Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Chciałbym się was zapytać panowie jak by był koszt przebudowania części stodoły tak zeby weszło 7 krówek zdjęcie ten stodoly: http://zapodaj.net/1b96b1d6d88e0.png.html Tam gdzie są te linie to jest mur i słupy są. Tam gdzie pisze miejsce na krowy to są deski i z drugiej strony też są deski. Boki stodoły są murowane. Dach jest zwykły eternitem pokryty. W tym miejscu co miały by byc krowy to nie ma posadzki trzeba bd wylać. Panowie tu moje pytanie, jaki był by koszy żeby tutaj gdzie jest miejsce na krowy co są deski, to żeby zrobic zamiast desek ściane murowaną i z drugiej strony też. Szerokosć jest gdzies taka że spokojnie bd stałą krowa plus za nia korytarz gnojowy czyli około 360cm, a wysokość gdzies 380 cm. Tam gdzie pisze drzwi trzeba by tak gdzies po środku zrobic takze ścianę żeby odzielic stodołe od obory i żeby ciepło nie udciekało od krów. Długość też okolo 8 m i wysokość tez 4m niecałe. A w sprawie dachu, to nie przeszkadzało by że jest pokryty eternitem i niema stropu? Do tej obory tak miało by wejść 6-7 krów. Czy opłacało by sie takie cos zrobic? jaki by był koszt tego, bez robocizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

moim zdaniem opłacało by sie zrobić deach z eternitu nic nie przeszkadza ja polecam za przerobienie całej stodoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie przeróbki nie mają większego sensu, lepiej postawić nowe. Wbrew pozorom zrobisz szybciej i taniej. Na czym ma być oparty strop? na starych fundamentach??? o ile są... Sam u siebie chciałem to samo zrobić ale tu fundament pęknięty tam też i zrezygnowałem z przeróbki i na wiosnę powoli będę robił nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

a po co strop można zrobić z płyty warstwowej albo nie robić wcale przy dużej ilości i tak będzie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

jak nie płyta to pianka w alumnacie i można zrobić stelaż z metalu boć z drzewa boć przybite do krokiew :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ale drzewo spruchnieje po ok 5 latach. Miałem świnie kiedyś w stodole przez rok i ta owa podbitka nie wyglądała za ciekawie. TRzeba jeszcze spojrzeć od strony prawnej. Stodoła to nie obiekt inwentarski w którym można trzymać zwierzęta. Jest coraz więcej kontroli z weterynarii a oni potrafią się przy.rać za przeproszeniem do wszystkiego- wiem z własnego doświadczenia a to podobno grozi mandatem 5000 zł. Nie żebym się czepiał ale warto chyba taki aspekt rozważyć bo czasem szkoda pieniędzy i siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

jak będzie odpowiednie wymogi spełniać np światło wentylacje i zwierzęta majom odpowiednie warunki to do niczego sie nie doczepią a weterynaria nic nie ma do obiektów tylko o dobrostan zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja mam tak przerobiony jeden wiazd w stodole. 4m*10m. Jedna ściana już była bo to stodoła z obora. Druga jest postawiona z pustaka. Na ścianach oparte są drewniane bele (8cm*16cm) na to deska i słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

No dzięki panowie za odpowiedzi ;) Zobaczymy jak z tym programem unijnym będzie. Czy już w 2014 bd przyznawane pieniądze, czy nie. Jeśli właśnie bd przyznawane to trzeba bd złożyć wniosek i jak przyznają kasę, to bd brać się do przebudowy ;) A właśnie stropu to nie musi być, przynajmniej narazie. Z czasem bd można zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Adrian3210
      Witam
      Potrzebuję porady czy będzie opłacalne postawienie obory na ok 10 opasów takich do 600 albo do 350kg. Byłą by to przybudówka do stodoły czyli musiałbym dostawić 3 ściany. Dodatkowo dobrze by było, żeby można było obornik turem wybierać. Jakie materiały byłyby najtańsze no i wytrzymałe? Szczególnie chodzi mi o dach. Jaki byłby przybliżony koszt?
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj