Polecane posty

JPH2    25

Skorzystajcie z dobrej rady Thomasa i przeczytajcie to co poleca, bo informacje tam  zawarte są na wagę złota. Tej wiedzy żaden sprzedający Wam nie przekaże a wepchnie kazde badziewie.Więc czasu nie żałować i przeczytać, i podziękować Tym co zadali sobie trudu, żeby się z nami podzielić tymi wiadomościami, bo jakby nie było są to cenna wiedza.Nie będzie wtedy wątpliwości czy takie mleko czy inne kupić a jak np.,ktoś poleca mleko naprawdę\ę dobre to już będziesz wiedział dlaczego to a nie inne jest właśnie dobre. MIŁEJ LEKTURY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Piotrek ja doskonale o tym wiem. Luk trochę kultury, bo to nie było, żebu Cię obrazić yulko pobudzić do działania. Niektórym przydaje się taki kopniak, żeby zmotywować. Co z tego, że producenci ładują siemię. Dobry preparat siemia mieć nie powinien i jest to tylko wypełniacz,żeby wyprodukować tanio i sprzedać drogo. Producenci żywności też pchają ogromną chemię w jedzenie i co skoro tak robią to musi być dobre. Niech ktoś napisze konkretny dobroczynny wpływ siemia na tygodniowego cielaczka. To zbędny dodatek a w nadmiarze szkodliwy i gdybyś przeczytał chocby kilka stron tematu o preparatach mlekozastępczych to nie pytałbyś więcej.

ok masz moze troche racji co do preparatóow mleko zast bo tez nie uwarzam mleka z siemieniem  ale czyste mleko i siemie ugotowane samemu to jest super !!!! i do tego cj kuku i owies :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraEski    0

Witam. Mam pytanie a mianowicie w jakiej wadze mogę odstąpić od podawania mleka i preparatu mlekozastępczego i podawać same pasze? Dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Są dwie szkoły odchowu cieląt.Pierwsza - tzw skrócony odchów,odpojenie mlekiem kończy się w wieku 6- 8tygodni,kiedu cielę zjada  2kg prestartera /dobę.Natomiast tradycyjna to 12-14 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam mam takie pytnie mam dwa cielaki takie po 120 kg które do tej pory dostawały mleko z siemieńiem i cj z kukurydza i owies i oczywiśćie woda i sianko . myślę ze juz im mleko nie jest potrzebne a druga sprawa do kupuje w proszku i jest drogie. Co im teraz podawać??? kiszonki z QQ nie mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siano- sianokiszonka, jakaś pasza treściwa i woda. Możesz dać trochę moczonych wysłodek melasowanych, które nieco zastąpią kukurydzę energetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

jęczmień pszenica kukurydza owies pszenzyto w jakich dawkach moge im dać ?? po 25% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja mieszam teraz tak: 30 kg pszenicy, 26 kg owsa, 20 kg kukurydzy, 20 kg pszenżyta i 4 kg premiksu. 

Czemu nie polecasz pszenżyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Obecnie MIX-VIT CO z ekoplonu ale i inne zależy jaki dostanę. Zauważyłem, że gdy się zmienia to lepiej pobierają paszę niż cały czas ten sam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja mieszam teraz tak: 30 kg pszenicy, 26 kg owsa, 20 kg kukurydzy, 20 kg pszenżyta i 4 kg premiksu. 

Czemu nie polecasz pszenżyta?

 

Pszenżyto jest ciężkostrawne dla takich małych cieląt, ja jak już daje to jak mają około 250 kg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraEski    0

Od jakiego wieku lub wagi mogę bez obaw podawać cielakom TMR? do teraz zaczynaliśmy w wadze 150kg i nie wiem czy dobrze robimy. :( i jaką paszą treściwą je skarmiać? 40;40;20 owies, jęczmień i śruta rzepakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zajrzyj na stronę sano, bo tam mają program odchowu z wykorzystaniem TMR. Tu nie chodzi tyle o wagę co wiek, no każde cielę osiągnie tę wagie w różnym czasie. Kojarzę, że jest to coś ok1-1,5 msc najwcześnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam zrobiłem dzisiaj taka pasze dla cielaków które mają po 150kg ile moge jej podawać dziennie ??

50 kg pszenicy

40kg jęczmieńia

60 kg owsa

50 kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie masz czegoś białkowego zamiast pszenicy i owsu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

mam jeszcze soje pszemzyto zyto łubin ale tego nie dawałem a co pszenica nie dobra jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czy 700 gram na dobę jałóweczki mieszańca hf z jersey to wynik dobry, przeciętny czy słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

a w jakim wieku ta jałóweczka , bo to też ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Tego niestety nie wiem. Wiem, że sąsiad kupił ja w wadze 55 kg 4 października 2014 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Wiek niecałe 6 m-cy, przyrost dobowy w granicach normy jak na taką mieszankę genową. Jeżeli będzie przeznaczona na opas można zwiększyć dobowy przyrost, ale dużych pow, 850g nie osiągniesz, chyba że jakiś dziadek w rodowodzie był rasą mięsną,jezeli do rozrodu/ ma dobre cechy mleczne po rodzicach/ to nie ma sensu już jej zatuczać.W obu przypadkach może ale nie musi być dużą krową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam likwiduje świnie latem i przerabiamy oborę na 20 sztuk bydła opasowego mięsnego głęboka ściółka luzem z wybiegiem na dwór  w tej chwili uprawiam 3 ha buraków cukrowych 6 ha  rzepak ozimy 6 ha pszenica 3,5 jęczmień jary

cielaki będą z zakupu takie tygodniowe ile zasiać kukurydzy ile lucerny na kiszonki i czy zamiast siana omeg stosować słomę jęczmienna do jedzenia i czy zamiast soi mogę kupować groch i śrutować bo ma dużo białka i jakieś tam granulki i różne dodatki jakie stosować  mleko dla cieląt będzie w proszku

rocznie sprzedaje 50 ton wysłodków i liście tnę a mogę to zostawić wszystko dla siebie bo rozpoczynam hodowle bydła opasowego 

gleby 3a orne 0 łąk

kto mi przybliży temat nowoczesnego chowu bydła opasowego bo tata 10 lat temu hodował to kiedyś się nie stosowało kiszonek z kukurydzy i kiszonek z lucerny

chce żeby ktoś mi przybliżył temat :D

wydajność zbóż mam na poziomie

pszenica 7ton z1 ha

rzepak 4,20 ton z 1ha

jęczmień jary 6 ton z 1 ha

buraki cukrowe 65 ton z 1 ha

ilość posiadanej ziemi 18,5 ha

obornik będzie usuwany z kojca 1 raz w miesiącu

kojce 2  razem się zmieści w nich  20 sztuk dorosłych sztuk

i 2 mniejsze kojce które pomieszcza 10 cieląt

trzeba spróbować czegoś nowego

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Wiek niecałe 6 m-cy, przyrost dobowy w granicach normy jak na taką mieszankę genową. Jeżeli będzie przeznaczona na opas można zwiększyć dobowy przyrost, ale dużych pow, 850g nie osiągniesz, chyba że jakiś dziadek w rodowodzie był rasą mięsną,jezeli do rozrodu/ ma dobre cechy mleczne po rodzicach/ to nie ma sensu już jej zatuczać.W obu przypadkach może ale nie musi być dużą krową.

 

Pytam bo zamierzam kupić tą jałóweczkę na krowę. Tylko z czego robić jej śrutę aby jej nie utuczyć za bardzo a jednocześnie aby dobrze rosła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj