Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skoda Octavia 1.9 tdi

87 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 10 luty 2008 - 16:24

Skoda Octavia 1.9 tdi Do Toyoty części są jeszcze droższe od skody(vw)... Ja tam był brał octavie bez zastanowienia... Bardziej taki samochód na polskie drogi... zawieszenie super.... konserwacja nadwozia też super więc tak szybko nie zardzewieje... silniki baaaardzo wytrzymałe....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skoda Octavia 1.9 tdi Dzisiaj, 07:09
  •  

#22 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 10 luty 2008 - 16:40

Skoda Octavia 1.9 tdi jak nie miałem swojego samochodu jezdziłem Octavia mojego tescia i powiem ze bardzo przyjemnie mi sie jezdziło.Silnik 1.9 Tdi troche głosny ale dynamiczny i bardzo oszczedny,srednie spalanie od nowosci wg.komputera pokładowego 5.6 l/100 km.Najnizsze jaki mi sie udało uzyskac w trasie to 4.1 l/100 km a najwyzsze 5.9l/100 km(4 osoby,srednia predkosc 122km/h).Jezeli chodzi o awaryjnosc to praktycznie bezawaryjne auto oprocz przepływomierza ktory padła na 80 tys.(nowy kosztuje 180 zł) i gumy stabilizatora wytłukły sie na 60 tys.Po 85 tys. wymieniłem przednie tarcze+klocki,łaczny koszt 350 zł.Zawieszenie oparte na kolumnach McPhersona bardzo dobrze wytrzymuje stan polskich drog co jest niewatpliwa zaleta w porownaniu do Passata po 2001 roku w ktorym zawieszenie wielowachaczowe lubi sie szybko zurzyc.
Polecam ten samochod ze szczerego serca.

#23 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 10 luty 2008 - 16:46

Skoda Octavia 1.9 tdi

Jak najbardziej do polecenia. Tata jeżdzi Octavia 2000r. ale juz po FL, silnik 1.9 TDI 110 KM, przebieg 280 000 km :D Mało usterkowe auto tylko należy serwisować na czas a będzie się jeżdziło dobrze. Jak ktoś już wspomniał z tył jest troche mało miejsca na nogi, w nowej Octavi już to poprawili :) Co do głosności to mi odpowiada głos tego silnika, ładnie Turbina chodzi. Myśle że te silniki już mają troche lat i technika już jest daleko posunięta, polecam :)

sporo ma wyjezdzone. my jak kupilsmy golfa w czerwcu tez z 2000r to miał tylko 180 tys :) do tej pory my wyjezdzilismy 8 tysięcy i żadnych problemów wymienione jednynie wszyskie filtry ale to jasna sprawa ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 luty 2008 - 17:11

Skoda Octavia 1.9 tdi obydwa samochody (skoda i toyota) o ktorych mowa to zwykle dupowozy i naprawde nie ma sie czym podniecac ;)
nie wazne ktory wybierzesz i tak nie bedzie ci sie psul, zrobisz nim jeszcze 300 tys km, nie przekraczajac spalania 6l na 100 km, nie bedziesz sie pocil w lecie, a w razie zagrozenia bedziesz mial caly zapas jaskow.

ale reszta to dla mnie brednie np. co jest fajnego w tym, ze nie ma wielowahacza tylko mc'persona?? widze, ze chodzi tylko o marne 250 zl za sztuke :D ale za to jakie pokonywanie zakretow.
2 przyklad co jest fajnego w dieslach o mocy 110-120 KM? z nudow mozna zasnac jadac takim mulem, przynajmniej 200 KM.
dzwiek tez bez jakiejkolwiek rewelacji, chyba ze zawor dolozysz - minimum 1200 zl, ale mozna mowic o emocjach :)
pozniej zjechac na glebe, dorzucic ladne alu 9" z wielkim rantem, naciagnac buty 215/40 r16, pozbyc sie znaczka, kupic przydomione reflektory w soczewki wrzucic bix'y, do srodka kubly z szelkami....
i tak zgrabnie przeszdlem do wizji idealnego samochodu - golf 2 :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 luty 2008 - 17:21

Skoda Octavia 1.9 tdi Jesteś pewny że 250 złoty chyba się mylisz.
<blockquote>
</blockquote>

#26 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 luty 2008 - 17:25

Skoda Octavia 1.9 tdi @brzozak2 nie szalej tak z ta moca ;)

Mysle ze takimi 120km to mozna juz ladnie przycisnac-ale zgodze sie z tym ze diesel o mocy 110km-120km to jak sie rozbuja to w jezdzie mozna usnac, ale jesli chodzi o zbieranie to jak przycisnie w fotel to usnac nie da sie :D Co do silnikow to mysle ze japonskie sa lepsze-przynajmniej benzyniaki-nissan primera 2.0 to sie cacus zbiera i juz mozna go rozbujac do ladnych predkosci :) Z tych dwoch tak jak pisal mirasek-wybralbym toyote tym bardziej ze ci wpadla w oko :)

Ale zrobisz jak zechcesz-ja ci porzadnych argumentow nie podam bo sie za bardzo nie znam.

#27 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 10 luty 2008 - 23:12

Skoda Octavia 1.9 tdi

obydwa samochody (skoda i toyota) o ktorych mowa to zwykle dupowozy i naprawde nie ma sie czym podniecac :D
nie wazne ktory wybierzesz i tak nie bedzie ci sie psul, zrobisz nim jeszcze 300 tys km, nie przekraczajac spalania 6l na 100 km, nie bedziesz sie pocil w lecie, a w razie zagrozenia bedziesz mial caly zapas jaskow.

ale reszta to dla mnie brednie np. co jest fajnego w tym, ze nie ma wielowahacza tylko mc'persona?? widze, ze chodzi tylko o marne 250 zl za sztuke :) ale za to jakie pokonywanie zakretow.
2 przyklad co jest fajnego w dieslach o mocy 110-120 KM? z nudow mozna zasnac jadac takim mulem, przynajmniej 200 KM.
dzwiek tez bez jakiejkolwiek rewelacji, chyba ze zawor dolozysz - minimum 1200 zl, ale mozna mowic o emocjach :)
pozniej zjechac na glebe, dorzucic ladne alu 9" z wielkim rantem, naciagnac buty 215/40 r16, pozbyc sie znaczka, kupic przydomione reflektory w soczewki wrzucic bix'y, do srodka kubly z szelkami....
i tak zgrabnie przeszdlem do wizji idealnego samochodu - golf 2 ;)

Ty to masz fantazje, powiem ci tyle że jak ktoś potrafi jeździć autem to nawet 90Km mu wystarczy. Ja mam passata TDi 115Km i często pomykam nim na zachód no i na auto banie można spotkać różne samochody ale powiem ci że np: audi 2,5TDi wcale mi nie ucieka, choć ma sporo więcej mocy.A co do nowych aut produkowanych po 2000r to samochody do wyganiani pieniędzy z kieszeni użytkownika, np: koszt wymiany rozrządu w passacie z silnikiem 1,9TDi 115km to ok 700zł a w audi 80 1,8S 67zł, różnica jakby niebyła jest.

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 luty 2008 - 23:41

Skoda Octavia 1.9 tdi a ja wcale nie mowilem o zmianie pojemnosci, 1.9 tdi jest w porzadku byle PD (tylko nie taki jak twoj, bo on niestety modow nie strawi ;) ).

co do mocy, predkosci, adrenaliny to juz znacie moje zdanie, a innych uzytkownikow szos tez szanuje i wierze, ze te 100-120 KM jest dla nich wystarczajace, nawet przy masie budy 1.5T, bo przeciez nie kazdy chce przezywac zakret jako przygode, cieszyc sie przeciazeniem i idealna kontrola na zawiasie skreconym do granic pracy amortyzatora :D .
nie kazdy woli przejsc pol kilometra z buta zanim znjadzie miejsce parkingowe bez kraweznika,
nie kazdy jest w stanie pol godziny objezdzac jedna hopke,
nie kazdy chce sie zapinac dluzej w pasy niz wynosi podroz do pracy, itd., itp.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 luty 2008 - 23:52

Skoda Octavia 1.9 tdi na serio szukasz miejsca bez krawężnika??? :D

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 luty 2008 - 23:56

Skoda Octavia 1.9 tdi na a jak :)
jadac do szkoly musze pojechac dookola bo nawet lagodnej hopki nie przejade :) , o krawezniku nawet nie mysle i dobrze mi z tym, a za jakis czas bedzie sporo nizej (z przodu i z tylu) i na nalesnikach :D , bo obuwie rolnicze powinno sie znajdowac na kolach w traktorze a nie w samochodzie ;)
czasami denerwujace jest zmienianie pasow, bo zderzak wydaje bardzo nieprzyjemne odglosy, nawet przy sredniej predkosci w miescie, no i trzeba sie na hokej wykosztowac, w 2008 jeszcze zadnego nie polamalem, ale w ostatnim kwartale 2007 zalatwilem 2 komplety :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 luty 2008 - 23:59

Skoda Octavia 1.9 tdi to ile 16 czy więcej??? :D

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2008 - 00:12

Skoda Octavia 1.9 tdi 16, chociaz teraz mysle juz o 15 na przyszlosc, zawsze to nizej gleby, a przy 8, 9" robi kolosalne wrazenie :D no i blyszczacy rant szeroki jak parapet

#33 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 luty 2008 - 13:47

Skoda Octavia 1.9 tdi czyli bez kompromisów... i to lubię ;) szkoda, że ja tak nie potrafię :rolleyes:

#34 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 11 luty 2008 - 14:03

Skoda Octavia 1.9 tdi Cos mi sie wydaje, ze brzozak powinien isc na kierowce rajdowego :rolleyes:

Honda - The Power of Dreams :)

#35 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 luty 2008 - 14:18

Skoda Octavia 1.9 tdi Ty a skąd wiesz czy pod nickiem @brzozak nie kryje się jakis przyszły mistrz Polski w rajdach lub drifcie ? :rolleyes:

Podoba mi się określenie @brzozak-a ,,dupowóz".
Mnie jakoś tam samochody nie biorą i jeżdżę totalnym ,,dupowozem" (fabia 1,9 SDI 68 km kombi).
Chociaż musze powiedzieć że ostatnio zaimponował mi kuzyn bo kupił sobie Alfę sobie 156 Cross Wagon.
Przy tej szarzyżnie na ulicach naprawdę sie WYRÓŻNIA.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#36 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2008 - 14:47

Skoda Octavia 1.9 tdi w rajdach, wyscigach i drifcie uczeszczam i angazuje sie jako kibic ;) , czesto jezdze po Polsce, a w tamtym roku bylem w Belgii (Francorchamps) na F1 :) , mialem zamiar teraz jakos do Norwegii na wrc smignac, ale trzeba troche kasiory zaoszczedzic i w tym roku tylko po Polsce sie bede krecil, ewentualnie do Anglii na silverstone sie wyskoczy :D

ciekawe kiedy tory w polsce beda, zeby mozna amatorsko pojezdzic tak jak we wszystkich krajach Europy, bo na torze Poznan to ceny hoho i za daleko

czyli bez kompromisów... i to lubię :) szkoda, że ja tak nie potrafię :rolleyes:

zwienczeniem prac bedzie niebanalny napis (nie wiem jeszcze gdzie, najprosciej pod rejestracja):
f*ck AIRRIDE :)

#37 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 luty 2008 - 15:27

Skoda Octavia 1.9 tdi To może żeśmy się spotkali w zeszłym roku, w Belgi, w Spa ;) . Trochę polaków tam spotkałem i trochę pogadaliśmy.
W tym roku jest plan na F1 w Hiszpanii.
Kurczę na wrc też bym śmignął, ale brak chętnych :rolleyes: , a samemu to bez sensu.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2008 - 15:31

Skoda Octavia 1.9 tdi w ktorym miejscu siedziales i jaki bilet miales? ja brazowy :rolleyes:
http://img505.images...3976/torbz6.jpg tam gdzie widnieje czerwony krzyzyk.
w sumie nie spotkalem za duzo polakow - w zasadzie jedna ekipe, ale to polacy ktorzy na stale mieszkaja w niemczech :)
gdzie spales??
do belgii sie narazie przez 5 lat sie nie wybieram, bo mi fote strzelili w antwerpii, a 200 jurkow to za wiele ;)

na wrc bardzo zalezalo mi zeby nazimowa eliminacje trafic, ale raczej nie da rady :) , jakby sie mialo cos zmienic to napisze :D

#39 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 luty 2008 - 15:54

Skoda Octavia 1.9 tdi Też bilet dla zamożnych brązowy ;) .
Laziliśmy z kumplami wokół toru, ale najwięcej w okolicach zakrętu en rouge (en róż), tam gdzie taki zakręt w prawo bardzo mocno pod górę. Zarąbisty widok zwłaszcza od strony sklepów z gadżetami.
Ryk F1 - to trzeba usłyszeć na żywo, najbardziej zaj...te przeżycie.
EDIT Najwięcej czasu w okolicach 4 eau rouge i szwędaliśmy się w wzdłuż tego boku, nawet udało się nam wpakować na srebrne trybuny :rolleyes: .Spaliśmy w Lież w hostelu (rodzaj schroniska młodzieżowego).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 11 luty 2008 - 16:11

Skoda Octavia 1.9 tdi

Zamierzam kupić octavie 1.9 tdi 2003r. Interesuje mnie wasza opinia na temat tego autka, szczegulnie awaryjność i typowe usterki. Jeżeli ktoś chciałby się podzielić ze mną swoimi swoją opinią na temat octavi będe wdzięczny.

ja na twoim miejscu kupiłbym nowy wóz tak jak ja zrobiłem z moją nową Jettą zapłaciłem ponad 70 tys. zł a była to wyprzedaż rocznika 2007 i też szukaliśmy auta za cenę 35 tys. zł. więc wzieliśmy kredyt i ją kupiliśmy a samochodzik też ma silnik 1.9 TDI