pitras

Jałówki hodowlane

Polecane posty

subiektywny    38

jest ciężko, ja szukam już od ok. 2 miesiecy, tez jestem z lubelskiego i też wole kupić 10 razy od rolnika niż kogokolwiek ale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

witam, ja mam 2jałówki zacielone termin koniec maja początek czerwca, jestem spod lublina, stado było spod oceny, zostały ostatnie...zapraszam na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

A na kiedy maja termin cielności ? Doisz juz jakas krzyżówke z nrf?

Edytowano przez Egzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Pytam bo mam propozycje od mego znajomego odkupienia kilku jałówek w wieku od 5-10mc. Pełne pochodzenie , matki mają księgi główne jedna tylko po matce z księgą wstępną. Babki tych cieliczek to Holenderki i Niemki. Obora pod oceną i średnia coś koło 7,8tyś. Nie mam pojęcia po ile chodzą takie jałówki , a ile warto zapłacić za nie.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Ja też właśnie jestem na kupnie takich jałówek za te co ty chcesz kupić ja bym dał od 1800 zł do 2300 zł ponieważ nie są cielne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

ostatnio coś podobnego kupiłem z estonii z dobrej fermy,genetyka niemiecka i holenderska(8-10) miesięcy to kosztowały mnie 2,2 euro za kg. może nie mało ale są bardzo ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Dzięki koledzy za informacje. ;)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu moi rodzice kupili 3 jalowki 100% hf z holandi po 8 tys/szt, a 2 lata temu 2 szt z niemiec po 5,5tys/szt zakupione za posrednictwem mleczarni. szczerze to te holenderskie sa naprawde dobre pod wzgledem mlecznosci. nie polecam tych z niemiec bo moje NCB wiecej daja mleka 10 litrow po ocieleniu na uduj za taka cene to jest za malo moim zdaniem. no faktem jest ze te 3 z holandii to sami wybieralismy a te niemieckie to na chybil trafil przywoza. ale i tak najlepsze sa jalowki od tych krow zakupionych bo juz sa przyzwyczajone od malego do paszy i klimatu Polski. mam taka sztuke co trzeba 2 razy podlanczac na uduj bo w banke sie nie miesci:d ale najwieksza wada tych zwierzat ZAPALENIA!!! katastrofa, juz kazda u mnie byla leczona;/

najlepiej dohować się własnego materiału.lepiej zainwestować w nasienie pożądnych buhajów zagranicznych np.holenderskich niz wydawac po 7-8 tysięcy na jałowice przy których jest ryzyko że np. się nie wycielą. w 2-3 lata można dojść do wydajności 7500-8500 litrów. u mnie jest polska jałówka kupiona w 2010 roku i daje po ocieleniu 15litrów a swoja własna daje 16-18. poza tym kpiona wysiada na nogi a nasza nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

ktoś chętny na jałowki cielne z papierami kujawski pomorskie ? termin wycielenia sierpien lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

Sprzedam jałówke wysokocielna, bardzo duża sztuka, wyrośnięta, woj. podlaskie, zacielona angusem zeby łatwo sie wycieliła, szczegóły na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

mam do sprzedania 30 jałówek rasy hf 100% z papierami po rodzicach z Czech i Niemiec zacielone od 1msc-7msc , stado pod kontrola , dobra cena pomorskie 799029062

Edytowano przez PatrykBiznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Ja mam oryginalną simentalkę,z terminem cielenia na 6.06,pokryta też simentalem.Jakiś czas temu dałam ogłoszenia,wyceniłam ją na 4500,nawet nikt nie zadzwonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman28    0

Witam szukam osoby która by znalazła dla mnie jałówki wysoko cielne woj kujawsko-pomorskie. pomorskie.wielkopolskie tel 513443662 za pomoc dobrze zapłace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

Ostatecznie poszła już jako krowa tydzien po wycieleniu, za 4800zł, ale cielak (byczek po angusie) został u mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

sąsiad kupił 5 jałówek cielnych ok 8 miesięcy każda z Łomży , jałówki sprowadzane z Holandii, po 8500 zł każda, ocieliły się wszystkie bez problemów, jedna nie chciała jeść ale coś z zębami miała, weterynarz wyrwał i w porządku jest, najwydajniejsza daje 28 litrów na udój , a najsłabsza 13 litrów na udój wiec rozbieżność jest duża, reszta dawała tak po 20, 17 więc różnie bywa jak się trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt93    49

była możliwość wyboru jałówek? a transport swój czy przywiozą np. 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek    0

Hej

Ostatnio zwiedzałem obory z robotami Lely i zadawałem pytanie skąd brali jałówki gdy brakowało to polecali Lely Center w Węgrowie, oni mają oddział w Krasnymstawie chyba. Pokazywali na programie jak się doją, to muszę przyznać że towar godny polecenia, za hf coś koło 7 tysięcy płacili. Można jechać i sobie wybrać samemu. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

była możliwość wyboru jałówek? a transport swój czy przywiozą np. 2?

 

 

 

transport chyba oni zapewniają, przynajmniej sąsiadowi przywiezli , za pierwszym razem jak od nich bierzesz musisz jechać i sam sobie wybrać które ci pasują, a pozniej to juz telefonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tycha    2

A Kto kupuje jałówki nie oglądając ich tylko telefonicznie zamawiając?

 

PH Konrad przywozi jałówki do gospodarstwa nawet 1szt ,a każdy zainteresowany kupnem może jechać do najblższej ich bazy i sobie obejrzeć towar.Powyżej zakupu 10szt można samemu wybrać za granicą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj