Skocz do zawartości
AdamiHelena4

Jak prawidłowo podłączyć tura do 308 z EHR, 89r.

Polecane posty

Mam podłączonego tura, lecz wydaje mi się,że nie jest on podłączony prawidłowo. Żeby tur działał,muszę dźwignię hydrauliki zewnętrznej przestawić do tyłu. Gdy podłączę przyczepę do jednego z wyjść,a dźwignia jest ustawiona w pozycji neutralnej ,przełączam w pozycję do tyłu na wywracani, jest zbyt duży ciężar to tur idzie samoczynnie do góry, gdy dojdzie do końca to wtedy zaczyna się wywracanie. Proszę o podpowiedź lub jakiś schemat. DZIĘKUJĘ.

kamil16251290    324

Po prostu rozdzielacz połączony jest z tylnymi wyjściami z przednimi za pomocą trójników. Z tego co słyszałem to pierwszeństwo zawsze mają przednie wyjścia.

Rozwiązaniem jest założenie zaworu odcinającego dopływ oleju albo do przednich albo do tylnych gniazd.

Ja u siebie mam zawór na przewodzie w ładowaczu i gdy chce przyczepę wikipować lub podnieść hydropak w agregacie to go zamykam aby się ładowacz nie unosił.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze masz podłączony u mnie w 60 dzieje sie tak samo

Wiadomość z agroFakt.pl

Słyszałem ,że można zwiększyć wydajność hydrauliki z 45 na 65 l/min. , wtedy tur pracuje sprawniej. Czy jest to możliwe?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm wydajność hydrauliki zależy od zamontowanej pompy hydraulicznej jak masz 45l/min to ciężko chyba będzie ją podkręcić jedynie zmienić ją na wydajniejszą.

Lee001    0

Nie wiem czy w tych starszych modelach też tak jest ale u mnie w 308 z 99 roku jest system kumulacyjny, jak nie używam układu kierowniczego to ciśnienie z pompy do wspomagania kierowane jest do hydrauliki. @AdamiHelena4 nie lepiej jest wpiąć się ładowaczem bezpośrednio w hydraulikę ciągnika i nie bawić się w żadne zawory i temu podobne rzeczy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bopietras
      Panowie mam pytanie czy takie podłączenie tura w moim zetorze 7745 bedzie prawidłowe? Przy podłączeniu do szybkozłaczy z tyłu tych 0,1,2 trzeba bedzie chyba przestawiac dzwignie w kabinie za kazdym razem? Może wie ktos jak to podłaczyc zeby było dobrze?
    • Przez ene
      Witajcie
      Ma ktoś jakiś wzór jak zrobić autopoziomowanie euroramki do tura? Metodą prób ciężko idzie i już mnie głowa rozbolała jak to ugryźć. W okolicy brak wzorca. Własnymi siłami skonstruowałem że od 0.5m wysokości do około 2m poziomnica jest w oczku. Lecz poniżej i powyżej tychże wysokości schodzi oczko w jedną i w drugą. Tzn. Na jak jest na dole to tak jakby sie otwiera a jak jest max w górze to jakby łyżka sie zamyka.
      Aktualne robione jest wszystko na płaskownikach (poza górnym łącznikiem który łączy trójkąt -jest z profila). Siłowniki czekają w kącie.
      Może ktoś walczył z takim zagadnieniem i miałby jakieś uwagi i wsparcie
    • Przez marcin19872
      Witam. Kupiłem węgierską przystawkę do qq. Czy trzeba zmieniać koła pasowe przy bizonie?
    • Przez Slavvko
      Witam wszystkich, Potrzebuję pomocy jak zamocowany jest ceownik poprzeczny tura u dołu ciągnika T-25. Czy tylko w tych miejscach łaczenia przedniej ramy rurowj na 4 śruby z tyłem ? moze ktoś ma zdjęcia jak to jest rozwiązane. Jeśli na te śruby to jakiej grubości blacha jest przykrecona tymi śrubami. Pojechałbym do sklepu zobaczyć ale u nas nie mają takiego tura.
    • Przez marcin2057
      Witam mam Tura 5 http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/425962-ursus-902-tur-5/ i jest w nim mały problem szczególnie przy stawianiu bel z sianokiszonką bo chwytak nie pochyla się pod kątem 90* do ciągnika i zastanawiam się jak to przerobić i czy jak bym założył dłuższe siłowniki pochyłu lub zamienił ten łącznik od samopoziomowania z siłownikiem od pochyłu to czy by było lepiej ? Wszystkie wskazówki mile widziane.