jarooo3013

Problem z reduktorem biegów JD 2650

Polecane posty

jarooo3013    1

Witam. Problem polega na tym iz ciezko jest wbic reduktor czy w przod czy w tyl. A jak wrzuce np.do jazdy w przodu to pozniej ciezko wrzucic do tylu,ze az musze lewarek zmiany biegow wyrzucic na luz i dopiero przestawic tamte dzwignie. A nawet jak reduktor jest w pozycji do przadu a ciagnik na luzie to jakby delikatnie chcial ruszac, i bez sprzegla reduktora nie przelacze a wczesniej leciutko wskakiwal. Tarcza sprz.nowa jak i pompka. Jaka diagnoze stawiacie,wina sprzegla czy jaki walek sie zaciera i ciagnie??? Filtry i oleje ok jedynie wyrabane tarczki od polbiegow. Czekam na jakies podp. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazpl    0

A to stało się po wymianie sprzegła? Czy wymieniłeś sprzęgło było dobrze po czym się zepsuło?

Edytowano przez qazpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

Przed wymiana tarczy bylo ok.jak rowniez i po wymianie tarczy i pompki na nowa. Nie stalo sie to tak od nagle. Plyn nie ubywa wiec wysprzeglik powinien byc sprawny?? Dodam ze ciagnik pracuje z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazpl    0

Wiesz bo w naszym jest ten sam problem, włączona tylko grupa a ciągnik chce jechać. Niby poprzedni właściciel zmieniał sprzęgło, dlatego się pytałem czy to u ciebie stało się po wymianie tarczy. A biegi 1,2,3,4 wchodzą bez zgrzytów, żaden nie zgrzyta?

Edytowano przez qazpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

posiadam JD 2850 ale to samo.moim zdaniem problem tkwi w zapowietrzonym sprzęgłem,można odpowietrzyć spróbować pod tapicerką przy pedale sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

Biegi wchodza nawet dobrze. Tez tak myslalem zeby pompke jeszcze odpowietrzyc. Jutro bede odpalal na odsniezanie wiec ja sprubuje odpowietrzac.Jak cos to napisze czy pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sapacz    0

łozysko pilotowe w kole zamachowym zły luz i się zaciera lub wysiadło z racji wieku, druga opcja to zjechane frezy na wałku sprzęgłowym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Jakie macie odczucia na temat wymienionych ciagników???
      Dziś oglądałem dośc zadbanego JD2650 tylko sie go troche boje, ta hydraulika jest tak rozbudowana , a ceny cześci (pompy ) wręcz nie dożeczne
      Jakie macie doświadczenia z tymi JD serii 50 ??
      Renault i Case wydają się bardziej przyjazne załanczanie napędu i WOM mechaniczne
      W tytule jest błąd chodzi o Case 956
      pozdr
    • Przez Łukasz1987
      Proszę o pomoc jd 2650 na zajcu tuz (podnosnik) szarpie nie chce podniesc ramion szarpie nimi, wspomaganie sie przycina na zółwiu działa hydraulika choc leko ramiona poszarpuje wspomaganie działa. ćisnienie na wyjściu przyczepy 160 bar a na korku w pompie z przodu obok filterka korek (17) ok 9 10 bar po włączeniu zająca spada do zera i sie podnosi podobnie z tuzem. Panowie co robic gdzie jeszcze pomiezyc cisnienie?
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez bmleskiewicz
      witam.od kilku dni jestem posiadaczem john deera 2650.jak to bywa na poczatku staram sie rozeznac z obsluga tej maszyny.mam do was pytanie czy przy wlaczeniu przedniego mostu musze nacisnac sprzegło???
    • Przez Maciek0903
      Witam wszystkich już kolejny raz. Otóż w moim cudeńku pojawił się już kolejny problem. Po rozgrzaniu zaczynają mrugać kontrolki które widać na załączonym zdjęciu, a gdy już pojeżdżę tak z godzinę to świecą bez mrugania. Jak dodam mocno gazu to przygasają. Sprawdziłem ciśnienie oleju i na zimnym jest 4 bar, a jak się rozgrzeje to tak spada do 2.8 bar( oczywiście na wolnych obrotach). Czy to awaria czujnika ciśnienia oleju?
       
      Pozdrawiam
      Maciek

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj