silver95

Motocykle i motorowery czyli jednoślady

Polecane posty

pawel885    2279

Zetorek weź już skończ ;) Skoro to MZ i 93r to pewnie Turecka modernizacja bo po upadku komuny sprzedali wszystko Turkom wraz z logiem - MZ Kanuni a w Niemczech zmieniono nazwę na MuZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
31 minut temu, pawel885 napisał:

Też mam gs-a, jakiego masz ? 500? 

Tak, 500. A w ogóle były jakieś inne, poza tymi wcześniejszymi 400 czy 450????

19 minut temu, Bananek napisał:

aprilia rs bedzie tu odpowiedzia na Twoja zachcianke. ew honda nsr.

Po dwóch latach chyba już coś pewnie kupił😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
3 godziny temu, zetorki12 napisał:

A pies wie co to . Silnik niby podobny . No ale te konie , jakieś dodatkowe dekielki ... No ulep jak nic .

Krótko ale były w sprzedaży podobnie jak z 4 suwem austriackiego Rotaxa. Jeden cylinder 500 albo 600 cm3...już  nie pamiętam dokładnie. 

Ceny tych nowych wersji były zaporowe i to był gwóźdź do trumny dla MZ.

3 godziny temu, bratrolnika napisał:

To fabryka, była taka wersja

A taka widzieli??? Pewnie szybsza od mojego gsa

 

Taką widzę pierwszy raz. Ciekawe czy to prototyp, krótka seria czy dzieło jakiegoś pasjonata DDRowskiej techniki.

Co by mie mówić licznik skubany zamkmął 😎 ale dymi tak samo jak 250 😆

W latach 70-tych Kawasaki, Suzuki i Yamaha produkowały prawdziwe rakiety...3 cylindrowe dwu suwy. Znajomy ma kilka takich. Na ulicy nie jeden dzisiejszy ścigacz nie ma polotu do nich 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Stare Suzuki rg 500 4cyl i prawie 100 koni...w sumie mz w wersjach wyścigowych też osiagalo 200koni z litra .  Dzis mozna kupic seryjne V4 2t 195 koni 127kg wagi 🤤suter mmx 500 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
10 godzin temu, pawel885 napisał:

Były były, od 125 do 1100 albo 1200

ale to były GSXF GSXR GSF itd. samo GS chyba tylko w 500 figurowało

7 godzin temu, extrabyk napisał:

Taką widzę pierwszy raz. Ciekawe czy to prototyp, krótka seria czy dzieło jakiegoś pasjonata DDRowskiej techniki.

Co by mie mówić licznik skubany zamkmął 😎 ale dymi tak samo jak 250 😆

chyba to jakieś prototypy

a tu kolejny rodzynek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To konstrukcje jakiś fanatyków.... To już nie jest ETZ = einzylinder.... na filmie od 1min 20s - naliczyłem ponad 7sekund do setki więc gs 500 by sobie poradził;) Gs-y 500 były najpopularniejsze ale spotyka się 125 i inne https://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_GS_series

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

2000, dałem za niego 2500zł :) zmieniłem napęd i śmiga , zarejestrowany, opłacony 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
20 minut temu, bratrolnika napisał:

mój 2003, ale kosztował ponad drugie tyle....

Ja potrzebowałem czegoś żeby woziło mnie po polach czy lasach i po asfalcie czasami, oglądałem kilka dużych enduro - za szybkie i ciężkie tzn szybki 1 bieg i wysoki środek ciężkości, jedna gleba gdzieś na piasku czy w koleinie i trochę przykro- wożę ze sobą sprzęt za kilka tysi, małe szlifierki nie dla mnie a gs to taki przyjazny motorek ... A jak trzeba to te 180 wydusi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
5 godzin temu, pawel885 napisał:

To konstrukcje jakiś fanatyków.... To już nie jest ETZ = einzylinder.... na filmie od 1min 20s - naliczyłem ponad 7sekund do setki więc gs 500 by sobie poradził;) Gs-y 500 były najpopularniejsze ale spotyka się 125 i inne https://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_GS_series

GS500 był i jest tylko jeden wszystkie inne z literami GS ale z dodatkiem jeszcze dodatkowej litery to już zupełnie inne motocylke i one są w pojemnościach od małych pierdów do tych ponad litr.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
16 godzin temu, extrabyk napisał:

GS500 był i jest tylko jeden wszystkie inne z literami GS ale z dodatkiem jeszcze dodatkowej litery to już zupełnie inne motocylke i one są w pojemnościach od małych pierdów do tych ponad litr.

Jasne że inne konstrukcje, przecież do 125 nie założą np hamulców od 1100..... Chodziło mi o to że były GS-y o różnych pojemnościach, nie gsxr gsf itd...

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-gs-1100-l-klasyk-unikat-zamiana-ID6A2VQ2.html

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-gs-125-stan-idealny-praktycznie-jak-nowy-CID5-IDAUSSQ.html#9fac29ff7c

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Prawie każe szosowe Suzuki ma w symbolu litery GS ale GS500 to klasa sama w sobie i każdy kto miał lub ma styczność z motocyklami wie, że jest i co to jest GS500 nawet jak nie zna większości innych modeli z litrami GS w symbolu.

Japończycy dokonali rewolucji i podboju świata gdy na przełomie lat 70tych i 80tych wypuścili rodziny motocykli Honda CB, Kawasaki Z, Yamaha XJ i Suzuki GS w różnych wersjach stylistycznuch. Przeważnie były to trzy wersje czyli tak zwany nacked (klasyczna linia bez żadnych owiewek), sport (mniej lub bardziej rozbudowana owiewka) i soft choper, którego przedstawiciele wyglądali jak GS 1100 L z podanego przrz Ciebie linku. 

Miałem przyjemność ujeżdżania kilku modeli Hondy CB , Yamahy XJ i Suzuki GS. Co do Kawasaki to tylko krótka przejażdżka modelem Z1. Wszystkie właśnie z końca lat 70tych i początku 80tych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chłopie rozmowa się zaczęła od tego że spytałem jakiego kolega ma gs-a a Ty ciągle dążysz do tego że jedyny gs to gs 500, honda cb też jest tylko jedna ? 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Z Hondą jest inaczej...ale to za długo by tłumaczyć zwłaszcza komuś kto nie kuma o co w tym wszystkim chodzi 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czyli suzuki gs 1100 to co to jest? kolega napisał że ta etz pewnie szybsza jak jego gs a nie gs 500 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

siema. koledzy mialby ktos z was motorynke do sprzedania lub rame albo silnik moze bym poskladal z czesci? szukam dla swoich synkow. moze wiecie do kogo sie odezwac kto moze sprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Ja silnika od dwóch lat szukam, ciężko cokolwiek sprawnego znaleźć. Powiem ci że zastanawiam się czy tego co zostało nie pogonić w świat, a jak młody podrośnie za rok, dwa to mu chińskiego pocketa kupić, części dostępne, cały nowy kupisz za 700zl, silnik za 220. Do motorynki to byle co cenią jakby ze złota było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36
no wlasnie ceny sa kosmiczne. motorynka jest fajna moj starszy syn ma 7 lat wiec w wakacje juz by moze jezdzil. a na komarkach i innych to musi byc wiekszy? mam aprilie mojito 125 ale to tylko ze mna w noga jezdza. a jaki jest maly motorek dla takich chlopakow nie za drogi. wiem ze sa takie male crossy 50-80 ale ceny kosmiczne nawet moj kuzyn kupil.synkowi ktm 50 za.kupe kasy a nie jezdza wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Wpisz sobie w google pocket bike, za 900 zł można nowego kupić, motorynki na chodzie za tyle nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

ogladalem te chinczki nie podobaja mi sie. chlopaki maja quada chinczyka 125 jezdzi to ale wszedzie ma luzy i inne uszkodzenia, wykonanie-bardzo mizerne, nie polecam. dlatego wolal bym cos co warto do reki wziasc jesli jest dobra motorynka albo ja naprawisz to odwdzieczy sie na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

wiem, tylko że za dobrą motorynkę musisz położyć tyle co za 4 takie chinole, ja już się chyba powoli wyleczyłem, dwa lata temu wsadziłem w motorynkę chyba 350zł, zrobiona lux, w tym roku na dzień dobry na wiosnę zdechł silnik, przejechałem się nią dwa razy z młodym.... znajomy ją rozkręcił, mówi szukaj drugiego silnika, za 500zł nie można znaleźć nic co jest na chodzie, z gwarancją choćby rozruchową na tydzień... póki co leży za garażem bez silnika, i co raz bardziej myślę żeby sprzedać ten szmelc, a jak młody za 2 lata będzie coś chciał, to go właśnie w chinola wyposażę, jak popsuje to kupię kolejnego-za kwotę mniejszą niż w tą motorynkę musiałbym włożyć, bez żadnej gwarancji że znów nie zdechnie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj