Skocz do zawartości

Zdjęcie

Welger rp150

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 20 maj 2014 - 14:51

Welger rp150 Witam mam problem z ta prasa. Wydaje mi sie ze widelki w podbieraczu za szybko sie chowaja.
Sloma zostaje wepchnieta do polowy podbieracza tam widelki sie chowaja i nie ma co jej przepchnac na pasy, podbieracz sie zapycha. Nie znalazlem zadnej regulacji tych widelek wiec nie wiem czy to od nich zalezy czy problem jest gdzie indziej. Dodam ze jak juz zlapie pierwsza slome na pasy to wszystko idzie dobrze az do konca, ale ciezko jest zaczac balota bo pierwsza sloma zapycha sie juz w podbieraczu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Welger rp150 Dzisiaj, 12:59
  •  

#2 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 maj 2014 - 15:48

Welger rp150 Jedynym rozwiązaniem jest wolna jazda dopóki dopóty balot nie zacznie się obracać, mam podobnie w innym modelu Welgera. Tylko, że u mnie jest jeszcze odrzutnik za podbieraczem. Ewentualnie możesz mieć zużyte panewki na belkach ze sprężynami, albo zepsute łożysko prowadzące belkę po prowadnicy. Trzeba rozkręcić i obejrzeć podzespoły. Części dostępne w serwisie, ceny zwalają z nóg.

#3 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 20 maj 2014 - 20:18

Welger rp150 wszystko rozebralem i nic nie jest uszkodzone. a wolne ruszanie tez nic nie daje, jak widelki sie schowaja to w tym miejscu sloma sie zatrzymuje.

#4 Share dreamswitch

dreamswitch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 maj 2014 - 20:29

Welger rp150 jak mi się tak działo to jechałem wolniej i wyższe obroty, ładnie wtedy 'wrzuca' do komory

#5 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 20 maj 2014 - 20:32

Welger rp150 jak malutki pokos to jeszcze jako tako a jak slomy troche wiecej nie ma szans,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share EwelinaBurymuda

EwelinaBurymuda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 14:01

Welger rp150

Witam mam kłopot z prasą welger RP 150 poszło mi łożysko na górnym przednim wałku i dobre kilka godzin walczę aby ściągnąć koło zębate z piastą  próbowałem ściągacza i zero efektów później uderzałem młotkiem efekt pokrzywiłem ściągacz,nawet nagrzewałem i nic teraz próbuje rozciąć szlifierką bo nie mam innego sposobu.A siano czeka ,chyba się tak zapiekł.Może Wy coś podpowiecie?

#7 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 18:53

Welger rp150

ten tryb jest na mimośrodzie

#8 Share Tomas1987

Tomas1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja

Napisany 04 lipiec 2016 - 14:04

Welger rp150 Jaką macie opinię o tej prasie?c-360 da z nią radę?może ktoś coś o niej podpowie.dzięki z góry!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share daronie

daronie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 19:50

Welger rp150

Tryby w tej prasie są na mimośrodach tak że trzeba go najpierw odbić w przeciwną stronę niż w tą którą się obraca podczas pracy. a jak nie można odbić to palnik i do przodu. a nawet trzeba przyspawać waleć do komory żeby było łatwiej odbijać, bo tak to się będzie obracał,

A co do opinii to ja uważam że jak na cenę to prasa jest super i warta kupna. popsuć się może jedynie łożysko na walcu.... albo zerwie się pas . pas bez problemu można dokupić w sklepie zwykły 120mm szerokości transmisyjny z metra to koszt około 8do 12zł. a jeden pas ma długość 1666mm jak dobrze pamiętam.

Nie wiem czy c360 sobie poradzi ale pewnie da radę, najwyżej mocno belki nie dobije. u mnie w Mtz82 jak mocniej dobijam to tylko czarny dym kituje  z tłumika..,

Zalety: można prasować suchą słomę w samo południe i nie ma problemu że się belka zablokuje w prasie jak to sie dzieje w walcowych bo tu słoma jest opasana pasami na całym obwodzie a do tego jest aż 5 wałów napędzanych..

Wady : owijanie jednym sznurkiem. zaczyna od środka i kończy na środku...  w słomie potrafi pękać sznurek i wtedy na środku bela pęcznieje... przydała by sie siatka, albo trzeba dwa razy owijać belkę na rzadszym owijaniu, wiadomo długo to trwa i mała wydajność... belkę się zawija w 2 do 3 minut a owijanie potrafi trwać dłużej
czasami podczas zaczynania słoma blokuje się na podbieraczu.... wtedy jakiś kołek i trzeba wepchnąć ręcznie do komory. problem jest tylko wtedy jak bela w środku się jeszcze nie obraca bo później już samo pobiera słomę...

w Kiszonce też sobie daje radę bez problemu... jedyny kłopot to bardzo mokra trawa a potem ciężka bela.. jak zielonka jest dobrze podeschnięta to bela waży około 700kg.  jak bardziej wilgotna to i tonę przekroczy.... a vela słomy suchutkiej z pszenżyta waży około 300kg