MalyJohn

Kuhn VS Kverneland

Polecane posty

MalyJohn    246

Witam. Ze względu że szykuje się u mnie zakup pługa, proszę o pomoc doświadczonych użytkowników. Wiadomo że wybór rozegra się między tymi 2 markami, ale nie wiem jaki model będzie najlepszy dla moich zadań jakie go czekają. A więc gleba do orki od 2 do 6, ale ponad połowa upraw to klasa 3B. Głębokości orki jakie wykonuję to od 20 cm do 35 cm głębokości. Różnie, rżysko "na czysto", pole które było wcześniej gruberowane lub talerzowane, oraz po kukurydzy. Tu jest najciężej ponieważ jest strasznie dużo resztek. Powiem tyle że po kukurydzy Akpil mix 40 nie dawał rady, zapychał się. Było widać że korpusy są zbyt blisko siebie, ponieważ pod względem prześwitu dawał radę. Zabezpieczenie oczywiście non-stop. Dosyć zrywalnych zabezpieczeń. W akpilu na hektar ucinam nawet 5 śrub o twardości 10.9. Koniem pociągowym tego pługa będzie na pewno 6 cylindrów o mocy 100-120 km. Na początku John Deere 3140. Cena nie gra roli, ma być dobry. Jakie modele polecacie? Chodzi oczywiście o obrotowy :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja mam Kuhna 122VariMastera na rozstawie 102 cm 4 skiby. Bardzo dobry pług, ładnie orze i praktycznie nie do zapchania, zab. hydrauliczne. Polecam na ścinaczach. Po 3 sezonach 0 problemów, jedyny minus waga ale w 6 garach będzie chodził. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Nowy oczywiście :) @boku27 na wideo widzę ze ładnie śmiga, ale masz koników więcej trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez gadget
      Sprzedam nieużywaną zgrabiarkę kuhn GA 7501 z 2018 r w okazyjnej cenie
      Zgrabiarkę trzeba będzie sobie złożyć bo część maszyny jest w pudełku.
      Proszę o poważne oferty





    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez karol210589
      Szanowni koledzy. Post na prośbę kolegi ale bardzo proszę o pomoc. Kolega kupił rozsiewacz Kvernelanda ale nie ma do niego instrukcji. Rozsiewacz nie posiada nalepek żadnych jedynie tabliczkę znamionowa która wysyłam pod postem. Rozsiewacz posiada wagę i sterownik. Proszę o pomoc...
      Dodam że na stronie internetowej nie znalazłem instrukcji, również dealer nie wykazał się odpowiednią kompetencją. Gdy np potrzebowałem instrukcji w języku polskim od Hardiego wystarczył jeden telefon do serwisu głównego i dostałem na email w formie pdf.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj