Zaloguj się, aby obserwować  
krzysztofagricultu

Szkodliwe substancje w warzywach z Ghany

Polecane posty

Podobno warzywa z Ghany były pasożyty i wiele szkodliwych substancji. Wśród warzyw objętych restrykcją znalazły się między innymi kapusta i ogórki. Może jest to dobry znak dla osób które chciałyby się zająć uprawą tych warzyw. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

taaa już biegnę w Ghanie za niedługo będą robić za szklankę wody :blink: ,a przy embargu RUSKICH to możesz sobie co najwyżej ziemniaków nasadzić by na jesień było co do gara włożyć

 

ZASTANÓW SIĘ ILE % RYNKU TYCH WARZYW NALEŻY DO IMPORTU Z GHANY W POLSCE 0,1% ? :D

zakaz importu jest do UE, co i tak był marny :blink: wg mnie to reakcja UE na sankcje ze strony Rosji by osoby takie jak TY(nie chcę tu Ciebie obrazić) pomyślały "nie jest tak źle, nie pchamy produkcji na Rosję, ale za to nie zalewa nas żarcie z Ghany" i tu zostawiam pole do popisu twojej wyobraźni jak się ma import z Ghany do UE(nawet wszystkich produktów) do samego eksportu UE z branży rolno-spożywczej do Rosji :lol:

 

dla polski to tak samo jakbyśmy nałożyli embargo na import np: ursusa, mleka itp. z zagranicy :D (gdzie ich import do całego rynku wewnętrznego ma znikomy udział)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zakładając, że embargo jest nałożone to ludzie mogą rezygnować z uprawiania właśnie tych warzyw i może znikomy ale jednak import ma jakiś wpływ na gospodarkę... Kryzys jest, ale nie będzie go wiecznie, więc może warto pomyśleć też przyszłościowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

w tym już nie ma przyszłości dwa poprzednie lata to klęski jak susza w połowie europy i gradobicia w tamtym roku. W tym roku to chciałbym mieć na opłaty i odzyskać to co wsadziłem w warzywa. Myślę że w przyszłym roku ludzie bedą chcieli odrobić straty z tego roku i jeśli się drugi raz powtórzy taki urodzaj to kaplica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@jjacekk4

 

Masz kolego rację, pochodzę z regionów gdzie co drugi rolnik miał szklarnię, a teraz straszą rdzą i wypadającymi szybami.

 

to będzie opłacalne jeśli ktoś zainwestuje kilka mln zł w obiekt wielkopowierzchniowy i będzie pchał na hipermarkety i eksport bo uprawa gruntowa to tylko 1x w sezonie a ceny niskie. Podobnie jest z innymi warzywami albo masz kilkadziesiąt ha i stać cię zejść z ceny (dzięki większej mechanizacji i powierzchni upraw) albo zasuwasz z łopatką na 2ha i 10-20gr na kg Ci mało

Edytowano przez mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PSOR
      Masz puste opakowania po środkach ochrony roślin? Oddaj je do sklepu!
       
      Czytasz ten tekst, więc zapewne jesteś użytkiem środków ochrony roślin i po przeprowadzonych opryskach zostają Ci puste opakowania. Wiesz, że nie należy ich wyrzucać razem z innymi śmieciami. Podpowiemy Ci, jak ich się legalnie pozbyć!
       
      W ramach Systemu Zbiórki Opakowań PSOR każdy rolnik może oddać opakowania do sklepów ze środkami ochrony roślin. Prowadzący takie sklepy mają ustawowy obowiązek odbioru odpadów opakowaniowych po tych środkach ochrony roślin, które na podstawie ustawy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi są uznawane za środki niebezpieczne.  
       
      Zanim jednak oddasz opakowania, pamiętaj, że:
       
      Opakowania po środkach ochrony roślin muszą zostać 3-krotnie wypłukane. W Punktach Odbioru przyjmowane są tylko czyste i suche opakowania.
       
      Trzykrotne płukanie opakowań jest niezwykle ważne z kilku powodów:
      Chronisz w ten sposób siebie, swoich bliskich oraz wszystkie osoby, które w procesie zbiórki będą miały kontakt z Twoimi opakowaniami. Nie marnujesz ani kropli środków ochrony roślin – popłuczyny z opakowania wlewasz do zbiornika z cieczą roboczą, wykorzystując maksymalnie wydane pieniądze. Dbasz o środowisko: zużywasz całą zawartość opakowania do wykonania oprysków, dzięki czemu masz pewność, że środki nie przedostaną się np. do wód gruntowych. Tak przygotowane opakowania możesz zwrócić do sklepu, w którym zakupiłeś środki lub też do każdego innego sklepu prowadzącego zbiórkę. Dzięki naszej wyszukiwarce możesz znaleźć Punkt Odbioru najbliżej Twojego gospodarstwa: www.systempsor.pl/punkty-odbioru.
       
      Sklepy prowadzące zbiórkę, mają obowiązek przyjąć puste opakowanie bezpłatnie, sprzedawcy nie mogą Cię też prosić o okazanie paragonu czy faktury. Jeżeli posiadasz większą ilość pustych opakowań lub zbierasz je wspólnie z kilkoma innymi gospodarstwami, możesz zadzwonić na infolinię PSOR i zamówić bezpośredni odbiór: 801 561 461 lub (58) 622 01 08.
       

       
      Szukasz więcej informacji? Odwiedź www.systempsor.pl
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj