Gość Profil usunięty

Opryskiwacz Krukowiak

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam pytanie odnośnie opryskiwacza ORZ 600/15/PHX Heros lub ORZ 800/15/PHX Heros na razie miałby współpracować z "60" później z Same roller lub dorado ok 70 KM nie mam dużo ziemi ale sumując wszystkie zabiegi wychodzi rocznie ładny obszar do pryskania boje się ze z 800 litrami 60 nie da rady można wlewać mniej ale myślę już na przyszłość bo taki zgrabny Same chyba nie powinien mieć problemu różnica w cenie za duża pewnie nie będzie także doradźcie mi 600 czy 800 ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

osobiście miałem do niedawna herosa 600/15H i powiem ci ze latał zetorek 7211 mial tak sobie, niewiem jak bedzie z 60-tką a tym bardziej z belka PHX

ale ja osobiści bym wziął 800 bo areału możne dojść a tym bardziej ze planujesz zmienic ciagnik.

Nik ci nie każe tankowac do pełna, do osiemsetki moża nalać 600 i tez bedzie git

ale do 600 już nie nalejesz 800.

Decyzja należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Wiekszy opryskiwacz z pewnosciąsię przyda przy zmianie ciągnika. Mowiles ze nie masz za duzo areału, więc odpowiedz sobie na pytanie jakiej powierzchni masz poszczególne kwatery, ile litrow potrzeba aby opryskać jedno pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

No właśnie jest na oku co nieco także myślę już przyszłościowo trochęwięcej ziemi plus mocniejszy ciągnik chyba 800 bedzie lepsza doplaty z 2 tyś ale bedzie na przyszłosc a jak myslicie ten maly samik ok 60 70 km poradzi sobie z tym opryskiwaczem ???

 

Mam 13 ha w jednym kawalku z obejsciem teraz przy mojej granicy kupuje 0.5 ha pryskam jare i ozime dolistnie 4 5 razy co 7 dni plus chwaty odzywka grzyb takze pryskania jest duzo mam kilka slupów także wiecie jak to jest

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

dla "60" 600/15/H to już dużo, w 800/15/PHX będziesz musiał lać 400-500 litrów no chyba że masz płaskie pola. Za to Same powinien dać sobie z nim radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

Orientuje się może ktoś w cenie nowego Krukowiaka Herosa 600 15m z lancą w typie " H" ? z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2889    0

czy ktos zna cene krukowiak apollo 1500 belka hydrauliczna 18 metrów, znacznik pianowy,  komputer Bravo 180?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego wyceniali mi apollo tylko że 15m komputer jakiś z mapowaniem (sam komputer 27 tys) tylko nie pamiętam pojemność bo rozglądałem sie za 1000 i 1500 to cena wyszła 70tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Ta cena jest prawidłowa ale samego komputera, bez okablowania, czujnika prędkości i elektrozaworów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Cały zestaw wyjdzie ponad 10 tysięcy, możesz szukać używki to wyjdzie połowę tego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2889    0

10 tys to spoko. Chce sprobowac na prow to itak 60% zwrotu.

To ktos mniej wiecej wie ile bedzie kosztowac  krukowiak apollo 1500 belka hydrauliczna 18 metrów, z takim komputerem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

10 tys to spoko. Chce sprobowac na prow to itak 60% zwrotu.

To ktos mniej wiecej wie ile bedzie kosztowac  krukowiak apollo 1500 belka hydrauliczna 18 metrów, z takim komputerem?

pewnie z 75 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

kompuer bravo 180S z elektrozaworami to koszt około 10-11 tys. netto

co do ceny opryskiwacza Apollo 1500/18/PHB (rozkładanie nie zależnie) i komputerem bravo 180S to 68 660 netto, ale warto jeszcze doliczyć około 3 tys. za rozwadniacz boczny, znacznik pianowy to około 2200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@maniek83 z kąd masz tą cenę? Pytam z ciekawości bo nie dawno kupiłem używkę w bardzo podobnej konfiguracji, tzn: 2000/18/belka zależna (nie wiem jaki to skrót), brawo180 i rozwadniacz. pompa udor 6 tłokowa BP205.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

@ptaszyna cenę mam z cennika krukowiaka ;)

Co do Twojego opryskiwacza, to różnica w cenie jest między 1500 a 2000 to niecałe 10 tys. zł, skoro masz zależną to masz PHN, więc cena aktualna Apollo 2000/18/PHN to 60 384 netto, komputer 8990. Skoro masz PHN to w standardzie są linki do kabiny do rozkładania belki, jeśli masz elektrycznie to znaczy, że była dopłata około 3 tys. zł, rozwadniacz też ok. 3 tys. Wszystko netto

I pompy nie masz UDOR a COMET, różnica klasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@maniek83 dzieki za objaśnienia. Z pompą masz rację jest COMET, tylko nie wiem czy to lepiej czy gorzej? Mam linki do sterowania. Nie wiem czy dobrze rozumiem, 60 384 kosztuje opryskiwacz z komputerem czy trzeba doliczyć te 8990?, z rozwadniaczem to sprawa jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

cena 60 384 to cena bez komputera. Co do pompy to wolałbym Comet niż Udor, choć i te nie są złe. Comet mimo wszystko to półka wyżej, chyba lepszych nie ma. Comet przede wszystkim robi pompy przemysłowe, rolnicze robi przy okazji i robi je na prawdę dobrze, choć jak wszędzie jakaś wpadka zdarzyć się może ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

Witam czy może jest jakaś osoba lub ktoś jakąś zna co naprawia(zna się) na opryskiwaczach polowych (chodzi o ciśnienie ) chodzi o krukowiaka 400 l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez zet9540
      Witam , w najbliższym czasie muszę się zdecydować na nowy opryskiwacz o pojemności od 2400 do 2700 , 21m lanca i komputer GPS. Proszę o propozycję
    • Przez TheBartek98
      Witam planuje zakup opryskiwacza Tolmet Klara 600litrów .Chciałabym się dowiedzieć o opinię użytkowników, jak oceniacie ten ocynk, jaka pompa według was jest dobra do tego opryskiwacza, jaki rodzielacz i jakie dysze ?? Czy też coś polecacie co warto zainwestować w ten opryskiwacz
    • Przez Mecha
      Witam, posiadam opryskiwacz krukowiak heros 400l 12m, który ma współpracować z c330m. Opryskiwacz na pusto waży 230kg. Więc zalanie go do 400l +15l zbiornik do płukania układu może spowodować, że będę oglądać niebo. Ile wystarczy dołożyć obciążników do tych 2 oryginalnych przy przednim zaczepie?
    • Gość konteno
      Przez Gość konteno
      Witam . Nabyłem w cenie złomu używany zespół : silnik spalinowy motori minarell z pompą oopryskiwacza annovi reverberi . 
      Czy ktoś na podstawie zdjęć potrafiłby dojść modelu pompy i silnika (ich parametry) oraz czy to pochodziło z jakiegoś opryskiwacza ? czy raczej pracowało luzem/solo 
       





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj