Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wieś o przewadze użytków rolnych i zróżnicowanej rzeźbie terenu

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:08

Wieś o przewadze użytków rolnych i zróżnicowanej rzeźbie terenu Witam wszystkich.
Piszę do Was abyście pomogli mi nieco w mojej pracy magisterskiej.

Jesteście z różnych części polski, głównie chodzi mi o Małopolskę, Podkarpacie, woj, lubuskie, zachodnio-pomorskie, północna część wielkopolskiego, pomorskie a więc objęte ostatnim zlodowaceniem i dzięki temu o urozmaiconej rzeźbie. Może znacie z okolicy, bądź pochodzicie z takiej miejscowości.

W obszarze pojedynczej wsi powinny dominować użytki rolne, oraz pasowałoby aby rzeźba była dość urozmaicona. Do tego plusem byłoby aby nie było w tej wsi kiedyś PGRu.

Czemu nie PGR ? Zabuża to nieco układ pól. W swojej pracy badam strukturę użytków rolnych w różnych częściach polski, poligonem doświadczalnym jest obszar pojedynczych wsi (jedną mam u siebie, w lubelskim) podałem przykłady województw ponieważ znajdowały się one w różnych zaborach co miało wpływ na układ dzisiejszych działek.
Praca jest z zakresu analiz przestrzennych, badam za pomocą oprogramowania GIS jak układają się działki względem rzeźby, jakiego są kształtu, jakie mają parametry.

Tak więc czekam na listę miejscowości o charakterze rolniczym i z urozmaiconą rzeźba:)
Z góry dzięki i pozdrawiam

Andrzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wieś o przewadze użytków rolnych i zróżnicowanej rzeźbie terenu Dzisiaj, 01:36
  •  

#2 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:51

Wieś o przewadze użytków rolnych i zróżnicowanej rzeźbie terenu Może Szynwałd gmina Skrzyszów powiat Tarnowski
PGRu tutaj nie było, budowa terenu myślę że dość ciekawa, zresztą możesz poczytać tutaj : http://www.szynwald....nie-powierzchni
Na stronie tej znajdziesz również sporo fotografii które dadzą ogólny obraz miejscowości.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:22

Wieś o przewadze użytków rolnych i zróżnicowanej rzeźbie terenu Popieram, dzięki za przykład.
I czekam na kolejne ;)