Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MlodyRolnik100

MlodyRolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 15 maj 2014 - 17:06

Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ? Witam otóż tak w moim gospodarstwie coraz wiecej zostaje obsiewane trawami kukurydzą i tak dalej czyli na produkcję mleczną :) więc postanowiliśmy kupić sieczkarnię tylko tu pytanie jaką :P? moze małe szczegóły podam aktualnie jest obsiane 6.5ha traw i 14 kukurydzy wiem stosunkowo mało , lecz kosiarka będzie sporo po usługach chodziła na teraz mam juz troche klientów nawet :) dobrych znajomych. tylko tak JAKĄ????

Mój znajomy ma Class jaguar 840 przystawka 6 rzędów Kempera jedyne co miał problem to coś z wykrywaczem metalu a tak śmiga juz 2 sezony no mzoe tam małe były np pasek albo coś. inny znajomek ma Mengele MAMMUT (dokłądnego symbolu niepamiętam ale nie za duzo ) i kupił tak niefartownie ze coś miał w silniku zlepione prawie na taśme xd no wiecie do 1 cięcia i siada i silnik nowy kupowali po zrobieniu jakieś 10 ha 1 znajomy ma John Deere 6710 i teraz kupił 6810 i starą zostawił sobie i na części sprzedaje :P a jeszcze inny ma 2 New Hollanda 1 mniejsza a 2 to walona na 8 rzędów i to zapier z tym :P i właśnie tu mój dylemat bo patrząc po awariach itp to Class John Deere najlepsze i New Holland a jeśli chodzio jakość najlepsza John Deere i Class z tego co zaobserwowałem.

Ale do rzeczy proszą właścicieli sieczkarni (sieczkarnia musi mieć minimum 400 koni) o wpisywaniu wszystkiego co sie działo podczas uzytkowania :)

PS.. Modele które mnie zainteresowały ze jakbym znalazł dobry egzemplaz i w miare tani chciałym to : New Holland FX48 John Deere 6810 Class Jaguar 840-860 Co myślicie? Ale prosze pisać takze o innych modelach,markach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ? Dzisiaj, 22:11
  •  

#2 Share karczes

karczes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 maj 2014 - 01:08

Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ? ja bym polecał Class Jaguar 860 jest to w miarę niezawodny sprzęt i QQ jest drobna nie znajduje się całych ziaren z moich obserwacji i rozmów z różnymi ludzmi to po sieczkarniach New Holland można znaleźć dużo całych ziaren ( oczywiście mogę się mylić to jest tylko moje zdanie :D )

#3 Share Misiaczek57

Misiaczek57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 maj 2014 - 07:06

Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ? co do kwestii całych ziaren to jet to sprawa ustawienia szczeliny miedzy gniotownikami, sąsiad ma New Hollanda Fx 450 to jak kosi to nie znajdziesz ziarka w siecce a kosi nia około 150 ha swojego plus usługi i nikt nie narzeka. Osobiście posiadam classa jaguara 860 i tez nie ma prawa znaleźć ziarek. Jeżeli wszystko jest dobrze ustawione, noże , stalnica i gniotownik ostry to nie ma prawa być całych ziarek. Z mojego punktu widzenia claas ma najprościejszą budowę wszystkie napędy przeniesione za pomocą pasów nie tak jak w New Hollandzie za pomocą przekładni kątowych i wałów kardana. W Classie wymieniasz najwyżej pas i dalej w pole.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dfk110

dfk110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 maj 2014 - 07:17

Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ? znajomy miał JD 6810 miał sporo problemów i w końcu po awarii silnika zmienił na claas 860, z tego co mówi to nie ma porównania jest o wiele prostrza i prawie bezawaryjna, chyba że sie kupi jakiegiś szrota to wtedy koszty zabiją bo ceny części są kosmiczne. dobrze sprawdz przed zakupem żeby się nie wpieprzyć. ja mam claasa 695sl i jestem zadowolony. ale gdybym mógł zmienił bym na 860. pozdrawiam

#5 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 16 maj 2014 - 08:31

Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ? U mnie przewaga jest 4 rzędowych i polecam claas. Dlaczego 4 rzędy? Czasem jest problem z odbiorem ściętej kukurydzy... ludzie mają pole dalej, często przyczepy małe i jednak mniej spalisz w 4 rzędach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MlodyRolnik100

MlodyRolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 maj 2014 - 16:56

Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ? hehe dzieki też tak myślałęm ze Class jest wiodącym producentem znaczy z tego co wiem jednak Krone przewyższa Classa w zielonkach ale wracając do tematu myślicie że znajdę dobrego classa do 200 tyś z kemperem 6 rządkowym? wolałbym wydać coś koło 150 ale to raczej nie możliwe jeśli chodzi o classa

#7 Share wikibruszewska

wikibruszewska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 maj 2014 - 11:44

Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ? Posiadam do sprzedania sieczkarnię claas jaguar 860 z 1999 roku c .smarowanie ,automatyczne ostrzenie ,klima ,ru 450,szerokie opony tel 609 611 855

#8 Share MlodyRolnik100

MlodyRolnik100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 maj 2014 - 14:26

Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ? powiem ci ze z checiął bym ją wziął jeśli byłby dobry stan i dobra cena ale przystawka RU moim zdaniem odpada :P moi znajome mają tylko kempera i no nie słyszałem o poważnych awariach. CHyba ze jest mozliwość zakupienia bez przystawki lub dodasz przystawkę kemper uzywke :P

#9 Share muminek2202

muminek2202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:film muzyka i praca...

Napisany 10 lipiec 2014 - 20:58

Sieczkarnia? Tak!! TYLKO JAKĄ? panowie ja mam takie pytanie nie którzy tutaj z was mowią ze nie znajdzie się ziarna w sieczce to gdzie ona jest ???? na polu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 22:01