Lukas210

Pronar-awaria

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas210    22

witam mam dwie awarie w pronarze po pierwsze wyskakuje napęd jak sie włączy kawałek pojedzie i juz wyskakuje jak podłoże klucz to w miarę trzyma włączanie jest starego typu na wajchę pronar z 2001 roku druga awaria to że nie mozna włączyć jedynki...jezeli z wstecznego przełączamy bezpośrednio na jedynkę to wchodzi bez problemu ale jak chcemy z luzu wrzucić jedynkę to nie da rady tak jak by coś sprężynowało proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Co do biegów, pokruszyła się sprężynka rygla przy wodziku. Trzeba zdjąć dekiel z dźwignią zmiany biegów i wymienić najlepiej wszystkie za jednym zamachem. Co do napędu, spróbuj lekko skrócić dźwignię włączającą napęd, jeżeli to nie pomoże to winna jest przystawka i bez naprawy jej się nie obejdzie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

dzięki... może znasz szacowany koszt jednej i drugiej naprawy?

 

ale to trzeba rozebrać skrzynię tam dopiero są te sprężynki czy gdzieś na wierzchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Sprężynki to wydatek kilku złotowy, trzeba zdemontować podłogę kabiny, odkręcić dekiel lewarka zmiany biegów (nie reduktora), będzie widoczny podzespół z wodzikami. Odkręć prostokątną blaszkę, pod nią są rygle wodzików, wymień sprężyny i sprawdź także stan kulek.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gamzi
      Dzień dobry. 
      Co to za czujniki? Jeden jest po lewej stronie pod kabina.
      Zdjęcie 1. Wtyczka jest odlaczona i we wtyczce jest włożony kawałek jakiegoś drutu- jakby czujnik pominięty i na krótko wtyczka wspiera. 
      Zdjęcie 2. Drugi czujnik nie wiem gdzie jest ponieważ z tylu wisi tylko wtyczka a czujnika nie widze. Sama wtyczka jest z tylu po lewej stronie wisi na wysokości mocowania górnego lewego silownika


    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
    • Przez Michall08
      Witam. Tak jak w temacie nie działa mi czujnik osiowania w manitce. Odnalazłem go już, jednak nie potrafię go wyjąć. Odkręciłem te 3 śruby mocujące go i nic to nie dało, a nie chcę próbować przez siłę. Pytanie, czy ktoś go wyciągał, i czy wie co mogło się w nim uszkodzić, na jakiej zasadzie on działa i ewentualnie jak go naprawić? Dodam, że problem występuje w obydwóch osiach, a wiązka i kontrolki są sprawne. Z góry dzięki za pomoc 

    • Przez kamlar
      Witam,chce usunąć w moim pronarze przelacznik napiecia 12/24 ze względu na to,ze w moim przypadku jest to dość czesto padający układ.
      Chce przerobić na samo 12V. Wiem,ze musze kupić rozrusznik na 12v z reduktorem.
      Może ktoś pomóc w przerobieniu instalacji ? Wiem,że aku (zakladam niedlugo nowe) mają być połaczone równolegle, potem plus na rozrusznik i prad ze stacyjki ma być przełożone z zasilania tego regulatora (który aktualnie budzi rozrusznik) na sam rozrusznik ?
       
      w zał schemat instalcji
      Schemat ideowy instalacji elektrycznej PRONAR 82 II.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj