Polecane posty

rolnik115    140

Witam. Dziś przez przypadek nie zalałem chłodnicy wodą w zetorze, a pojechałem nim do lasu;(

Przytarł się jeździłem nim ok 50min, i teraz mam problem bo puszcza biały tym taki mocny, jak bym w Kotle rozpalał.

I teraz moje pytanie, co mogło mu się stać?

Dodam, że jak go odpalę to jest biały dym i silnik chodzi tak jak bym ursusem 330 jechał, a jak dodam gazu to przerywa tak jak by były resztki paliwa i chodzi chyba na 2 tłoki.

Czyżby pierścienie się zapiekły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zatarcie na styku tuleja/ tłok powoduje takie dymienie- tuleje ,tłoki i pierścienie do wymiany ; lepiej unikaj odpalania silnika w takim stanie znaczne opory tłoka w tulei mogą spowodować uszkodzenia panewek na wale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stonek    1

A uszczelki ci nie wydmuchało zobacz czy w płynie chłodniczym pokazują się bąble powietrza bo to dymienie i to przerywanie może świadczyć o dostawaniu się wody na tłoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

i niestety tak jak kiedyś u mnie wyszło oszczędzanie na płynie chłodniczym :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

No i rozebrałem silnik, winny był pierścień środkowego tłoka no i lekko porysowana tuleja;( kupiłem 3 zestawy naprawcze i po sprawie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Blusik
      Witam 
      Mam pytania jaka podkładka ma znajdować się pod korkiem zlewu oleju w silniku 1hc102 chodzi mi o średnice.
      Jak również o gwint jaki jest w pompie pz63a ponieważ musze odkręcić wąż.
       
      Pozdrawiam 
    • Przez Manio221
      Mam pytanie znalazłem silnik do MF 2620 od kombajnu class senator typ silnika Perkins A6. 354,4 czy będzie pasował? Proszę o pomoc. Niby takie same typy silników  😉
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
    • Przez Jurasik
      Witam,panowie chciałbym się dowiedzieć jak załączać światła w Zetorze 3320 odpalanym kluczykiem
      u nas w szkole mamy 5320 więc tak średnio to ogarniam a w środę mam egzamin 
      Z góry dzięki za pomoc :D !
      Pozdrawiam 
    • Przez MichalP
      Mam kilka pytań co do silnika w tym ciągniku może ktoś mi podpowie.
      1. Gdzie na silniku jest tabliczka żeby odczytać dokładnie  wersje silnika ? 
      2. Miska olejowa - odkręciłem wszystkie śruby  i mam problem od strony skrzyni odchodzi trzyma się od strony napędu. (odkręcone jest 24 śruby) czy   jest jakiś myk żeby tą  miskę zdjąć? 
      Dodam tylko że  moja ma uszy  gdzie na innych zdjęciach poglądowych  ich nie widzę.  Może ktoś dysponuje jakąś instrukcją serwisową do tego silnika 
      3. Jakiej  firmy kupować   tłoki i cylindry ? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj