kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Kolega to rozumie ,ale nie wiem czy Ty zrozumiałeś kolego wypowiedź ?

 

 

kolejny co myśli ha=zł a tak naprawde ha=praca

Jak z ha jest tylko praca ,to trzeba zmienić profesję . 

Lecz jeśli nie masz głowy, 

lub brak ci też talentu, 
to odpuść interesy, 
i nie rób w nich zamętu. 
Jest pewne sztywne prawo 
Tak jasne, jak to słońce, 
że jeśli robisz biznes, 
to zrób też i pieniądze.  ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ogólnie to to wszystko jest zabawne, w innych tematach kobiety się rozpisują, jak to chętnie by się związały z rolnikiem etc., tylko trzeba się postarać. Ale z wypowiedzi tu piszących kobiet, tych z programu oraz tych co znam to jesli już w ogóle by się któraś skusiła przyjść na wieś to koniecznie na gotowe, najlepiej wiejskie dworki gdzie nie trzeba będzie wnieść żadnego własnego wkładu i nie mówię tu o pieniądzach, czy pracy fizycznej, ale o jakimś zaangażowaniu i to nie tylko w kwestii zaplanowania wakacji na Majorce...Przeprowadzenie remontu domu nawet przez wynajętą firmą wymaga też sporo zaangażowania. No choćby ten Marek, inteligentny, ogarnięty facet, a że przywiązuje mniejszą wagą do wyglądu domu lub po prostu nie ma na to czasu czy możliwości . Czy w jego sytuacji to aż tak dziwne?. No nie ukrywajmy, że w związkach i nie tylko to raczej kobiety są tymi, które bardziej dbają o "gnizdko rodzinne" jakim jest dom, one najczęciej planują wystrój, dbają o estetykę itd. A jak facet jest samotny to nie ma się co dziwić, że tam nie wszystko błyszczy. Wrzućcie na luz drogie panie, u innych wyglądało to lepiej bo tam byli rodzice..., którzy mieli czas i możliwości aby o to wszystko dbać. No niestety drogie panie, ale życie na gospodarstwie wymaga nieco zaangażowania, to nie kawalerka w bloku... Czy się tego chce czy nie to na gospodarstwie podział ról jest bardziej wyrazisty niż ma to miejsce choćby w miastach... i to z pewnością też odstrasza.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zawsze tak jest - im więcej rąk do pracy tym prężniej wszystko idzie. W domu gdzie dziadkowie są na chodzie babcia odpowiada za dom, dzieci popilnuje, dziadek to na ciągniku pojeździ, to lżejsze prace przy obrządku wykona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Marek, inteligentny, ogarnięty facet, a że przywiązuje mniejszą wagą do wyglądu domu lub po prostu nie ma na to czasu czy możliwości. 

''Ogarnięty '' idealnie słowo to  pasuje do Marka  :D   Stare porzekadło mówi ''Jak cię widzą ,tak cię piszą .'' ,lub inne ''Pokaż mi jak mieszkasz ,a powiem ci kim jesteś ''.

No nie mogę z obrońców Marka ,że tak z uporem go bronią ,chyba w myśl zasady '''jak się wysuszy ,to się wykruszy '' . :P

Po co mu kobieta ? Pisałam wyżej ,że żadna z choć odrobiną poczucia estetyki tam nie wytrzyma ,nawet jak ogarnie ten bajzel . Człowiek albo odróżnia czyste od brudnego ,albo nie .  Większość ludzi trudno ma  się pogodzić z faktem ,że  muchy z talerza zupę wyjadają ,albo pies konsumuje jakiegoś padłego zwierzaka w niedalekiej odległości gdzie goście  śniadanie jedzą . Ludzie ,litości ! :wacko:

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ogólnie to to wszystko jest zabawne, w innych tematach kobiety się rozpisują, jak to chętnie by się związały z rolnikiem etc., tylko trzeba się postarać. Ale z wypowiedzi tu piszących kobiet, tych z programu oraz tych co znam to jesli już w ogóle by się któraś skusiła przyjść na wieś to koniecznie na gotowe, najlepiej wiejskie dworki gdzie nie trzeba będzie wnieść żadnego własnego wkładu i nie mówię tu o pieniądzach, czy pracy fizycznej, ale o jakimś zaangażowaniu i to nie tylko w kwestii zaplanowania wakacji na Majorce...Przeprowadzenie remontu domu nawet przez wynajętą firmą wymaga też sporo zaangażowania. No choćby ten Marek, inteligentny, ogarnięty facet, a że przywiązuje mniejszą wagą do wyglądu domu lub po prostu nie ma na to czasu czy możliwości . Czy w jego sytuacji to aż tak dziwne?. No nie ukrywajmy, że w związkach i nie tylko to raczej kobiety są tymi, które bardziej dbają o "gnizdko rodzinne" jakim jest dom, one najczęciej planują wystrój, dbają o estetykę itd. A jak facet jest samotny to nie ma się co dziwić, że tam nie wszystko błyszczy. Wrzućcie na luz drogie panie, u innych wyglądało to lepiej bo tam byli rodzice..., którzy mieli czas i możliwości aby o to wszystko dbać. No niestety drogie panie, ale życie na gospodarstwie wymaga nieco zaangażowania, to nie kawalerka w bloku... Czy się tego chce czy nie to na gospodarstwie podział ról jest bardziej wyrazisty niż ma to miejsce choćby w miastach... i to z pewnością też odstrasza.

Kolego brawo dla Ciebie świete słowa


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

@Meg5, mi raczej chodziło o ogarnięcie umysłowe niż o sam wygląd gospodarstwa.., a to chyba ważniejsze nie uważasz? A może jednak bardziej Ci odpowiada Zbysiu hehehehe? ;)

 

 

Po co mu kobieta ?

Żeby mógł się z nią pokazać w pięknym dużym zadbanym domu? ;).  A po co w ogóle komu kobieta?.. ;). Ogólnie to bardzo trafne pytanie, i nie wiem czy same je rozumiesz..

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieka ,który nie dba o siebie i o  to w jakich warunkach mieszka nazywasz ogarniętym umysłowo ?   Człowieka ,który na całą Polskie pokazuje unikatowe gospodarstwo ,który  czyni z ludzi pracujących na roli ,ludzi cofniętych umysłowo ,gdzie tylko praca ,praca i praca . Człowiek ,który zaprasza do swojego domu obce osoby i tak jak pisałam wyżej funduje im śniadanie w takiej ''scenerii '' że brak słów . Zero kultury ,wychowania i taktu . 

Czy mi Zbyszek odpowiada hmmm nie zastanawiałam się .....ale jakoś Zbyszka obie panie chciały, a Marka żadna. ;)

 

 

Żeby mógł się z nią pokazać w pięknym dużym zadbanym domu? wink.pngA po co w ogóle komu kobieta?.. wink.png. Ogólnie to bardzo trafne pytanie, i nie wiem czy same je rozumiesz..

Kto tu pisze o pięknym ,dużym domu ,tu się temat toczy o  minimum socjalne w zgodzie z obecnymi realiami . :rolleyes:  

PS ; Naprawdę dziwi się tu piszącym rolnikom ,że nie razi ich to co tv specjalnie pokazało . Marek jak wspominałam ,nie jest w tym programie przez przypadek ,tylko przez fakt że podniesie oglądalność .  Nie znam osobiście tak zapuszczonego gospodarstwa ,mimo że też są samotni rolnicy . 

 

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Człowieka ,który nie dba o siebie i o  to w jakich warunkach mieszka nazywasz ogarniętym umysłowo ?   Człowieka ,który na całą Polskie pokazuje unikatowe gospodarstwo ,który  czyni z ludzi pracujących na roli ,ludzi cofniętych umysłowo ,gdzie tylko praca ,praca i praca . Człowiek ,który zaprasza do swojego domu obce osoby i tak jak pisałam wyżej funduje im śniadanie w takiej ''scenerii '' że brak słów . Zero kultury ,wychowania i taktu . 

Czy mi Zbyszek odpowiada hmmm nie zastanawiałam się .....ale jakoś Zbyszka obie panie chciały, a Marka żadna. ;)

Kto tu pisze o pięknym ,dużym domu ,to się temat toczy w minimum socjalne w zgodzie z obecnymi realiami . :rolleyes:  

 

