Skocz do zawartości

Polecane posty

Maciek0903    1

Witam,

Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.

kitowiak    392
Mysle ze Bedzie coś z wałkiem w skrzyni, koło zębate może być zużyte ewentualnie wałek zniekształcony...

piotreq8111    144
Hydraulika padnięta a nie żaden wałek. Gdzieś jakąś nieszczelność masz. Załóż sobie przewód od dojarki zamiast tego gumowego co idzie ze zbiornika z przodu do chłodnicy oleju i patrz czy olej idzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Maciek0903    1

Witam, Zrobiłem tak jak napisałeś i oto co zaobserwowałem:

Podczas podnoszenia tura olej nie przepływa ze zbiornika do chłodnicy lecz jak już tur się zatrzyma to przepływa.

Podczas podnoszenia podnośnika TUZ przepływ zanika ale nawet jak podnośnik zatrzyma się na właściwej pozycji przepływu nie ma i po chwili na wolnych obrotach ciągnik dostaje "padaczki"

Czy przyczyną może być zła regulacja zaworów ?

piotreq8111    144

A na jakim półbiegu to sprawdzałeś? Na zającu czy żółwiu? A jak niczego nie używasz to olej idzie?

Maciek0903    1

Na żółwiu.Oba półbiegi wchodzą gładko. Jak niczego nie używam to olej idzie. Przestudiowałem schematy hydrauliczne i podejrzewam zawór który jest za pompą wewnętrzną. Steruje go ciśnienie z tej pompy i na wolnych obrotach go nie przełącza.

podlach93    2

Heh.. dobre. Potrafisz kolegę podnieść na duchu, ewidentnie problem z hydrauliką, ale wątpię żeby był to przeciek raczej coś ze sterowaniem podnośnikiem 

Maciek0903    1

Witam,

Problem został rozwiązany. Przyczyną "padaczki" był całkowicie zabity filtr oleju który ( na szczęście) wyłapał wszystkie opiłki z wysypanego łożyska tylnej półosi oraz tarczek hamulcowych. 

Serdecznie pozdrawiam i życzę cierpliwości do swoich maszyn. 

Maciek

• Thanks 1

Tomas1987    32

Możesz zdradzic koszt remontu i jak jest z dostepnoscia części? Moze jakie byly objawy zużycia.Przyfa się dla szukajacych takich modeli 

Groszek87    0

Ale który filtr w skrzyni czy ten z boku na wierzchu czy smok?

zbyszekbrzuze    199
Kto robi remont a nie myje skrzyni i nie wymienia filtrów?
  • Haha 1

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krystian6830
      Witam, chciałbym wymienić starą prasę na nową.
      Mam dylemat między tymi dwiema ?
      W John deere nie podoba mi się to ze jest dużo pasów i boję się ze będą na siebie nachodzić, ale mam ciągnik John deere i podobno prasy mają dobre to wszystko by pasowało.
      Z drugiej strony znajomy ma tego New hollanda i mówi że jest bardzo dobry, a New Holland to pewnie tańszy ?
      Która prasa będzie lepsza ?
      Jak te prasy wypadają cenowo ?
      Dodam że ciągnik to John deere 6830
    • Przez michu20
      witam są tu posiadacze kombajnów John Deere t560 lub t670 z roczników ok 2009 i mógł by się ktoś wypowiedzieć na ten temat jak to chodzi na co zwracać uwagę przy oględzinach i czy pchać się w John deera czy claasa i jakie macie przebiegi w swoich kombajnach przez ile lat zrobione
    • Przez lgruchala
      Jaki polecacie używany ciągnik o mocy ok. 200 km w cenie tak do 200 tysięcy? Osobiście zastanawiam się nad fendem. Słyszałem bardzo dobre opinie o fendt 924 vario. Moc przewyższa założenia ale podobno bardzo dobry ciągnik. Co wy sądzicie? Chodzi mi zarówno o awaryjność jak i o spalanie, cenę, komfort pracy. 
    • Przez Kubek95
      Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem ciągnika John deere 3140, od pewnego czasu mam problem z hydraulika w nim. Mianowicie pierwszy raz zauważyłem problem przy pracy z pługiem obrotowym Lemken Opal 180, po zaoraniu około dwóch hektarów, na końcu pola nie mogłem podnieść pługa, po przegazowaniu do maksymalnych obrotów, pług podniósł się bez problemu, tak jakby odcielo się coś w hydraulice, oczywiście wspomaganie też nie działało, ale po przegazowaniu kierownicę mozna było kręcić palcem. Innego razu zauważyłem że jak ciągnik stoi tak z 10min na wolnych bardzo obrotach, to zatnie mu się wspomaganie i trzeba przegazowac żeby się odcielo. Nie wie ktoś co to może być za przyczyna? Może jest gdzieś jakiś zawór który steruje hydraulika i on się zacina? Bardzo proszę o pomoc bo jest to troszkę uciążliwe. (Przepraszam że założyłem nowy temat, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem) 

Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc. 
    • Przez luukisool
      Witam wszystkich. Mam sprawe, bylby ktos taki dobry i podesłał by mi jakies zdjecia jak siatka dochodzi od tej skrzynki do komory balota? Bo chcialbym se sprawic aparat do siatki do tej prasy bo po tegorocznej slomie jest masakra. Siedze juz caly dzien w cieniu za prasa i rozmyslam jakby ona mogla tam isc, czy jakies rolki gdzies przychodza, noz, itp. Dzieki za odp

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.