Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak prawidłowo podłączyć tura do 308 z EHR, 89r.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share AdamiHelena4

AdamiHelena4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:02

Jak prawidłowo podłączyć tura do 308 z EHR, 89r. Mam podłączonego tura, lecz wydaje mi się,że nie jest on podłączony prawidłowo. Żeby tur działał,muszę dźwignię hydrauliki zewnętrznej przestawić do tyłu. Gdy podłączę przyczepę do jednego z wyjść,a dźwignia jest ustawiona w pozycji neutralnej ,przełączam w pozycję do tyłu na wywracani, jest zbyt duży ciężar to tur idzie samoczynnie do góry, gdy dojdzie do końca to wtedy zaczyna się wywracanie. Proszę o podpowiedź lub jakiś schemat. DZIĘKUJĘ.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak prawidłowo podłączyć tura do 308 z EHR, 89r. Dzisiaj, 19:55
  •  

#2 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 10 luty 2014 - 21:09

Jak prawidłowo podłączyć tura do 308 z EHR, 89r. Po prostu rozdzielacz połączony jest z tylnymi wyjściami z przednimi za pomocą trójników. Z tego co słyszałem to pierwszeństwo zawsze mają przednie wyjścia.
Rozwiązaniem jest założenie zaworu odcinającego dopływ oleju albo do przednich albo do tylnych gniazd.
Ja u siebie mam zawór na przewodzie w ładowaczu i gdy chce przyczepę wikipować lub podnieść hydropak w agregacie to go zamykam aby się ładowacz nie unosił.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 22:19

Jak prawidłowo podłączyć tura do 308 z EHR, 89r. Dobrze masz podłączony u mnie w 60 dzieje sie tak samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share AdamiHelena4

AdamiHelena4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 luty 2014 - 23:21

Jak prawidłowo podłączyć tura do 308 z EHR, 89r. Słyszałem ,że można zwiększyć wydajność hydrauliki z 45 na 65 l/min. , wtedy tur pracuje sprawniej. Czy jest to możliwe?

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2014 - 09:38

Jak prawidłowo podłączyć tura do 308 z EHR, 89r. Hmm wydajność hydrauliki zależy od zamontowanej pompy hydraulicznej jak masz 45l/min to ciężko chyba będzie ją podkręcić jedynie zmienić ją na wydajniejszą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 16 luty 2014 - 16:58

Jak prawidłowo podłączyć tura do 308 z EHR, 89r. Nie wiem czy w tych starszych modelach też tak jest ale u mnie w 308 z 99 roku jest system kumulacyjny, jak nie używam układu kierowniczego to ciśnienie z pompy do wspomagania kierowane jest do hydrauliki. @AdamiHelena4 nie lepiej jest wpiąć się ładowaczem bezpośrednio w hydraulikę ciągnika i nie bawić się w żadne zawory i temu podobne rzeczy?