Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1461 odpowiedzi na ten temat

#901 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 01 maj 2014 - 19:12

Żywienie Cieląt inwermektyna działa na pasożyty zewnętrzne i wewnetrzne a nie na grzyby ,natomiast grzybica objawia się łysiejącymi plackami na skórze cielaka swędzące dość mocno łatwo rozpoznać bo się mocno trą w tych miejscach do krwi UWAGA !!! można sie zarazić trudno wyleczalne zalecane rekawice leczenie u bydła rapicid 50/50 woda do rapicidu pryskać lub posmarować w promieniu 10-15 cm. łącznie z plamą inną metodą jest przepalony olej z ciągnika i proszek do prania ,,E" wymioeszać razem i smarować do skutku zaszczepienie zsczepionką spowoduje powiększenie sie ilości plam raczej nie skuteczne. soja jest lepiej przyswajalna niż rzepak dla małych cielaków zainteresowanych odsyłam do wcześniejszych postów bo bez sensu pisać kilka razy to samo dla każdego z osobna jest opisane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 15:50
  •  

#902 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 13 maj 2014 - 18:54

Żywienie Cieląt Witam :) czy cielakom po odpojeniu moge podać taki skład paszy treściwej czy jakoś zaszkodzę ?

75kg śruty rzepakowej
12,5kg premiksu
25kg otrąb pszennych
5 kg kredy
Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

#903 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 29 maj 2014 - 05:01

Żywienie Cieląt ma pytanie do którego miesiąca dajecie cielakom mleko w proszku ???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 31 maj 2014 - 17:12

Żywienie Cieląt gibos, wyjdzie Ci prawie koncentrat;) nie potrzeba tak dużo rzepaku. lepiej jakbyś go zamienił na całe ziarka kukurydzy żeby stymulować rozwój żołądków + jakieś dobre zboże. 18% b.o w pełnoporcjowej dla cieląt w zupełności wystarczy no i oczywiście taniej będzie. Premiksu też za dużo, do 3kg/100kg paszy zazwyczaj wystarcza.
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#905 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 01 czerwiec 2014 - 13:33

Żywienie Cieląt W jakim wieku najlepiej odrobaczyć cielęta?

#906 Share KrystianChiy

KrystianChiy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 16:12

Żywienie Cieląt Witam ! Od którego miesiąca życia można podawać surowe ziemniaki?

#907 Share eminem

eminem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 19:06

Żywienie Cieląt poil ktos cielaki odtluszczonym mlekiem w proszku? w jakich proporcjach sie rozrabia? czy ten brak tluszczu nie bedzie w niczym przeszkadzał?

#908 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 10:26

Żywienie Cieląt Witam mam pytanie ile maksymalnie moge dać śruty 7 miesięcznej jałówce podczas jednego oprzątania? I czy dawać jej śrute raz czy dwa razy dziennie? Następna sprawa to od którego miesiąca cielaki przestają trawić ziarna zbóż by przejść na śrute bo mam jeszcze drugą jałóweczke 4 miesięczną i niewiem czy też już przejść na śrute w odchodach niewidać ziarna więc wydaje mi się że jeszcze moge dawać nieześrutowane. I od jakiego wieku daje się pełną dawke śruty czyli 2-3kg na jeden odpas? Z góry dziękuje za odpowiedzi

#909 Share lukasz76

lukasz76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 20:56

Żywienie Cieląt

Tej jałóweczce podaj 300gr rzepakowej, a co do kukurydzy to masz rację, nie od którego miesiąca tylko jak zobaczysz w kale to śrutujesz.

Podaj też cały owies . Zasada ta sama. Podawaj już starter, najlepiej samemu go zrób bo jest tanie zboże i soja tanieje.

#910 Share Pawel2606

Pawel2606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 17:41

Żywienie Cieląt

Witam, Mam byczka ok 100kg, nic o nim nie wiem bo kupiony w środe od handlarza, pije mleko z wiaderka ale nie zbyt chętnie, musze mu na siłe trzymać głowe, i trochę skubie siano i niczego wicej się niechce chycić, ani owsa, kukurydzy, śruty. Do tego czasami pokaszluje a dzisiaj dostał lekkiej biegunki i chyba kataru, gorączki nie patrzyłem. To jest mój pierwszy cielak. Pomóżcie, czy z tym jedzeniem to normalne? I co z tymi objawami? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 21:42

Żywienie Cieląt Na razie to podawaj tylko mleko bdb jakości i ciepłe.Nauczy się pić, pierwsze dni to zawsze dla właściciela gimnastyka.siano Słomę może sobie skubać.Kup mu potem jakaś paszę granulowana dla cieląt w jego wieku i zacznij podawać najpierw w małych ilościach.I przede wszystkim wezwać weta ,bo go łapie zap. dróg oddechowych.Jak nie chcesz stracić cielaka to nie zwlekaj, bo samemu mu nie przejdzie.Antybiot to co najmniej przez 3 dni należy podawać.Jak mu będzie lepiej to i apetyt mu wróci.

#912 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 14:08

Żywienie Cieląt

W jakim wieku najlepiej odrobaczyć cielęta?

Ja odrobaczywiam jak są jeszcze małe w jakim wieku to nie wiem dokładnie ale jak zapytasz swojego wet. to ci napewno odpowie :)

ma pytanie do którego miesiąca dajecie cielakom mleko w proszku ???

Ja daję tylko takie mleko czasem kupuje tygodniowe czasem dwutygodniowe. Ważne żeby przez pierwsze 3 dni podawać im od krowy a nawet 5dni :)

Witam, Mam byczka ok 100kg, nic o nim nie wiem bo kupiony w środe od handlarza, pije mleko z wiaderka ale nie zbyt chętnie, musze mu na siłe trzymać głowe, i trochę skubie siano i niczego wicej się niechce chycić, ani owsa, kukurydzy, śruty. Do tego czasami pokaszluje a dzisiaj dostał lekkiej biegunki i chyba kataru, gorączki nie patrzyłem. To jest mój pierwszy cielak. Pomóżcie, czy z tym jedzeniem to normalne? I co z tymi objawami? 

Ja przede wszystkim mierzę temp. jak ma koło 39 to można się spodziewać choroby jak ma 40 dzwonie już po wet. bo to już groźne. Zainwestuj w termometr :)

U mnie cielaki piją z wiaderka ze smoczkiem przeważnie pierwszy odpuj jest ciężki później już same piją i to chyba dla nich zdrowsze jak piją z podobnej pozycji jak od krowy i wolniej im leci :) 

Całę ziarno kuku i owsa może dostać plus jakieś granulki do tego tak długo aż przestanie trawić. Mówią że jest to 6-8 tydzień ale musisz obserwować. Ale też za dużo śruty na raz to nie dobrze.

#913 Share pawelmakowski997

pawelmakowski997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 18:37

Żywienie Cieląt Mam cielaki 60dniowe stosuja preparat mlekozastepczy siano i pasze, i mam pytanie czy moge stosowac sól w postaci lizawki

#914 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 17:28

Żywienie Cieląt

za wcześnie na lizawki ,podasz wtedy jak zakończysz odpajanie mlekiem, do mleka podaje się preparaty wit-miner rozpuszczalne w mleku

#915 Share pawelmakowski997

pawelmakowski997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 październik 2014 - 16:06

Żywienie Cieląt Dzięki bardzo za odpowiedź

#916 Share NewHollandT4

NewHollandT4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 październik 2014 - 14:12

Żywienie Cieląt Witam. Jak przyzwyczaić cielaka do jedzenia owsa i startera o ile się nie mylę to chyba już tygodniowy cielak może to jeść. Lepiej go poic z wiadra ze smokiem czy normalnego wiadra bez smoka?
Edit: Sorry za wcześniejsze błędy ale piszę z telefonu. Słownik potrafi dobić

Edytowany przez NewHollandT4, 03 październik 2014 - 18:29.

#917 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 03 październik 2014 - 14:39

Żywienie Cieląt Jeszcze raz tylko, że wolniej i bez jąkania.

#918 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 04 październik 2014 - 07:14

Żywienie Cieląt

Witam. Jak przyzwyczaić cielaka do jedzenia owsa i startera o ile się nie mylę to chyba już tygodniowy cielak może to jeść. Lepiej go poic z wiadra ze smokiem czy normalnego wiadra bez smoka?
Edit: Sorry za wcześniejsze błędy ale piszę z telefonu. Słownik potrafi dobić

Napewno lepiej ze smoczkiem. Ja małe cielaki przyzwyczajam przy pojeniu mlekiem. Biore troche do ręki i jak już wypije mleko to po trochu mu daje do pyska . 3-4 razy i zaczynają już same pobierać

#919 Share pawelmakowski997

pawelmakowski997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 październik 2014 - 20:13

Żywienie Cieląt Najlepiej poic ze smoczka I pasze podawaj co dziennie po 1 garsci zawsze swieżą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 04 październik 2014 - 21:43

Żywienie Cieląt Najprościej od początku uczyć po palcu picia z wiadra. Kilka dni i po kłopocie. Pije sam.