Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    580

poldanor :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ja paliłem żyto ,pszenżyto owies ,co miałem,jak było po 20,30 ,40zł,pali sie dobrze,ale teraz to sie nie opłaca,lepiej sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

nieliczysz po ile jest poprostu skosisz i sypiesz do pieca .Tam 2 ,3 tony to sie nie odczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

2 tygodnie temu proponowali mi za owies brutto 650,w piątek 630,a dzisiaj już tylko 615 i bądż człowieku mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

dzis dzwoniłem do ws trade i do konskowoli jesli gestosc około 48 to 560 netto :( Dalgety jesli miałbym 48 pewne ze nie bedzie na skupie 47,5 to 600 netto jedzie wtedy do komplexmłyn pod poznan


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

sa tak skalkulowane aby opłacic transport i cos zarobic wiozac na pomorze lub wlkp :( U nas jest doś duzo owsa uprawiane a nie ma odbiorcy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

W tym roku pewnie mało kto zechce posiac owsa i znów moze byc droższy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

na takich glebach jak mam ja to nic bardzo innego nie posieję,gryka też dała popalić z ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefs3    0

co myślicie o kontrakcie na zbiory 2013 ? 1800 za rzepak, 800 pszenica, 500 kukurydza dzisiaj dostałem taką ofertę i się zastanawiam. wszystkie ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

na takich glebach jak mam ja to nic bardzo innego nie posieję,gryka też dała popalić z ceną

Pomyśl o życie hybrydowym, na piachac mielismy ponad 6 ton z hektara i cena też nie była zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

ale to żyto trzeba czymś zmianowac :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

U mnie wszystko 5 i 6 klasa zwykłe zyto jak ładne daje 2.5 z ha ,owies da 3 tony i to wszystko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

2,5 tony z ha to w ogóle nie warto wjeżdżać w takie pole. Mieszanka jęczmień z pszenicą 800 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Myślę, że czasy kontraktacji czy jak to woli zagwarantowania sobie ceny w ciemno już minęły. Raz w życiu podpisałem cenę rzepaku i wpadłem i już nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

@lukaczmarek - nie pisz że przy 2.5t z ha się nie opłaca. To jest wszystko kwestia odpowiedniej technologii, nawet znam osobę która gospodarzy na 5,6 klasie i przy plonie 2.5 jeszcze coś mu zostaje nie licząc dopłat.

Ma ktoś z pomorskiego większą ilość gryki do siewu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

siemka stachu2005 ile tej gryki potrzenujesz?? zostalo mi pare workow z zeszlorocznych zniw A jestem z pomorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

@lukaczmarek - nie pisz że przy 2.5t z ha się nie opłaca. To jest wszystko kwestia odpowiedniej technologii,

No tak może jakby nie nawoził, siał bezorkowo w ściernisko i ścinał kosą to coś mu zostanie.

Przy najprostszych technologiach i nawożeniu 4 tony to minimum żeby wyjść na zero. I proszę nie sugerować się obecnymi cenami gdyż nie raz żyto było po 300 zł/tona to wtedy miałby całe 800 zł/ha czyli na kombajn i nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A przy plonie 9t jak da się 500kg saletry pełną dawkę PK do tego i ochronę z najwyższej półki, odżywki itd to przy cenie 300-400zł/t ile zostanie?

nie popadajmy w skrajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Lukaczmarek chyba nie wiesz co piszesz... Przy 4 tonach plus dopłata zawsze cos zostanie nawet głupie 500 zl. U mnie jeszcze nic nie sprzedawane do tego śniegu ponad 20 cm, Zboże potaniało w tej sytuacji chyba trzeba bedzie czekac do kwietnia maja myśle ze wtedy ceny powinny pójść w góre jak w ubiegym roku co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Żyto na 5-6 klasie

80l paliwa na obróbkę (jak ziemia lekka to nawet mniej trzeba) - 400zł

polifoska 6 200kg - 430zł

saletrzak 300kg - 360zł

ziarno siewne (najczęściej swoim się sieje) - 150zł

oprysk od grzyba (mało kto w życie stosuje) - 60zł

Razem: 1400zł kosztów

Przy plonie 3t z ha i obecnych cenach zboża zostaje nam ok 850zł + słoma + dopłata

Nie opłaci się?

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ceny netto na gospodarstwie, Jabłowo:

- pszenica konsumpcyjna 1000zł/t,

- pszenica paszowa 960zł/t,

- jęczmień 820zł/t,

- pszenżyto 840zł/t,

- żyto 730zł/t,

- kukurydza 880zł/t,

- rzepak 1970zł/t,

 

nowe zbiory:

- rzepak 1740zł/t, pszenica 810zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj