MarcinPawowski

Problem z siatką w prasie Metal fach Z-562

Polecane posty

Witam mam problem z satką w prasie metal fach siatka nie rozchodzi się do boków na belce

Wychodzą lużne belki

Siatka na rolce schodzi się do środka

Proszę o fotkę jak założona jest poprawnie siatka bo nie jestem pewien czy dobrze założyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Witam mam problem z satką w prasie metal fach siatka nie rozchodzi się do boków na belce

Wychodzą lużne belki

Siatka na rolce schodzi się do środka

Proszę o fotkę jak założona jest poprawnie siatka bo nie jestem pewien czy dobrze założyłem

Jak zakładać siatkę, w instrukcji jest dokładny schemat. Siatkę z rolki zakładasz tak, aby odwijała się od dołu do góry, następnie zakładasz ją od góry na rolkę rozprowadzającą (tą z naspawanym spiralnie cienkim drutem z obu stron), następnie przeprowadzasz siatkę pod prętem rozprowadzającym (ten niżej, wygięty z obu stron) i teraz wprowadzasz siatkę między rolki. Na rolkę połóż pręt dociskowy hamujący siatkę.Tak, jak podpowiada kolega MariuszZakrzewski. ; Luźne belki wychodzą; bo może za mało razy owijasz siatką, lub nastawiłeś za mały zgniot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kiedys wstawialem zdjecie poszukaj u mnie w galerii, bedziesz musial bardzie podgiac preta jak sie nie myle do góry, ja siatka to sianokisoznki owijam, w słomie mi bele puchną.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego prenta Ten wygiety pret co rozprowadza siatke jest na dolnej dzurze

zauwałyłem ze jak owijam to siatka na rolce na kturej jest owinieta to boki schodzą sie do srodka

Nieznalazłem zdjecia w twojej galeri

Edytowano przez MarcinPawowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Jakiego prenta Ten wygiety pret co rozprowadza siatke jest na dolnej dzurze

zauwałyłem ze jak owijam to siatka na rolce na kturej jest owinieta to boki schodzą sie do srodka

Nieznalazłem zdjecia w twojej galeri

Z którego roku masz prasę? Starsze prasy nie miały pręta rozprowadzającego. Nie odpowiedziałeś, czy zakładasz tak siatkę ja Ci wcześniej opisałem i czy na rolce siatki masz położony ciężki pręt dociskowy, tak zwany hamulec, Jak nie masz tego pręta, to podczas owijania , boki siatki schodzą się do środka.

Edytowano przez wujekk110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prase mam z 2008 roku jiatke załozyłem tak aby odwijała sie od dołu idzie pod prentem co jest przed spiralnym potem na spiralny wduł do rozprowadzajocego i miedzy wałkami mam położony pręt ale zauważyłem załozyłem nową siatke i po owinieci belki na rolce siatka zeszła sie do srodka

Pytanie czy pret rozprowadzajocy powinien byc na gurnych cz na dilnych otworach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Prase mam z 2008 roku jiatke załozyłem tak aby odwijała sie od dołu idzie pod prentem co jest przed spiralnym potem na spiralny wduł do rozprowadzajocego i miedzy wałkami mam położony pręt ale zauważyłem załozyłem nową siatke i po owinieci belki na rolce siatka zeszła sie do srodka

Pytanie czy pret rozprowadzajocy powinien byc na gurnych cz na dilnych otworach

Siatkę z rolki, od dołu puść bezpośrednio na wałek spiralny, a nie pod pręt. Pręt rozprowadzający na dolnych otworach. Ten pręt na rolce siatki, to nic innego jak wałek o średnicy 40mm. Musi być ciężki, aby hamował samoczynne odwijanie się siatki podczas owijania beli. U mnie tak jest i siatka nie schodzi się do środka. Ja mam prasę z 2011 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez Piotr1711
      Witam. Posiadam od niedawna VarioPack 1500 zmiennokomorową. Podczas ustawienia ciśnienia na 100 bar, otwierając komorę i zamykając po dwóch razach, ciśnienie zwiększa sie stopniowo na maksa. Czy tak powinno być? Jeśli nie to co to może byc za przyczyna?
    • Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym zrobić rolkę docikową pobieracza w swojej prasie fahr gp220 poniewaz słabo mi wciąga siano,słomę.
      Czy mozę już ktoś robił coś takiego i mi podał wymiary jak nisko od ziemi musi to być i jak blisko przy palcach pobieraka. albo jak ktos by mógł zmierzyc w swojej prasie jak to wygląda 
      bylbym wdzięczny 
    • Przez Piters182
      Witam, rozglądam się na nową przyczepą 6 tonową, taką z tańszych firm, więc mam na oku 2 producentów, więc którą byście wybrali  z tych 2 producentów, Metal-fach czy Pronar. Modele to Metal-fach T710/1 i Pronar 653/2. Wiadomo, cena tych przyczep jest do siebie zbliżona. 
    • Przez Zbych6622
      Witam, 
      Mam problem ze swoją prasą krone 10-16s. Przy zluzowaniu ciśnienia w prasie ( łańcuchów), manometr ciągle pokazuje ciśnienie, pozostaje na nim okolo 60 bar. Przy ustawieniu ciśnienia do prasowania np. Sianokiszonki wskazuje ciśnienie początkowo 160 bar a pod koniec prasowania  belki wchodzi nawet powyżej 200 bar. Co może być tego przyczyną? Dodatkowo jest problem z łańcuchem po lewej stronie prasy. Gdy belka z sianokiszonką zaczyna być widoczna na komputerze, to wtedy łańcuch 20B wchodzi na zębatkę 2 (zdjęcie w załączniku)  i przeskakuje, dodam, że zębatki  1, 2 i 3 wraz z  łańcuchem  je łączący były wymienione przed sezonem , lecz to nie pomogo.;( czy ktoś kiedyś miał podobną sytuację i ją rozwiązał? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj