sylwek8282

Ładowarka JCB 515-40 czy JCB 406

Polecane posty

sylwek8282    0

Drodzy użytkownicy co lepiej wybrać.

Dam tu trochę zestawienia.

Z tego co wyczytałem na internecie

 

JCB 515-40 

-Wysokość 1,80

-ładowność 1,5t na pełnym wysięgu 750kg

-wysokość podnoszenia na teleskopie 4m

Silnik 51km

Napęd na hydrostacoe

 

JCB  406

-Wysokość 2,5m

-ładowność 1650

Tu Pan na agrofoto ma taka samą i pisał w komentarzu że ma udźwigu 3400

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/493864-jcb/?st=10#commentsStart

-wysokość podnoszenia około 3,1m 

-silnik 62km

Napęd na hydrostacie.

 

 

 

Zastanawiałem się jeszcze nad mecalac as 700 ale nie mam pojęcia ile może kosztować .

mecalac as 700

 podnosi na 3,1 m 

wysokość to 2,68

silnik 65 km

ładowność około 3 ton

Jego głównym bajerem jak i dość dużym plus obrotowe ramię o 180 stopni

Ale nie mam pojęcia ile to może kosztować

 

 

Co waszym zdaniem lepsze.

Głównym zadaniem ładowarki będzie obejście w gospodarstwie.

Zwożeniem bel i ładowaniem obornika zajmować się będzie ciągnik z ładowaczem czołowym lub ewentualnie ta ładowarka

A i jeszcze jedno pytanko trochę niedotyczące tematu.

Jakie macie opinnie o prasach uni group. Zastanawiam się nad kupnem praso owijarki UNI GROUP dobry wybór?

 

 

Edytowano przez sylwek8282

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

najlepsza maszyna jest po polaczeniu tych 2 maszyn jcb 406 jest bardziej zwrotniejsza bo lamana w pol a ta 2 ma teleskop, jest maszyna ktora ma te dwie zalety to znaczy piwot ster lamana i teleskop jezeli szukasz nowej to jcb tm 220 jezeli uzywanej jcb tm200 pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny pojedynek, nie posiadam tych maszyn, ale dwoma modelami jeździłem i zrobiły na mnie wrażenie.

z racji gabarytów super nadają się do budynków inwentarskich i obejścia, tym bardziej że jest hydrostat to ułatwia pracę.

JCB 515-40 chyba jest bardziej uniwersalna, bo ma większą wysokość podnoszenia - przydało mi się to podczas ładowania zboża na naczepę, i ma większy prześwit co sprawia że łatwiej się nią jeździ w trudnym terenie, np. ładowanie obornika gdzie przeważnie jest mega błoto, lub zwożenie belek z podmokłych terenów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek8282    0

Oglądałem to i ze swojego doświadczenia wiem że przegubowe są bardziej skrętne niż normalne :)

Wszystko zależy od tego jaką długość ma ładowarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Witam mam podobny problem z wyborem ładowarki.Zastanawiam się nad ładowarką JCB 515-40 a Weidemann 1280.Problem jest taki że mały weidemann ma 2,5m wys podnoszenia a JCB 4m i jak bym wzioł weidemanna to muszę dokupic ładowacz do ciągnika za 30tyś zł z osprzętem.Proszę was o pomoc w wyborze  :mellow:

 

JCB

Cena-158 tyś netto

Szer.- 1,58m

wys. podnoszenia-4m

Udźwig-1,5t

 

 

 

 

 

 Weidemann

Cena- 138tyś netto

Szer.-1,32m

wys.podnoszenia-2,5m

udźwig-1,2t

 

 

Z góry dziękuje :) :)

 

post-38133-0-63682800-1421929813_thumb.jpg

post-38133-0-73432000-1421929822.jpg

Edytowano przez Jelcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj