Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Olej amazone ke 302

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Witam.

Jaki olej powinien być zalany w skrzyni? I ile?

Pozdrawiam.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

 

Poniewaz 3 lata pracowalem w pewnym kolchozie to moge Ci pomoc w tym temacie . Wiec jesli chodzi o olej to skrzynie przekladniowa zalewalismy olejem przekladniowym 80w90 fusch pewnie kazdy inny przekladniowy tez bedzie dobry a ze ten pgr mial w magazynach tylko "fuszera" no to byl ten a nie inny.

 

Jezeli chodzi o ilosc oleju hmm tego nie pamietam ale tryby zawsze byly zatopione . jak bedziesz mial zdjeta wiezyczke i pokrywy gorne koniecznie skontroluj luzy lozysk i dokrec ewentualnie nakretki bo z tym tematem bylo dosc sporo przejsc... Jak jeszcze cos chcesz wiedziec to pytaj .

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jaki ma być ten luz na tych łożyskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zlap od spodu za ten talerz ktory trzyma zęby i zobacz czy nie pracuje gora dol po prostu czy nie ma luzow. Miedzy lozyskami jest tuleja dystansowa ktora zabezpiecza przed nadmiernym skreceniem wiec w razie dokrecania mozesz spokojnie uzyc rurki jako przedluzki . W tym zakladzie tak robilismy i nie bylo to nasze widzi mi sie tylko wszystko pod nadzorem "guru" mechanizacji. Jak bedziesz mial luzy to szybko puszcza uszczelniacze i zacznie leciec olej na te "talerze".

 

W pgr mieli ke 303 ale mysle ze jakichs duzych roznic miedzy nimi nie ma . Ogolnie sa to dobre agregaty i jesli nie bedziesz uprawial nim wiecej jak 300-400ha w sezonie to dosc dlugo Ci posluzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Jak coś to będę pytał w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez jarx08
      jaki olej wlać do skrzyni Jd 6810?
      czy po wymianie wymagana jest jakaś kalibracja?
    • Przez Nasters
      Witam  mam problem Lamborghini 1060 otóż do 1 tys obrotów z odmy leci delikatnie biały dymek lecz pod za dużym ciśnieniem po zwiększeniu obtotów z odmy zaczyna kapać olej czym większe obroty więcej oleju ?? ktoś może już to przerabiał ?? uszczelka ?? pierścienie ??
    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez lukasz248
      Jaki olej lać do hydrauliki w koparce zbudowanej na jumz? Gdzieś wyczytałem, że w przednie pompy powinny być zasilane olejem silnikowym.? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w skrzyni znajduje się korek kontrolny poziomu oleju? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj