Polecane posty

Witam otóż tak w moim gospodarstwie coraz wiecej zostaje obsiewane trawami kukurydzą i tak dalej czyli na produkcję mleczną :) więc postanowiliśmy kupić sieczkarnię tylko tu pytanie jaką :P? moze małe szczegóły podam aktualnie jest obsiane 6.5ha traw i 14 kukurydzy wiem stosunkowo mało , lecz kosiarka będzie sporo po usługach chodziła na teraz mam juz troche klientów nawet :) dobrych znajomych. tylko tak JAKĄ????

 

Mój znajomy ma Class jaguar 840 przystawka 6 rzędów Kempera jedyne co miał problem to coś z wykrywaczem metalu a tak śmiga juz 2 sezony no mzoe tam małe były np pasek albo coś. inny znajomek ma Mengele MAMMUT (dokłądnego symbolu niepamiętam ale nie za duzo ) i kupił tak niefartownie ze coś miał w silniku zlepione prawie na taśme xD no wiecie do 1 cięcia i siada i silnik nowy kupowali po zrobieniu jakieś 10 ha 1 znajomy ma John Deere 6710 i teraz kupił 6810 i starą zostawił sobie i na części sprzedaje :P a jeszcze inny ma 2 New Hollanda 1 mniejsza a 2 to walona na 8 rzędów i to zapier z tym :P i właśnie tu mój dylemat bo patrząc po awariach itp to Class John Deere najlepsze i New Holland a jeśli chodzio jakość najlepsza John Deere i Class z tego co zaobserwowałem.

 

Ale do rzeczy proszą właścicieli sieczkarni (sieczkarnia musi mieć minimum 400 koni) o wpisywaniu wszystkiego co sie działo podczas uzytkowania :)

 

PS.. Modele które mnie zainteresowały ze jakbym znalazł dobry egzemplaz i w miare tani chciałym to : New Holland FX48 John Deere 6810 Class Jaguar 840-860 Co myślicie? Ale prosze pisać takze o innych modelach,markach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczes    8

ja bym polecał Class Jaguar 860 jest to w miarę niezawodny sprzęt i QQ jest drobna nie znajduje się całych ziaren z moich obserwacji i rozmów z różnymi ludzmi to po sieczkarniach New Holland można znaleźć dużo całych ziaren ( oczywiście mogę się mylić to jest tylko moje zdanie :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek57    5

co do kwestii całych ziaren to jet to sprawa ustawienia szczeliny miedzy gniotownikami, sąsiad ma New Hollanda Fx 450 to jak kosi to nie znajdziesz ziarka w siecce a kosi nia około 150 ha swojego plus usługi i nikt nie narzeka. Osobiście posiadam classa jaguara 860 i tez nie ma prawa znaleźć ziarek. Jeżeli wszystko jest dobrze ustawione, noże , stalnica i gniotownik ostry to nie ma prawa być całych ziarek. Z mojego punktu widzenia claas ma najprościejszą budowę wszystkie napędy przeniesione za pomocą pasów nie tak jak w New Hollandzie za pomocą przekładni kątowych i wałów kardana. W Classie wymieniasz najwyżej pas i dalej w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfk110    1

znajomy miał JD 6810 miał sporo problemów i w końcu po awarii silnika zmienił na claas 860, z tego co mówi to nie ma porównania jest o wiele prostrza i prawie bezawaryjna, chyba że sie kupi jakiegiś szrota to wtedy koszty zabiją bo ceny części są kosmiczne. dobrze sprawdz przed zakupem żeby się nie wpieprzyć. ja mam claasa 695sl i jestem zadowolony. ale gdybym mógł zmienił bym na 860. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie przewaga jest 4 rzędowych i polecam claas. Dlaczego 4 rzędy? Czasem jest problem z odbiorem ściętej kukurydzy... ludzie mają pole dalej, często przyczepy małe i jednak mniej spalisz w 4 rzędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki też tak myślałęm ze Class jest wiodącym producentem znaczy z tego co wiem jednak Krone przewyższa Classa w zielonkach ale wracając do tematu myślicie że znajdę dobrego classa do 200 tyś z kemperem 6 rządkowym? wolałbym wydać coś koło 150 ale to raczej nie możliwe jeśli chodzi o classa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam do sprzedania sieczkarnię claas jaguar 860 z 1999 roku c .smarowanie ,automatyczne ostrzenie ,klima ,ru 450,szerokie opony tel 609 611 855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze z checiął bym ją wziął jeśli byłby dobry stan i dobra cena ale przystawka RU moim zdaniem odpada :P moi znajome mają tylko kempera i no nie słyszałem o poważnych awariach. CHyba ze jest mozliwość zakupienia bez przystawki lub dodasz przystawkę kemper uzywke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muminek2202    0

panowie ja mam takie pytanie nie którzy tutaj z was mowią ze nie znajdzie się ziarna w sieczce to gdzie ona jest ???? na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
    • Przez seba836
      Witam chciałem zamówić filtr oleju, olej silnikowy gdzie polecacie zamówić na internecie?  https://allegro.pl/oferta/john-deere-olej-silnikowy-plus-50-ii-15w40-20l-10161440803  kupił ktoś tutaj kiedyś bo opinie dobre?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj