Skocz do zawartości

Zdjęcie

zasilacz warsztatowy

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4540 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:15

zasilacz warsztatowy Na razie nie wstawię zdjęcia, bo połowa jest na pająku, kolejna część na płycie stykowej, a reszta na PCB od zasilacza komputerowego. Jak ktoś by to zobaczył to mógłby się przestraszyć.:D Zabezpieczenie przeciwzwarciowe ustawiłem do testu na 26A, ale jak podniosę napięcie w wersji finalnej do 14V to ograniczę prąd do 20A, a może mniej.

Masz jakieś pytania? Zapraszam na GG: 5010233.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zasilacz warsztatowy Dzisiaj, 03:54
  •  

#42 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 grudzień 2013 - 19:47

zasilacz warsztatowy Kto zan się na rzeczy ten sie nie przestraszy :D Ale jak ukończysz to wstaw zdjęcie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#43 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4016 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 17:37

zasilacz warsztatowy Jak ktoś potrzebuje zasilacza regulowanego do sprawdzania regulatora ładowania to zasilacz komputerowy doskonale się do tego nadaje po malutkiej modyfikacji. Wymiana jednego rezystora na potencjometr i wymiana kondensatorów.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#44 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4540 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 18:23

zasilacz warsztatowy Tak, tylko zauważ, że tracimy przy tym wszystkie zabezpieczenia. Wystarczy wtedy zwarcie wyjścia na ułamek sekundy i wyparują tranzystory kluczujące.

#45 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4016 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 18:27

zasilacz warsztatowy O dziwo jeszcze nie wyparowały a zwarcie z 2-3 razy było. Przy zwarciu napięcie spada do zera i trzeba ponownie włączyć.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#46 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4540 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 21:22

zasilacz warsztatowy Ok, dalej się nie wypowiadam, bo nie wiem jaki masz tam sterownik PWM.

#47 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4016 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 21:53

zasilacz warsztatowy Poszedłem na żywioł i zwarłem kilka razy specjalnie i nic się nie stało, ale kombinowałem na innym zasilaczu i już ten patent nie przeszedł gdyż zakres regulacji bardzo wąski zaledwie +/- 0,5 V a jak więcej to zasilacz się wyłączał .

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#48 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4540 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 11:26

zasilacz warsztatowy Możesz podać jakie tam masz sterowniki w jednym i drugim?

#49 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4016 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 17:07

zasilacz warsztatowy W jednym jak i drugim jest 494 i 339 tylko ten który dał się zmodyfikować ma inny schemat połączeń na 1 nodze 494. W tej konstrukcji w której potencjometr zadziałał niezależnie który rezystor podmieniłem na potencjometr to układ działał (były tylko rożne zakresy regulacji ale cały czas zasilacz pracował , zasilacz ma ok.25 lat) zaś w drugim założenie potencjometru dawało tylko +/- 0,5 V regulacji powyżej już się wyłączał zasilacz ma 13 lat (pechowy ?)

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#50 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4540 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 20:53

zasilacz warsztatowy To dobre zasilacze Ci się trafiły. Rzadko się zdarzało żeby tak stare zasilacze miały zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Ten drugi widocznie ma bardziej rozbudowane układy nadzorowania napięć na linii +5V i +12V. Ja z zasilaczy biorę tylko części, bo takie przeróbki to jest trochę druciarstwo. Nie potrzebna jest przetwornica stand by, linie +5V, +3,3V, -5V i -12V. I przerabiam transformator, usuwając uzwojenia od niepotrzebnych napięć i nawijam tylko na 12V. Dzisiaj miałem robić PCB do tego zasilacza, ale zabrakło folii światłoczułej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4016 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 02:04

zasilacz warsztatowy Druciarstwo może i tak - nie jestem profesjonalistą w elektronice. Ale na moje potrzeby wystarczy, tzn. sprawdzić regulator napięcia i to głównie na własne potrzeby.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#52 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 11:27

zasilacz warsztatowy

Skoro do własnych potrzeb, to nie kombinuj z zasilaczem, tylko rób tak jak wcześniej korzystając z akumulatora. Uwierz mi, że więcej Ci nie potrzeba. Lub wykorzystaj zwykły prostownik, na pewno taki masz. Do prostych napraw typu światła w zupełności wystarczy. Jak masz prostownik z wyjściem 24V to kup sobie coś takiego: http://sklep.avt.pl/...go-montazu.html wtedy będziesz mógł dodatkowo sprawdzać np. regulatory napięcia.

Zaproponowany przez Ciebie układ ma 3A. Jedna żarówka H3 ma 55W czyli potrzebuje 4,58 A. Przy tym układzie nie sprawdzę nawet jednej żarówki bo zadziała zabezpieczenie przeciążeniowe?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#53 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4540 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 11:37

zasilacz warsztatowy Ale po co Ci regulowane napięcie do sprawdzania żarówek? W instalacji masz 12V i takim napięciem należy ją zasilać jak nie ma akumulatora. A do sprawdzania rzeczy wymagających regulowanego napięcia 3A wystarczy. Coś mi się wydaje, że Ty mnie nadal nie rozumiesz. Ty masz sobie ten układ regulacji wbudować w prostownik, wykorzystując wyjście 24V (podłączyć gdzieś w środku i wyprowadzić na zewnątrz np. zaciski laboratoryjne). Wtedy w takim prostowniku masz wyjście 12V, 24V, i regulowane powiedzmy 3-20V 3A. I tym zrobisz wszystko co jest do zrobienia w instalacji 360, włączając w to sprawdzenie prostych regulatorów napięcia od alternatorów A124, bo innego regulatora i tak nie sprawdzisz, bo Ci nie ruszy bez specjalnego przyrządu. I to wszystko.

#54 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 11:51

zasilacz warsztatowy OK, rozumiem. Załużmy że prostownik ma na wyjściu 12v 5A (sprawdze wieczorem dokładnie ile ma) i podłączę do niedo dwie żarówki 55W czyli 9,16A to co się wtedy stanie? W prostowniku wywali bezpiecznik?

#55 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4540 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 12:08

zasilacz warsztatowy Prawdopodobnie tak, aczkolwiek możliwe jest, że napięcie spadnie w takim stopniu, że bezpiecznik wytrzyma, ponieważ żarówka jest stabilizatorem prądu.

#56 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 20:14

zasilacz warsztatowy Więc znalazłem stary ruski prostownik Y3-C-12-6.3, on ma chyba regulację napięcia od 12,25-15,00 V i max 6,3A. W tym temacie jest jego schemat http://www.elektroda...pic1509083.html.
Możesz powiedzieć czy ten sprzęt nadał by się jako zasilacz na moje potrzeby? Prostownik posiada dwa bezpieczniki czy one zabiezpieczą go przed zwarciem? Z tego co pamietam to po zwarciu zacisku + z - zaciski iskrzyły a nie wywalało bezpiecznik.

#57 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4540 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 10:54

zasilacz warsztatowy 6A to trochę mało. Instalację w ciągniku tym sprawdzisz, światła w przyczepie tak średnio (najwyżej pozycyjne). O światłach w ciągniku możesz zapomnieć. No i nie dorobisz regulacji napięcia. Tzn. dorobisz, ale maksymalne napięcie jakie uzyskasz to 11V. Dla Ciebie najlepszy będzie prostownik 12/24V 15A.

#58 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 835 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 13:57

zasilacz warsztatowy No nie mam takiego prostownika, poszukam jeszcze w sieci może znajdę jakiś projekt zasilacza. Między czasie chiałbym zrobić taki moduł do świateł w przyczepie (podsunąłeś mi pomysł). Prosta konsytukcja gniazdo do przyczep, jakies wejście zasilania i przełącznik do włączania poszczególnych obwodów. Myślisz że taki przełącznik będzie ok? http://sklep.avt.pl/...11-5a-3104.html ?

#59 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4540 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 15:15

zasilacz warsztatowy Jakiś czas wytrzyma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:05

zasilacz warsztatowy Zwykłe włączniki pozakładaj.Do świateł jakiś wyciągany,a do kierunkowskazów od 360 i będziesz miał.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.