Koleżanko zachowujesz się jakbyś pozjadała wszystkie rozumy i mieszkała w pałacu wyprawionym białymi marmurami. W pilotażowym odcinku wspominał, że tkwił w toksycznym związku, czekali na rozwód. Może zaniedbanie gospodarstwa wynikało z powiedzmy niższej wyceny majątku do podziału??? Nie jesteś na jego miejscu więc nie oceniaj. Inna sprawa, że w tym programie przedstawiają często przepych na pokaz, którego tak powszechnie nie widzę na wsi. Najczęściej ktoś co ma wszystko na tip-top na podwórzu prowadzi tez jakąś działalność poza rolniczą lub jego rodzina jest wielopokoleniowa. Po poprzednich edycjach często wychodziło, ze niektórzy uczestnicy gospodarstwo widzieli tylko w weekendy jak z miasta zjeżdżali. O czym tu więcej dyskutować? A te panie to niby gdzie miały oczy jak pisały do niego listy? Myślały, że wszystko odmieni się jak za pomocą zaczarowanej różczki jak one przyjadą? Nie. Do tego trzeba masę pracy, motywacji i przede wszystkim kapitału.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Całe szczęście, że któraś z tych "dam" go nie chciała, chociaż według mnie to i on nie był nimi zbyt zainteresowany (na całe szczęście), ale jakoś trzeba było wywiązać się z kontraktu i dotrwać do końca. No wiadomo, że facet jakieś problemy ma i tego nie ukrywał, może nie ze wszystkim sobie radzi, potrzeba tam nieco kobiecej dłoni, która by potrafiła zadbać o dom, Czy to aż tak szokujące i dziwne? Zresztą wszystkiego nie wiemy i tez nie oceniajmy go po samym wyglądzie gospodarstwa, a widzę, że tylko to siedzi Tobie w głowie. ... Jak widać teraz bardzo trudno o taką bo wyrodziły nam się same księżniczki. W sumie, aż tak temu się nie dziwie, czemu dałem wyraz w innych tematach i tak to właśnie wygląda, iść na łatwiznę i tyle, ba są i takie co segregują facetów po tym jaką furą podjedzie... Mi tam facet wydał się dość interesujący jako osoba, ale rozumie, że kobietom to nie wystarcza. Typ faceta misia Zbysia poprostu nie trawię..., ale paniom pewnie sie podoba. Markowi bym bardziej zarzucił niewybredne uwagi co do wyglądu kandydatek, no mógł tego nie robić przed kamerą...

 

Ale na pocieszenie Ci powiem, że są facecie którzy biorą kobiety tylko po to aby się z nimi pokazać na imprezach, przed znajomymi i sobie pod....ć. ;). Chętnych na to nie brakuje co w sumie też nie dziwi.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Marek to dobrze przemyślał:) W telewizji sie wypromował, kobiety do niego pisza, teraz jeżdzi sobie na randki, nikt go nie filmuje i może spokojnie spotykać się z nimi bez żadnych kamer:) Najważniejsze jest samo pokazanie sie w telewizji, myśle że Ci co się nie dostali do programu a wystapili w wizytówkach jeszcze lepiej na tym wyszli, bo nikt im nie będzie tyłka obrabiał ze jaki to  mają bałagan na podwórku czy jakie to panny  wybrali a dziewczyny i tak myśle że do nich piszą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Koleżanko zachowujesz się jakbyś pozjadała wszystkie rozumy i mieszkała w pałacu wyprawionym białymi marmurami.

Rozum mam tylko swój i mieszkam w zwykłym domu jak przystało na człowieka w obecnych czasach . 

 

 

Ale na pocieszenie Ci powiem, że są facecie którzy biorą kobiety tylko po to aby się z nimi pokazać na imprezach, przed znajomymi i sobie pod....ć. wink.png. Chętnych na to nie brakuje co w sumie też nie dziwi.

Pewnie ,że są tacy mężczyźni ,ale Mareczek do nich nie należy.   :rolleyes:

edit:

http://www.plotek.pl/plotek/51,78649,20652714.html?i=10    :D

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ci młodzi żeby mieli tyle ikry co pan Zbyszek eh,to by się działo.

 

To by na 500 plus nie starczyła :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Koleżanko sadze ze jednak pozjadałas wszystkie rozumy i chcesz sie tu chyba dowartosciowac jezdzac po innych

Powiedz w takim razie po co facetowi który ma kase piekny dom i nawet przecietna urode, po co jest mu potrzebna kobieta ?? Skoro wszytskiego sie dorobił czy to sam czy z rodzicami  to ma sie zenic po to zeby tylko ktos przyszedł na gotowe ?? Znam takie przypadki ze mieli wszystko ozenili sie z paniami Twojego pokroju i chciały niewiadomo czego szkoda tylko ze wiekszosc szybko sie rozeszła bo nie mogli tak zyc

Chyba na tym polega zycie ze trzeba sie dorabiac wspolnie a nie zeby jedno przychodzilo na gotowe i jeszcze wybrzydzało

No i chyba troszke zyjesz w innym swiecie bo jednak zeby dzis zyc na pewnym poziomie i było na cos stac to trzeba jednak pracowac i pracowac czy to w rolnicwie czy w innym miejscu

No i skad wiesz ze one go nie chciały a nie ze on nie chciał zadnej ?? W sumie sam o tym mowił

A najbardziej nie trawie kobiet twojego pokroju i facetów typu Zbyszek o ile on jest jeszcze smieszny to jednak kobiety którym wszystko sie nie podoba sa raczej mało interesujace i ciezkie do zycia w zwiazku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Rozum mam tylko swój i mieszkam w zwykłym domu jak przystało na człowieka w obecnych czasach . 

Pewnie ,że są tacy mężczyźni ,ale Mareczek do nich nie należy.   :rolleyes:

edit:

http://www.plotek.pl/plotek/51,78649,20652714.html?i=10    :D

Koleżanko akurat to co pokazałas to chamstwo bo zdjecia łazienki sa z odcinka 0 a łuzek z tego jak przyjmował "kandydatki " nie wiem czy slepa byłas jak ogladałas program ale łazienke to akurat wyremontowal.


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Przechodzicie ze skrajności w skrajność, koleżanka napisała o tym, że Marek powinien ogarnąć ten swój cały bajzel, a wy już piszecie, że ona by chciała od razu pałac. Dla mnie też to jest niepojęte jak można tak mieszkać mając niby 200ha - nie chodzi mi o sam dom, ale o poziom ogarnięcia wszystkiego dookoła. Po co mu takie duże gospodarstwo jak to w ogóle nie przekłada się na poziom czy też komfort życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Koleżanko sadze ze jednak pozjadałas wszystkie rozumy i chcesz sie tu chyba dowartosciowac jezdzac po innych

Jak już się tak upierasz ,to może Twój rozum zjadłam ,bo piszesz tak bezrozumnie . :P  

 

 

A najbardziej nie trawie kobiet twojego pokroju 

A co Ty o mnie wiesz  ,że już mam u Ciebie jakiś ''pokrój ''?  :rolleyes:

 

 

Koleżanko akurat to co pokazałas to chamstwo bo zdjecia łazienki sa z odcinka 0 a łuzek z tego jak przyjmował "kandydatki " nie wiem czy slepa byłas jak ogladałas program ale łazienke to akurat wyremontowal.

Doskonale wiem, że to z odcinka 0 ,lecz chciałam pokazać jak żyje ogarnięty ,inteligentny człowiek . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

Co jak co ale Marek swoje przeszedł "Marek, to facet po przejściach. Jak cztramy w Rewii, po bankructwie rodzinnego gospodarstwa, rolnik dwa lata uprawiał we Włoszech winogrona, rok przepracował w Anglii, następnie prowadził własną firmę związaną z produkcją owoców i warzyw. Był też prezesem okolicznego zrzeszenia producentów owoców i warzyw."


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

a co Wy się Meg5 czepiacie? Prawdę powiedziała, że burdel nie gospodarstwo, a to jest fakt.

Ja to obstawiam, że ten pan, ma gdzieś normalny dom. A to co pokazał, to jakieś zabudowania po dziadkach. Bo przy 200ha, mieć taki burdel to jest wręcz niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a kto powiedział że ma 200 ha a może ma 0.20 ha albo 2 ha lub 20 ha ale 6 klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Doskonale wiem, że to z odcinka 0 ,lecz chciałam pokazać jak żyje ogarnięty ,inteligentny człowiek . 

Trzeba było pokazac jak sie zmieniło jego zycie a przynajmniej łazienka pod wpływem programu. Nie czepiaj sie go, bo nie kazdy jest tak idealny jak Ty


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja bym chciał zobaczyć wszystkich mądrych na jego miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Na jego miejscu? Nikt nie jest na jego miejscu bo to JEGO miejsce :). A że ma chlew to nie mógł sie niczego innego niż to co usłyszał spodziewać. 

 

A co do utrzymania z 200ha - Panowie i Panie,jeżeli ktoś nie jest w stanie "wyremontować domu" i żyje jak w chlewie a ma 200 hektarowe gospodarstwo to po prostu nie powinien gospodarzyć. I nie ważne czy to 6 klasa (której moim zdaniem uprawa mija się absolutnie z sensem) czy też nie. Jakby chłop miał głowę na karku to z 200ha w obecnej chwii można z samych dopłat żyć jak pączek w maśle (grubo ponad 100tyś zł rocznie na czysto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Popieram wypowiedzi grego i pawelol111- macie 100% rację .Krytycy Marka proszę te wypowiedzi przeczytać z pełnym zrozumieniem. Wiem z autopsji, ze osoby afiszujące się zamiłowaniem do porządków itp. , we własnym domu mają burdello burdelini zwanym pospolicie bałaganem.

 

 

 

 

 

 

 

 


O ile mnie słuch nie zmylil to Marek ma chyba ok 50ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

1. Znam gościa co ma kasy jak wody, a koło domu jak u Marka. Nie każdy lubi się chwalić dostatkiem.

2. Wyślijcie swoją rodzinę na wakacje, a tylko sami w pojedynkę zajmijcie się gospodarstwem przez tydzień.

" Nie oceniaj człowieka - bo nie wiesz przez co musiał przejść, by stać się kim jest"


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Tak,tak...znasz ludzi ;). Mają kasy a żyją jak zwierzęta - to najpewniej we łbach mają taki sam gnój jak w domu.

 

Jak ktoś tak lubi to jego wybór ale niech nie spodziewa się że zaproszeni "goście" to zaakceptują. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj