abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renault85-15TX    190

Pierwszy raz słyszę takie bajki żeby sieczkarnia była tylko do słomy ja bym chyba nie wytrzymał i wyśmiał się temu producentowi prosto w twarz i oddał mu tą sieczkarnię. Moim zdaniem coś nie tak musi być zrobione albo ma złą przekładnię albo gówniane noże ewentualnie pasek się ślizga jak mówisz że chodzi tylko na jednym. Oni spartolili tą sieczkarnię to niech Ci ją poprawią a jak nie to niech sobie zabiorą a kasę Ci oddadzą.

Jasło - 663 267 170 zapytaj tutaj może akurat ma.

Brodnica - 505 737 759 tutaj jest podobno szwedzka i nie używana jeszcze cena 4900. http://olx.pl/oferta/sieczkarnia-do-john-deere-965-i-new-holland-1550-nowe-szwedzkie-CID757-IDd87wb.html#ad86f04e9e 

Gowidlino - 692 241 503 965 do rozbiórki posiada sieczkarnię pytaj. 


Potrzebuję sita górnego do JD 975 jak ktoś coś wie o takim w rozsądnej ceni niech da znać.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Nie tnie grochu cały czas sie zapycha . Dzwoniłem do producenta w zniwa i powiedział ze ona jest do słomy zbóż a nie grochu czy rzepaku, masakryczne podejście. W słomie w pszenżycie kilka razy też mi się zapchała.  Nie wiem sam czy przerabiać tą na dwa paski bo jest na jednym i chyba zmniejszyłbym jej koła pasowe tzn takiej średnicy jak orginalne żeby miała większe obroty ale boję się ze ta stal nie wytrzyma tego. Jak znajdę orginał jd w dobrej cenie to kupię a tą sprzedam.

 

@CONDOR Dzięki jutro zadzwonię ;)

 

Jak nie tnie grochu? Od razu się zapycha? Regulowałeś pozycję przeciwnoży?


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

kuzyn  mówił jak raz u znajomego pomagał przy koszeniu prosa , kosili claasem   nie wiem jaki to model ale sieczkarnię dokupił właściwie dorobił jakiś zakład przyjechali zamontowali i taka sama sytuacja  zapychała się co trochę rzucała jakby  kupkami tak mi jakoś mówił w końcu odpięli i słoma leciała na rządki  , sieczkarnia powinna mieć z 3500  obr /min więc wina może być w napędzie ,przełożeniu , lub jednym słowem robią badziew ,tylko na sztukę


sita do kombajnów www.sitono.pl  - www.abmetal.pl 

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rawpanic    0

Witam. problem john deere 965 nie świeci kontrolka ciśnienia oleju i nie drga zegar temperatury. Chciałem wymienić przerywacz od kierunkowskazów i podczas demontażu deski rozdzielczej zginęły mi  dwie rzeczy...ktoś coś miał takiego, oczywiście nie odłączałem żadnych kabli...kombajn zapala i reszta działa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Miałem tak samo. Przyczyna prosta i banalna, któryś z kabli dotyka do metalu czyli jest przetarty. Wyciągasz panel do góry i kabel po kabelku szukasz czy jeden z drugim się nie styka albo nie dotyka do metalu ewentualnie jest pęknięty i nie przepływa prąd. Wiadomo instalacja ma swoje lata a kabelki cieniutkie i z czasem pękają i się przecierają. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rawpanic    0

Dzięki za podpowiedź. Jutro będę naprawiał. U  Ciebie też te dwie rzeczy nie działały czy jeszcze coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie nie działały światła i nie można było go zgasić z kluczyka po zapaleniu, musiałem aż kable odłączyć i masować żeby zgasł. Pół dnia mi zajęło zanim znalazłem przyczynę ale wymieniłem kable uszkodzone i po problemie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

na ile w jaśku 1065 trzeba ustawić  szczelinę młocarni na wlocie ,wylocie  na klepisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

W instrukcji do 955 jest napisane. 1 cm na wlocie, 0.5 na wylocie. W 1065 myślę, że jest podobnie.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

dzięki , pewnie tak bo  mają tą sama szerokość młocarni , a nawet  identyczne mogą być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0

Witam wszystkich mam jd 630  na koniec żniw pękł mi wał odrzutnika  myślałem o używce  ale  nie mogę nigdzie dostać  zamiennik kosztuje 730zł   .  Może wiecie o takim modelu na części  Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

konstrukcje są bardzo podobne i niektóre części powinny bez problemu podpasować z nowszych serii, więc tam szukaj

 

daj dokładniejszy opis o który wał dokładnie Ci chodzi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Witam! no nie wiem czy te 730zł to aż taki majątek?może uda się Ci kupić używke za połowe tej kasy ale jaką masz gwarancje że to pochodzi może 1 godz.a może 1000 godzin?zawsze to loteria,jak dla mnie mimo tego że to zamiennik ale żawsze co nowe to nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0

Cześć   Ja swojego jd 630 mam 8 lat  kupiłem go za 17 tyś  z orginalną    sieczkarniom. Wiecie jak jest gdybym korzystał z usług mechaników  to dawno byłby na złomie . Ten wał odrzutnika słomy w pierwszym roku był napawany  bo tuleja łożyska się odkręciła i wytarła wał .Przechodził 7 sezonów  ,Dwa lata temu wymieniłem łańcuch podajnika ziarna i zębatki  parę drobnych łożysk  .W tamtym roku regeneracja wariatora jazdy  Ogólnie nie jest źle. Wał zamówiłem 730 zł i pas napędu młocarni 450 zł, łożyska na wał  kupiłem miesiąc temu w  hurtowni   za dwa dałem 236 zł .Co więcej zobaczymy. Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

u mnie wał młocarni był na łożysku trochę wybity przez to że poluzował pierścień kontrujący łożysko , naprawiłem  to przez napawanie i wyrównanie na tokarce ,mówisz że po jakimś czasie u ciebie jednak wał  ukręcił się w tym naprawianym miejscu , jak  bardzo był wytarty  przed naprawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0

Cześć teraz to nie pamiętam dokładnie trochę było ,przez odrzutnik idzie napęd na młocarnie trochę tego oporu jest .Mój wał  jeszcze jest fi 40 nie za gruby .Pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

w 1065 wał młocarni ma 50 mm , u mnie dużego ubytku nie było ale luz był chrobotało to bardzo , ponoć chodzi o to spawanie że już jest przegrzany  rozhartowany w tym miejscu , i może się ukręcić , myślę nad tym że może dobrze było by kupić na zapas , za używkę od 965 gość chciał 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0

Witam wał i pasek przyszedł patrzyłem pasek można było kupić 50 zł taniej cały bul że  nie ma katalogu  kombajnu   i opisów zamienników .U mnie na  paskach i łożyskach numery z przed 40 lat i napis usa .O kupnie tego wału pomyśl ale taniej bo takie jak twój są popularniejsze .Pozdrawiam..   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tsar_vol    0

Witam. Interesuje insnstrukcija do john Deere 955 . Moge ktos otpravi na emaila?? dzienki))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

Panowie jaki olej do skrzyni, jeleń 1042 ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Panowie, u was w 1075 po wciśnięciu kluczyka też słychać jak pompka pod zbiornikiem paliwa robi trrrrrrrr ?

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

oczywiście pompka jest elektryczna , w samochodzie też robi bzzzzt jak się kluczyk przekręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojprz    0

Witam. Kupilem John Deere 1075 i musze uzupelnic olej chcem dowiedziec sie jaki najlepiej. Dzienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wymień ten olej i na następny rok już będziesz wiedział co masz dolać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wojprz jak kupiłeś JD z na tyle nie wiadomego źródła że nie wiesz jakim olejem był zalany silnik to ty chcesz jeszcze coś dolewać? :blink:

Chłopie wymień olej, skąd wiesz kiedy ostatnio był zmieniany. Stodolarstwo nam się kłania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj