17:18

STRAJKI ROLNIKOW

a wiesz co to jest głód ? jeżeli w lesie nie ma pożywienia a na polu jest to i tak pójdzie na pole