Zaloguj się, aby obserwować  
prezesmax

turbina w 5320 lub 72xx??

Polecane posty

prezesmax    4

Witam chciałem sie dowiedzieć czy można zamontować turbine do zetora 5320 lub 7211 ?? czy silnik wytrzyma jak dlugo wytrzyma ?? czy w zetorach 77XX czy inych z turbiną są montowame mocniejsze wały prosze was o opinie ;)


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Wał korbowy w silnikach o oznaczeniu Z7701 ( czyli w takich w jakie są wyposażone Zetory 77XX) jest taki sam bez względu czy jest turbina czy też nie.

Wydaje mi się że lepiej poszukać większego ciągnika np. 7340 niż zakładać turbinę do 5320 lub 7211, nawet jeżeli założysz turbinę i tak niewiele skorzystasz z przyrostu mocy ze względu na napędzaną tylko jedną oś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPrzemek    0
Wydaje mi się że lepiej poszukać większego ciągnika np. 7340 niż zakładać turbinę do 5320 lub 7211, nawet jeżeli założysz turbinę i tak niewiele skorzystasz z przyrostu mocy ze względu na napędzaną tylko jedną oś :P

też bym radził coś większego ;) raczej nie ma sensu tuningować silnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4
Ale turbina i tak taniej wyjdzie niż zmienić traktor.

zgodze sie i wolał bym założyc tubinke bo co do uciągu to ma w miare dobry a jak coś to zamierzam mu większe laczki założyć więc nie powino być problemu wiem że to niebędzie to co 4X4 ale zawsze coś tylko nieraz mocy mu brakuje więc chce sie dowiedzieć czy wytrzyma silnik i czy ktoś coś takieko próbowal robić ??


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Wał, silnik spokojnie wytrzyma turbinę, a wskoczy ci jakieś 10km także jak masz możliwość i chęci to powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

ja bym nie zakladał turbiny do zetora 5320 lub 72xx, ja bym na twoim miejscu sprzedał tego 5320 i kupił np.7745turbo obydwa sa w podobnych cenach i 7745ma 80km,a 4x4 a kiedys sie moze przydac...... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

zgodze sie z tobą tylko wolał bym mu dołożyć turbinke a co do cen to nie zabardzo jest poruwnywalnea napewno za swojego kupie 7745 tylko mój jest z roku 2002 a ten 7745 będzie z 1990 i troche pzytyrany a co do pzedniego to sie zgodze że mugł by sie przydać ;)


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a skrzynia wytrzyma?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TWARDZIEL    0
Witam chciałem sie dowiedzieć czy można zamontować turbine do zetora 5320 lub 7211 ?? czy silnik wytrzyma jak dlugo wytrzyma ?? czy w zetorach 77XX czy inych z turbiną są montowame mocniejsze wały prosze was o opinie ;)

jak dla mnie to ja bym nic niekombinował przy tych silnikach, niewiele zyskasz mocy a narobisz sie jak wół

 

nie pisz postów w "trackback links"

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

powiem tak że zalożyłem juz turbinke oczywiscie nie orginalną pompowała 0.1 bara pzy pełnych obrotach pochodziła ze 30 minut i sie rozleciała i stwierdziłem że była za mała


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tylko 0,1 bara przy pełnych obrotach? Zmieniałeś coś w ustawieniach pompy wtryskowej? Skąd wyprowadziłeś smarowanie turbiny? Opisz swój eksperyment bo temat turbiny w Zetorze czy Ursusie wraca jak bumerang, a wreszcie ktoś odwarzył sie z tym kombinować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ignoras żle mówisz 77xx miał inny wał niż 72xx czy 62xx ciut większy skok chyba 10mm bo 77xx i 72xx miały te same tłoki średnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

O tym że wał 72xx różni się od wału 77xx to ja wiem doskonale, ja napisałem że nie ma różnicy pomiędzy wałem 77xx bez turbo a 77xx z turbodoładowaniem. Jest tak jak napisłeś 77xx mają o 10mm większy skok, średnica tłoków co prawda ta sama, ale w katalogach upierają się że niby czymś się tam różnią od tłoków 72xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj