Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik 62 ha

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share galanonim95

galanonim95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 21:13

Jaki ciągnik 62 ha Witam. Jest mi potrzybny ciągnik ok 200 km do 90 tyś. Mam 60 ha bardzo ciężkiego pola. (ursus 160 km i pług 5 skibowy mają w tym roku katusze, 1 ha ok 1,5 godziny). Tak więc mam taki zakres pieniędzy i potrzebuję taki mocny ciągnik, może być większy.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik 62 ha Dzisiaj, 07:49
  •  

#2 Share lisu1997

lisu1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 19:07

Jaki ciągnik 62 ha nie lepiej odkręcić 5 skibę pujdzie lżej i szybciej

#3 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 04 wrzesień 2014 - 20:34

Jaki ciągnik 62 ha dokładnie zrób 4 skibowy
a jak już to pomuśl nad MF 3690
Valtra-Power Partner

#4 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 21:31

Jaki ciągnik 62 ha W granicach do 90 tyś to można pomyśleć o MF 8160.

#5 Share galanonim95

galanonim95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 09:17

Jaki ciągnik 62 ha Po co bawić się 4 skoro można kupić coś większego

A jakiś MF 8160 albo 8250, nh 8810, deutz agrotron 200 ?

A jakiś MF 8160 albo 8250, nh 8810, deutz agrotron 200 ?

3690 to nie dla mnie

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2014 - 12:53

Jaki ciągnik 62 ha Kolego łatwiej chyba jest odkręcić tą 5 skibę niż kupić ciągnik. Odkręcenie zajmie ci max pół dnia ale zaoszczędzisz 90 tyś złotych.
Jeśli jednak chcesz kupić ciągnik ok 200km to może coś z john deere np 7x10, 7x20 bądź 7x00. Ja jednak zastanowiłbym się czy ten ciągnik jest niezbędną maszyną której potrzebuje w moim gospodarstwie.
Myślę też, że nie potrzebujesz tych 200km
Pozdrawiam
Jeśli sądzicie podobnie to klikajcie zieloną strzałkę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 13:19

Jaki ciągnik 62 ha jak czytam ten temat wydaje mi sie ze rolnicy nie wiedza co z pieniędzmi robić i kupuja sobie tylko ciagniki (a przydałby sie zestaw kluczy) w tym roku kolega kupic ciągnik ok. 200km bo orka cieżka to fakt a za rok aura sie zmieni i przyjdzie pora na nowy pług 6skibowy :P i tak w koło macieju

kolego dorośnij a póżniej bierz sie za orke

#8 Share galanonim95

galanonim95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 15:15

Jaki ciągnik 62 ha kto powiedział, że mam kupić ciągni na ten sezon. Zacząłem temat, gdyż chcę się dowiedzieć jaki ciągnk jest najlepszy za te pieniądze, a nie czy mam odkręcać skibę. Tak uważam, że duży ciągnik na moją ziemię to dobra inwestycja. Ty members masz na 100 prcent pojęcie o ciężkiej uprawie ziemi. U mnie trzeba pod siew bronować dwa razy w przeciwnym kierunku pod siew. A pieniądze akurat mam, bo pracuję zawodowo, a pole to takie hobby. I jeszcze raz napiszę inteligentni ludzie, nie pytam się co mam zrobić tylko jak iciągnik wybrać

#9 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 09:41

Jaki ciągnik 62 ha

Kolego łatwiej chyba jest odkręcić tą 5 skibę niż kupić ciągnik. Odkręcenie zajmie ci max pół dnia ale zaoszczędzisz 90 tyś złotych.
Jeśli jednak chcesz kupić ciągnik ok 200km to może coś z john deere np 7x10, 7x20 bądź 7x00. Ja jednak zastanowiłbym się czy ten ciągnik jest niezbędną maszyną której potrzebuje w moim gospodarstwie.
Myślę też, że nie potrzebujesz tych 200km
Pozdrawiam
Jeśli sądzicie podobnie to klikajcie zieloną strzałkę ;)

Wyjątkowo durna odpowiedź ( sugerujesz że autor tematu jest idiota). Kolega pisze że ma 90k i chce kupić ciągnik a ty mu radzisz odkrecenie skiby.W takim razie po co pytasz o nowy ciągnik jak możesz kupić stary i też bedziesz robił.I po co pytasz o wybór ciągnika jak i tak Jd jest najlepszy( wg ciebie). Skąd wiesz że nie potrzebuje 200koni, chyba nigdy nie uprawiałes cięzkiej ziemi. Mam znajmoego co ma 10ha i ciagnik 150koni tylko dlatego ze ziemia jest bardzo cięzka i ciagnik ok.100 koni przy zagonowej 4 po godzinie jest zagotowany.Widac że jesteś jeszcze młodym smarkiem skoro takich rzeczy nie wiesz.

Wracając do tematu kolego poza MF (ktory tez bylby dobry) możesz jeszcze zainteresować się Case 7220, new holland G190,new holland 8870.( to praktycznie te same ciagniki) Przy czym jeżeli masz wyjatkowo ciężkie i gliniaste ziemie proponowałbym kupic ciągnik za ok. 75k i dokupić brone aktywna przy gliniastych ziemiach bardzo dobrze się spisuje, przy uprawie ładnie rozbija bryły i zrównuje teren sam posiadam 2 brony aktywne w swoim parku i bardzo dobrze się spisują.

Edytowany przez Tetsuya, 08 wrzesień 2014 - 09:48.

#10 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 14:36

Jaki ciągnik 62 ha

. Mam znajmoego co ma 10ha i ciagnik 150koni tylko dlatego ze ziemia jest bardzo cięzka i ciagnik ok.100 koni przy zagonowej 4 po godzinie jest zagotowany.Widac że jesteś jeszcze młodym smarkiem skoro takich rzeczy nie wiesz.

No dobra ale czy Ty takze byś kupił na 10ha ciągnik 150KM?

Zaznacze ja mam ciągnik 85KM i na cięzkiej glinie oram 3skibowy pługiem i jakoś żyje fakt orka b. ciężka uprawa również ale się urodzi :) he a uprawa brona (no moze na wiosne jak zaorasz na zime i wiosna brona to tak) dobre to Ty masz chyba jakieś słabe gliny u mnie praktycznie tylko talerzówka i przed siewem agregat z broną wirnikową +siew.

Ja osobiście jakbym miał kupować ciagnik w ok. 200 skusiłbym na Case Magnum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 15:34

Jaki ciągnik 62 ha

No dobra ale czy Ty takze byś kupił na 10ha ciągnik 150KM?

Zaznacze ja mam ciągnik 85KM i na cięzkiej glinie oram 3skibowy pługiem i jakoś żyje fakt orka b. ciężka uprawa również ale się urodzi :) he a uprawa brona (no moze na wiosne jak zaorasz na zime i wiosna brona to tak) dobre to Ty masz chyba jakieś słabe gliny u mnie praktycznie tylko talerzówka i przed siewem agregat z broną wirnikową +siew.

Ja osobiście jakbym miał kupować ciagnik w ok. 200 skusiłbym na Case Magnum

Kwestia gdzie mieszkasz u nas w tym roku wyjatkowa susza jest ( kujawsko pomorskie) po zniwach nie bmozna bylo plugem wjechac. Mam 5 skibowego kvernelanda vario obracany to miejscami w glinie nie mogl wejsc tak sucho ze nawet ziemia spekana byla. Magnum mx bylby swietny ciagnik moge polecic pracowalem na nim . Tez wlasnie zasugerowalem koledze brone aktywna na gliny. Ja mam prawie 100ha i mam ciagnik 135km przy czym ja az tak ciezkich gleb nie mam 3-4 klasa troche gliny.Tazke ja potrafie zrozumiec czemu potrzebuje mocnego ciagnika gleba to rqaz ale susza czy warunki klimatyczne to dwa.

Edytowany przez Tetsuya, 08 wrzesień 2014 - 19:51.