Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie drzewo posadzić na opał ?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 20:04

Jakie drzewo posadzić na opał ? Mam gdzie posadzić tylko powiedzcie mi co posadzić na opał aby szybko rosło
- topola
- osika
-jesion
-dęby ?

Może wierzba energetyczna ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie drzewo posadzić na opał ? Dzisiaj, 07:11
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 20:18

Jakie drzewo posadzić na opał ? masz gdzie posadzić? tendencja teraz taka że karczują krzaki wycinają las w pień i karczują żeby tylko na dopłaty wystawić, zastanawiałeś się nad tym pomysłem głębiej? nie da się tego wysawić na dopłaty? jak ostatnio mało nie pozabijali się o dzierżawę 10 arów, to inaczej patrzy się na te dobro ;)

#3 Share luqasz17

luqasz17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 20:55

Jakie drzewo posadzić na opał ? brzoza raz że kaloryczna daw że szybko rosnie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 20:58

Jakie drzewo posadzić na opał ? Tylko wierzba energetyczna ,. ze względu że na drzewa potrzeba zezwolenia na wycinkę a będzie gorzej je uzyskać z upływem lat

#5 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:01

Jakie drzewo posadzić na opał ? brorza albo olcha;)

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:05

Jakie drzewo posadzić na opał ? wierzba bo raz posadzisz a plon przez 30 lat będzie dawać, a inne drzewa jak zetniesz to od nowa musisz posadzić a i zanim urośnie to minie kilkanaście lat.

#7 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:07

Jakie drzewo posadzić na opał ? 30 lat temu sadziłem kwaśne laki olcha a teraz trzeba chodzić z a zezwoleniem do gminy ( kosmiczna opłata jest umarzana ,)

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:11

Jakie drzewo posadzić na opał ? kwestia jest jakie grunty ma kolega bo nie każde drzewo urośnie w danym miejscu.

#9 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:47

Jakie drzewo posadzić na opał ? dopłaty mnie nie interesują
ziemia jest miedzy wałami dużej rzeki chyba 1 albo 2 ale zachwaszczona i zalewana okresowo
wierzba energetyczna nie koszona 2-4 lat urośnie do grubości przyslowiowej ręki aby można było piłą ciąć i w piecu palić ??

#10 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:51

Jakie drzewo posadzić na opał ? wierzba nie lubi długo we wodzie stać. taka jak ręka to nie urośnie, żadne drzewo raczej nie urośnie tyle. wierzba o ściąć i w rębak najlepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:52

Jakie drzewo posadzić na opał ? polecam wierzbe w miare szybko rośnie i nie trzeba zezwoleń na ścinaniegałezi :)

#12 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 01 styczeń 2014 - 22:07

Jakie drzewo posadzić na opał ? Wierzba. Szybko rożnie i przyzwoity plon z ha jest. Robisz zrąbki i do pieca podajnikiem. Ogrzewanie bez chodzenia do pieca
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#13 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 10:40

Jakie drzewo posadzić na opał ? na notorycznie zalewanej kiedyś łące posadziłem olchę i rośnie az milo i w ciut suchszym miejscu brzoza

#14 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:33

Jakie drzewo posadzić na opał ? Możesz posadzić wierzbę energetyczną, co 2 lata ścinać i szatkować gałęzie rębakiem i masz dobre źródło opału. Jeśli jest to teren zalewowy to też zdała by egzamin plantacja topinamburu, którą można co roku zbierać sieczkarnią do zielonek, tylko w tedy musi być to teren, by dało się tam ciągnikiem wjechać.

#15 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:40

Jakie drzewo posadzić na opał ? Na tych grutach ma wierzby i po 2 latach można ją zrębkować ale jak się przegapi to po około 4 latach gałęzie są tak grube że tnie się ją piłą
chciałem zapytać czy tak samo jest z wierzbą energetyczną , pytam bo opalam dom kominkiem z płaszczem wodnym dlatego zrębki zbyt mnie nie interesują

Wiem, że powiecie że do kominka raczej dąb, ale o nie do końca prawda grubsze gałęzie wierzby sprawdzają się znakomicie do tego szybko odrasta, ale nie wiem czy tak samo jest z energetyczną wierzbą

#16 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 22:25

Jakie drzewo posadzić na opał ? U mnie to ojciec nasadził wierzbę a konkretnie powibijał w ziemię na wiosnę pale z wcześniej pociętej wierzby i za rok (ale radzę poczekać do 2) to już konkretna masa była takie wierzby co mają średnicę do 50cm to już na prawdę jest co ciąć i to tylko piłą i już nie trzeba siekierą rąbać a cieńsze to niech poczekają z rok i rębak na nie i po kłopocie.

#17 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 styczeń 2014 - 22:36

Jakie drzewo posadzić na opał ? Może się wypowiem. Jeżeli nie masz pieca z podajnikiem to warto posadzić sobie topole lub normalną wierzbę. Jak na drzewo to one dość szybko rosną. Ponadto topola może Ci kiedyś posłużyć za materiał budowlany. Wierzba jak urośnie to ściąć jej czubek i zrobić głowiastą. Mniej więcej co 3-4 lata będziesz miał gałęzie jak ręka. To wszystko co napisałem nadaje się na plan długofalowy, ale Ciebie chyba bardziej interesuje na już. Nad normalną wierzbą bym się poważnie zastanowił. Ona właśnie lubi takie miejsca jak u Ciebie mogłaby mieć.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#18 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 18:59

Jakie drzewo posadzić na opał ? A czytaliscie to ogloszenie?? Jak 15zl za metr. To to jest normalnie darmocha.

Sama bym zamowila tira tak z 20-30metrow. Jezeli to po 15zl.

Ukraina.Drewno opalowe.Cena 15 zl/m3. Czernihowski obw. www.siver.org.ua Sprzedaz drewna opalowego kalorycznych gatunkow.Nowgorod-Siewierskie gospodarstwo lesne oferuje drewno opalowe pociete o dlugosci 2m - sosna,brzoza,dab,jesion,klon itp. Stale zrodla surowca,wieloletnie doswiadczenie,duze mozliwosci przerobowe.Sprzedaz i zamowienie na pewne ilosci w okresie calego roku.Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),e-mail: nieruchomosci@ukr.net Skype: IgorKijow Europart,ul.Oleny Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#19 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:04

Jakie drzewo posadzić na opał ? tylko ile transport wyniesie.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 12:49