Polecane posty

JPH2    25

thor -A tak mniej więcej ten premix to tylko mieszanina witaminowo- mineralna?


Czyli tak - twoja ześrutowana mieszanka zbożowa + koncentrat/ śruta rzepaczana,sojowa, cos tam otrąb pszennych, wywar gorzelniany, wysłodki buracz/ + dodatki wit-miner/premiks/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Na razie dostają tak jak w w pierwszej tabelce. Rozglądam się za śrutą sojową ale ciężko o nią w mojej okolicy ale jeśli uda mi się ja zdobyć to zamierzam karmić tak jak w drugiej tabelce. Co sądzicie o takim składzie zwłaszcza w drugiej tabelce?

5958447700_1422172926_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Żebyś później nie musiał całe życie ich poić ze smoczka. A poza tym co jest złego w pojeniu cieląt z wiaderka?, jak chcą pic to jest to szybszy sposób i w przyszłości mniej meczący bo jak się ciele nauczy coś za małego to to będzie pamiętać a jak się przyzwyczai do smoczka to później jest go ciężej nauczyć pić wiadra czy z poidła. 

 

Dobre! Ciele jak krowę ssie to potem krowa mu palce wkłada żeby po odsadzeniu umiało pić???Jak ma stały dostęp do wody to się nauczy na bank.Sam poiłem z wiadra ale przeszedłem na smoczek bo o wiele wygodniej i nie ma problemu, że potem wody nie pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

a w jakich proporcjach można dawać takim dwu miesięcznym cielakom śrutę z owsa soję witaminy i kredę  i czy to jest dobra mięszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Cielak cielakowi nie równy ale ile średnio powinien przybierać dziennie na wadze byczek hf około 70 kilogramowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam mam taki problem z cielakiem ja mu dawałem teraz mleko do picia to zauwarzyłem ze ma ostrą biegunke i chciałem sie spytac czy moge mu teraz jeszcze dac kawy zbozowej do picia czy poczekać do jutra ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

tak pije normalnie i wszystko je cejotke i siano ale nie wiem czy to nie jakiś wirus bo wczoraj inny miał nawet dwa ale to juz takie po 250 i 300 a tem ma ok 100.nigdy nie chorowałe a jak kupiłem dwa cielaki tak sie zaczeło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Kolego ja na twoim miejscu wezwałbym weterynarza jeśli kolejne sztuki zaczynają chorować bo może jak kupiłeś te 2 sztuki to mogłeś przywlec do obory jakieś paskudztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk24    0

Mam pytanie czy cielakom powiedzmy tygodniowym można zacząć podawać siemię lniane parzone do mleka żeby zdrowiej się chowały i mniej miały biegunek,a jeżeli tak to ile dziennie na sztukę najlepiej podać. Jakie siemię mielone czy cale jest może lepsze do parzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

No pewnie że można podawać nawet w preparatach mleko zastępczych wystepuje wiec samemu również wskazane jest podawanie. Ja podaje 2 łyżki na sztuke zagotowane w odrobinie wody. całość będzie miało konsystencję kislu. A czy całe ziarna czy posiekane blenderem to jyz nie ma znaczenia bo temperatura swoje zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Poszukajcie wypowiedzi tu na forum -zootechnik- i dokładnie przeczytajcie i może wreszcie komórki mózgowe zaczną prawidłowo pracować u hodowców cieląt, bo przyznam szczerze,że poraza mnie lenistwo /nie chce się przeczytać wszystkich postów w tym temacie a warto ,bo przynajmniej nikt z siebie głupka nie zrobi/, ignorancja i bezmyślność takich osób. .Powiem krótko - celem sprawdzenia zamiast mleka dawajcie samo siemię lnane tym tygodniowym cielakom.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk24    0

Gdyby wszyscy tak myśleli jak Ty JPH2 to już by prawie nie było o czym pisać tylko wystarczy usiąść i czytać.Moim zdaniem forum jest po to żeby zasięgnąć porady na konkretny temat,a jeżeli Ciebie to nie interesuje to się nie wpier..... nieproszony i nie zachowuj się po chamsku delikatnie to ujmując wyzywając innych od głupków, bo sam pewnie wszystko wiesz najlepiej .Swoją drogą nie mogłem jednoznacznie doczytać się ile podawać siemienia i czy inni hodowcy profilaktycznie podkreślam profilaktycznie go podają. BROUNTER dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piotrek ja doskonale o tym wiem. Luk trochę kultury, bo to nie było, żebu Cię obrazić yulko pobudzić do działania. Niektórym przydaje się taki kopniak, żeby zmotywować. Co z tego, że producenci ładują siemię. Dobry preparat siemia mieć nie powinien i jest to tylko wypełniacz,żeby wyprodukować tanio i sprzedać drogo. Producenci żywności też pchają ogromną chemię w jedzenie i co skoro tak robią to musi być dobre. Niech ktoś napisze konkretny dobroczynny wpływ siemia na tygodniowego cielaczka. To zbędny dodatek a w nadmiarze szkodliwy i gdybyś przeczytał chocby kilka stron tematu o preparatach mlekozastępczych to nie pytałbyś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk24    0

Nie ma znaczenia kobieta czy mężczyzna nie śledziłem Jej postów,ale odpowiedzieć po ludzku można .Uważacie ze nie czytałem na temat siemienia czytałem i tak jak i teraz BROUNTER poleca THOMAS2135 odradza wiec takie dziwne ze zadałem to pytanie.Cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczytaj jak lisałem temat o preparatach a dokładniej artykuł który tam wrzuciłem. Tam prof. Kowalski pisze o dodatkach roślinnych do preparatów. Jak Brounter podaje to niech napisze jak prosiłem jaki ma wpływ stosowanie siemia. U mnie cielęta siemis nigdy nawet nie sprubują i to nawet w preparacie i też się odchowują. Jak widzę siemię,czy mączkę w preparacie to nawet nie rozważam zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ile gram czystego białka można dawać cielkom w wadze 100kg? Bo zastanawaiim się ile dawać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście, tak samo kiszonkę z kukurydzy, ale wszystko z umiarem. Można podawać nawet wcześniej, bo już po miesiącu rozpoczynając od ładnego siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj