Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas dominator 58

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzes654

grzes654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 11:58

claas dominator 58 witam czy ktoś wie jakie są wady kombajnu claas dominator 58 silnik 4-ro cylindrowy perkins , kosa 3 metry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas dominator 58 Dzisiaj, 10:31
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 12:19

claas dominator 58 jak nie trafisz mocno wymęczonego egzemplarza, to on praktycznie nie ma znaczących wad*.
tylko trzeba sie pogodzić, ze to kombajn dosć mały i wydajnością nie bedzie powalał, niemniej już ma, w przeciwienstwie do 38/48 dłuższe wytrząsacze, wiec gubić nie bedzie, powierzchnia sit też ok.

* no dobra, dla mnie ma jedną- w niektórych egzemplarzach (nie wiem od czego to zależy) heder jest taki sam jak w merkatorach, a wiec motowidła drewniane-delikatniutkie i podobnie delikatny ślimak- a konkretnie jego palce na rurkach.
Musisz przy zakupie na to zwrócic uwagę, czy jest ten lepszy- metalowy, czy gorszy- drewniany

Edytowany przez nunu85, 12 lipiec 2014 - 12:30.

#3 Share grzes654

grzes654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 12:32

claas dominator 58 sprowadzany z norwegi za 44 tys .Czy to dużo czy nie ?

#4 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 12:38

claas dominator 58 daj linka do ogłoszenia (jak sie boisz publicznie to na priva)

i napisz cos wiecej
rocznik
czy ma kabine
ile motogodzin (choc to i tak moze być skręcone)
czy ma ten lepszy czy gorszy heder )

jakby był w na serio dobrym stanie to cena jakos przesadnie wysoka nie jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share grzes654

grzes654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 12:48

claas dominator 58 goś dopiero go zprowadził i nie ma go na ogłoszeniach . Ma kabine i ten gorszy heder tak to całkiem niezły. Posiada sieczkarnie.
Czy ten typ ie będzie gubił ziara i czy silik da sobie rade.

#6 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 13:04

claas dominator 58 58 ma takie same sita i wytrząsaki jak mocniejszy (i teoretycznie wydajniejszy) 68, wiec jak sie go dobrze ustawi to gubić nie ma najmniejszego prawa. Tym bym sie wiec nie martwił.

A czy silnik wystarczy?
Bez sieczkarni na pewno, a z sieczkarnią w mocnym zbożu bedzie trzeba wolniej jechac i jakos też sie zmłóci i potnie.
Skoro Niemcy wstawiali taki silnik i to przez długie lata to chyba przeprowadzili jakieś próby/ badania i wszystko bylo ok.
Z resztą on ma 85KM, wiec to jakos tragicznie mało nie jest.
Najważniejsze, żeby był zdrowy, nie palił zbyt dużo oleju i bedzie ok.
A z resztą tam bedzie heder 3m, wiec mysle nie ma sie co przejmować.
Gdyby był tee wiekszy-3,6, to możnaby było miec jakies obawy, ale przy 3m mysle bez problemu.

a co do hedera- meczyłem sie z takim w merkatorze przez długie lata i jakos dałem rade, wiec aż takiej tragedii nie ma, niemniej dosc czesto pekały mi pace albo rurki je trzymajace w ślimaku. Motowideł jak sie nadmiernie nie nadwyrężało w legach to, pomimo tego ze drewniane i delikatne, nic sie im nie działo.

Edytowany przez nunu85, 12 lipiec 2014 - 13:12.

#7 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 15:44

claas dominator 58 Ja mam z 4m hederem. Pewno ktoś poprzedni właściciel zmieniał. Jak narazie działa bez problemu. Nie schodzi z obrotów. Tylko mam takie pytanie. Jak mam ustawiona mlocarnie do oporu a i tak nie jest domlocone to co można poradzić? Cepy są jak nowe wiec to nie ich wina. Można jeszcze jakoś dokrecic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 18:28

claas dominator 58 a czy taki kombajn ma cofanie ślimaka? znajomy ma dużego johna serii 11xx i jak mu się zapchał chwastami u mnie jak kosił to zatrzymał heder i włączył wsteczne obroty i odblokował. I chodzi mi o to czy w tym kombajnie też to już jest