Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Nowak006

Nowak006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:46

John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? Witam!
Kupiłem ostatni John Deera 6410 (filmik jak wyglada: ) i jako ze zbliza sie wiosna a co zatym idzie prace polowe to chcialbym prosic posiadaczy podobnych maszyn o pewne informacje:
- Jakimi biegami robic w polu i z jakimi maszynyma?
- Co moge do takiej maszyny zalozyc?
- Czy jak na przod dostanie kultywator 2.10 a na tyl agregat 2.80 to da rade czy bedzie mal ciezko?
- Jakies sugestie w stosunku do ciagnika?
- Na co uwazac?

Prosił bym równiez o ogolne informacje na temat tego ciagnika.
P.S. Tak wiem po co kupilem ciagnik o ktory mnie mam zielonego pojecia?
Otoz popytam tu i owdzie i dowiedzialem sie ze ciagniki z tego rocznika sa praktycznie nie do zajechania, przy odpowiednich biegach i obrotak - oszczedne i podobno malo awaryjne. A ze potrzebowalem ciagnik z przednim napedem a ten egzemplarz bardzo mi sie podobal to go kupilem ;)

Z gory dziekuje za odpowiedzi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? Dzisiaj, 09:54
  •  

#2 Share Kuba20

Kuba20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja
    Fotografia
    Mechanika

Napisany 02 marzec 2014 - 23:06

John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? Wszystko zależy ile masz KM i w jakiej ziemi będzie pracować i terenie czy równy czy górzysty :)

#3 Share Nowak006

Nowak006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 08:07

John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? teren nie jest zbyt rowny:-P a km mam 105 ;-)

#4 Share Kuba20

Kuba20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja
    Fotografia
    Mechanika

Napisany 03 marzec 2014 - 09:37

John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? No to tak samo jak u mnie ja mam Ursusa 10014H 102KM tylko że ja mam dobrze dociążony żeby lepszy uciąg mieć a co do sprzętów ja brałem pod moc wszystko w mojej galerii a co do biegów i doboru to zależy jaki bieg ma zakres prędkości bo wszystko zależy od sprzętu z jaką prędkością możesz z nim ganiać :)

#5 Share Nowak006

Nowak006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 15:12

John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? aa okey ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? Dzisiaj, 09:54
  •  

#6 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:01

John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? Nie no nie porównuj Ursusa do Jelenia. Jaśko ma lepszy rozkład masy i będzie lepiej ciągnął w takich samych warunkach, do tego ma cztery przełożenia na każdym biegu więc wybór zakresu prędkości jest naprawdę duży no i można sobie bez zatrzymywania dowolnie zmieniać jak się ma mozaikę na polu.
Musisz do tego ciągnika zapiąć odpowiednie maszyny bo tylko wtedy wykorzystasz jego walory a jak będą za małe to będzie na darmo palił paliwo i nie sugeruj się polskimi ciągnikami o tej samej mocy. Widzę że masz wieszak z przodu, walnij mu jakiś sensowny balast. Ja mam sześciocylindrowy 7600 130 KM i z agregatem 5.20 spokojnie daje radę a na mojej ziemi pewnie poleciałby i z 6 m. Skrzynia faktycznie bardzo dobra ale trzeba o nią dbać. Ja np zakładam amerykańskie filtry Baldwin, Wix albo Donaldson, ta ostatnia firma robi dla JD. Olej do skrzyni który spełnia normę JDM-20 ja leję Donax TD 10W30 Shella, do silnika Rimula R4. Zapomnij o wywracaniu przyczep jeżeli współdzielisz je z innymi ciągnikami Jaśko nie lubi mieszania oleju. Nie wiem jak jest z czterocylindrowymi ale w mojej instrukcji jest napisane aby ciągnik nie pracował na jałowo z obrotami mniejszymi niż 1200. Odpalam na wolnych i jak zaskoczy po chwili zwiększam do 1200, przed gaszeniem zwalniam na chwilę na minimum i gaszę. Serwisanci mówili że wtedy silnik ma odpowiednie ciśnienie i wydłuża się jego żywotność.

#7 Share Nowak006

Nowak006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:36

John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? Wiem wiem slyszalem wlasnie ze olei w jelonku sie nie mieszaa z innymi. z balastem nie bedzie problemu gdyz zamiezam zalozyc przeciw wage od ursusa 360 od tura ;). Wielkie dzieki za podanie nazw olejow jak sprawdzalem to jelonek olej ma czysciutki ale zapisze je sb i przy zmianie je zakupie ;).

#8 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:12

John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? Olej w skrzyni wymienia się co 1500 godzin ale filtry obydwa co 750 czyli przy wymianie oleju oraz w połowie dystansu. To że olej czysty nie świadczy o tym że nie trzeba go wymienić u mnie jest czysty do następnej wymiany, sprawdź godziny pracy. W silniku co 250 ale można przedłużyć do 300 jak się stosuje oleje tzw. Long Life. Shell zmienił teraz nazwę tego oleju do skrzyni na Spirax S4 TMX.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Nowak006

Nowak006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 21:05

John Deere 6410 Co zalozyc? Jaki bieg do jakiej maszyny? Jak jezdzic ? czego unikac? okey wielkie dzieki za info ;)