Skocz do zawartości
RafaPitka

Prasa welger 420 vs 520

Polecane posty

RafaPitka    0

Witam Mam Problem Zastanawia się nad Kupnem Prasy Rolujacej Welger mam do Wyboru 420 i 520 chciałbym się dowiedzieć czy się różni jedną od drugiej i która jest lepsza a dokładnie mnie martwi czy mój Ciągnik Je Poradzi Mam Fendt 309 95 km i nie wiem czy Da radę .BD nią Pracował tak mniej więcej po równo Słomy i Sianokiszonki.Dzięki za Swoją Wypowiedź :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Uciągnąć na pewno uciągnie, tylko na pewno nie z jakąś zawrotna prędkością, ale 520 przy Twoim ciągniku, mogła by wyglądać jak jakiś kolos, bo prasa ma swoje gabaryty.

A nawiasem mówiąc to ciężko poszukać coś nie za jeżdżonego z 420 lub 520 gdyż to prasy już ponad 10 letnie często, ja też za taką się rozglądałem i większość już miała swoje przepracowane. Wydaje mi się że w tych czasach(lata 2003-2005) na tego typu pracy stać było tylko duże gospodarstwa czy też firmy świadczące usługi, co przekładało się na to że prasy robiły rocznie kilka tysięcy belek rocznie. Teraz dużo osób kupuje sobie zmiennokomorowe prasy na PROW i robi nimi 1000+1500 belek rocznie co dla takiej prasy to pryszcz.

Sam postawiłem na Krone VP1500  z uwagi na niższą cenę i lepszy stan ogólny i jestem jak na razie zadowolony.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adam2940
      Mam Farmtraca 555DT i jestem ciekaw czy ja mam tylko pecha czy te traktory troche sie psują. Stan licznika 330MTG, traktor jest z marca br.

1. wymiana pompy wtryskowej ponieważ ciągnik jak był zimny chodził ładnie a jak sie rozgrzał to robił się głośniejszy - nie pomogło. Pompa fabrycznie uszkodzona. Ciągnik nie zbiera sie na obroty
      2. Druga wymiana pompy. Ciągnik ładnie pracuje ale dalej zmienia głos.
      3. kierownica ciężko się kreci. Wymiana pompy wspomagania. Nie pomogło. Źle przykręcony orbutrol. podkładki załatwiły sprawę.
      4. Pękła guma koło drążka od hamulca. Wylał się olej. Awaria osunięta bez problemu.
      5. Odpadło koło pasowe z silnika. Ścięło śruby. Na szczęście udało się wykręcić. Awaria usunięta.
      6. Obrotościomierz.
      7. Ciekną szybko złączki hydrauliczne
      8 Siedzenie skrzypi jak szalone... Pomimo dwukrotnego smarowania przez mechanika
      9 No i jeszcze się drzwi zacięły...

Jak na nowy traktor to wydaje się trochę dużo tego... Serwis też pozostawia sporo do życzenia ze swoją opieszałością.

W codziennie pracy ciągnik sprawuje sie super.
    • Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez winkelried
      Panowie, proszę użytkowników jak i osoby mające wiedzę w temacie o opinie, informacje. Mianowicie planuje zakup ciągnika 115 - 130 km. Mam na oku Valmet / Valtra 8150 Mega. Napiszcie proszę jak z awaryjnością, jak z silnikiem, przede wszystkim skrzynią bo tutaj spotkałem się z negatywnymi opiniami, oraz ogólnie co o nim sądzicie. 
      specyfikacja ciągnika który zanlazłem: 2001 rok, 6300 mth, pochodzenie: Niemcy, pracował w żwirowni.
      Wiem, że temat Valmet seria 8xxx był już jednak nie ma tam zbyt wiele informacji.

• Przez darek8405
      Witam. Potrzebuje informacji na temat kombajnu john deere 940 bo mam taki model na oku i zastanawiam  nad jego kupnem , kombajn będzie użytkowany na 10 ha jaka jest jego wydajność, spalanie jak z awaryjnością i na co zwrócić uwagę  podczas zakupu jakieś słabe punkty tej maszyny?
    • Przez zimrex
      Witam serdecznie potrzebuje opinii o prasach deutz fahr dokładnie mi chodzi o ten model deutz fahr 4.60 mogą być również inne modele pisać wszystko co sądzicie o nich