przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

steniek    0

zakupiliśmy niedawno ARIONA 410 cis (83kW) i muszę powiedzieć że sprzęt naprawdę pierwsza klasa. Świetnie zestrojona skrzynia, pracuje równo i przyjemnie. Zastanawialiśmy się nad MF 4445 ze skrzynią dyna 4. Ta sama skrzynia montowana jest w claa'sie z tym że zupełnie lepiej została spasowana. Sprzęt naprawdę warty swoich pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Ja mam Claasa Arion 620c i powiem coś o awaryjności po 3 latach zepsuta była w nim tylko jedna rzecz ale to już poważna sprawa związana z skręcaniem kołami ale nie umiem tego dokładnie opisać bo nie było mnie przy tym B)


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No no pisać chłopaki nie długo trzeba podjąć mi decyzje a narazie class jest u mnie na 1 miejscu. Największy ciągnik gabarytowo, najcięższy wsród całej konkurencji. Cena bardzo przystepna, jeszcze żeby skrzynie 50 się dało to by było cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Jak sie nie da skrzynie 50 to weź 40 eco co za problem B) chyba że masz na myśli wersje C to już będzie problem


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

A skrzynia w arionach nie jest przypadkiem zablokowana elektronicznie? Bo na niemieckiej stronie claasa jest możliwość 50 od ariona 520 i 620 w górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

większość ciągników z stajni claas ma blokowaną skrzynie elektronicznie, poprostu zależy to od oprogramowania jakie zostanie wgrane do ciągniczka ;], wiem że w Polsce są problemy na taką szybkość, poniewaz prawo zezwala jedynei na 40 km/h. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego w new holland bez problemu sprzedają ciągniki poruszajace się 50 km/h. Znam nawet przypadek znajomy jadąć TVT 190 włąsnie 50 został złapany na radar przy ograniczeniu do 30 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W przypadku skrzyni Hexashift może być zblokowana elektronicznie, ale Quadrishift to max 40 wyciagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w axionie 850 ciagnik ze skrzynia 50 ma dmc 12 ton, a ze skrzynia 40 14 ton, ciekawi mnie czasem czy oprocz samej skrzyni nie sa tez jakies inne podzespoly zmieniane by pojazd mogl sie poruszac z ta predkoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

co do tego czy w ARIONI-e jest elektroniczna blokada to nie wiem ale na 100% są wzmocnione hamulce tylnej osi o innej konstrukcji, generalnie upraszczacie koledzy temat 50 km/h jest trochę bardziej skomplikowane i zgodnie z homologacjami ciągniki różnią się wyposażeniem, nie jestem pewny ale musi być w 50 km/h przednia oś resorowana oraz hamulce przedniej osi, w Arionie są inne felgi o innej nośnośności oraz może być inna średnica szpilek mocujących felgę oraz felgi specjalnie spawane, tak więc jeżeli ciągnik jest zamawiany 40 km/h to zmiana na 50 km/h i ile jest możliwa to nosi za sobą pewne ryzyko, co innego jak ciągnik ma 50 km/h więc wyposażenie ww. jest do 50 km/h a ciągnik jest ograniczony elektroniczne ale jaki to ma sens jak to wyposażenie kosztuje dodatkowe pieniądze

Pozdrawiam

P.S. Z drugiej strony czy faktycznie magiczne 50 km/h ma aż taki sens, no chyba że ciągnik służy tylko do transportu ale pewnie jest tyle za co i przeciw. Tylko nie piszcie że jedzie na mniejszych obrotach itd te argumenty znamy wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Mnie by interesował class Arion 610C 620C to on ma tą skrzynie ekonomy tak? Czyli 40 osiąga przy 1900obr a dac na max to około 50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

co do tego czy w ARIONI-e jest elektroniczna blokada to nie wiem ale na 100% są wzmocnione hamulce tylnej osi o innej konstrukcji, generalnie upraszczacie koledzy temat 50 km/h jest trochę bardziej skomplikowane i zgodnie z homologacjami ciągniki różnią się wyposażeniem, nie jestem pewny ale musi być w 50 km/h przednia oś resorowana oraz hamulce przedniej osi, w Arionie są inne felgi o innej nośnośności oraz może być inna średnica szpilek mocujących felgę oraz felgi specjalnie spawane, tak więc jeżeli ciągnik jest zamawiany 40 km/h to zmiana na 50 km/h i ile jest możliwa to nosi za sobą pewne ryzyko, co innego jak ciągnik ma 50 km/h więc wyposażenie ww. jest do 50 km/h a ciągnik jest ograniczony elektroniczne ale jaki to ma sens jak to wyposażenie kosztuje dodatkowe pieniądze

Pozdrawiam

P.S. Z drugiej strony czy faktycznie magiczne 50 km/h ma aż taki sens, no chyba że ciągnik służy tylko do transportu ale pewnie jest tyle za co i przeciw. Tylko nie piszcie że jedzie na mniejszych obrotach itd te argumenty znamy wszyscy

Heh no niby tak tylko że nie da się zamówić na terenie RP ciągnika ze skrzynią 50km/h bo przepisy zabraniają co najwyżej 40km/h ekonomiczną >> a że jest to to samo to już inna historia :) i nie mnie się nad tym zastanawiać ale o ile się orjętuje to nie wszystkie marki wymagają żeby do skrzyni 40 eko był amorki przodu i hamulce :)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jakby co to w grajewskiej Agromie stoi Steyr z wielką nalepą "50" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

W instrukcji od Ariona mamy że skrzynia jest 50km/h ale tak jak piszecie ma bieg eko 43km/h przy 1900 obr


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

To jak jedzie 43km/h przy 1900obr/min i odcina czy ciagnik przyspiesza i wskazówka idze do 2200obr/min i predkość zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steniek    0

Myślę że tak jak już wspominano zastosowano elektroniczną blokadę nie tylko w 6-cylindrowych silnikach. Czuć że silnik aż chciałby jeszcze, a poza tym zakres obrotów jest duzo większy niż ten jaki cągnik osiąga przy 40km/h. Wiem za to napewno że ariony z seri 400 nie mają możliwości zastosowania amortyzacji przodu a bez tego jazda 50ką to byłoby niezłe rodeo. A wracając do kwestii C ,cis, czy cbis to prawda jest taka że kabina wszędzie jest taka sama tylko wyposażenie jest inne. C to wersja podstawowa, nie posiada komputera pokładowego, ma mniejszą wydajność podnośnika i brak power boosta, cis ma juz komputer, boost mocniejszą pompę i wydajność podnośnika. Cebis z kolei ma wszystko co cis i jeszcze więcej, komputer pozwala na kontrole nad znacznie większą ilością funkcji i możliwość przystosowania parametrów ciągnika w zalezności od potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

u nas niuniek tez ma taka wlepe

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/236456-nh-t6040-i-bogballe/

nie wiem dlaczego przepisy w polsce sa tak kretynskie i nie moga nadazyc za innymi.

Nom dokładnie , tak samo jak ktoś przedtem zauważył ( nie w tym temacie) dlaczego np samochody osobowe nie mają ograniczenia do 130km/h ?? przecież największą dozwoloną prędkością dla takowego pojazdu jest właśnie 130km/h na autostradzie szybciej nie wolno a mimo to samochody nie mają ograniczeń a ciągniki mają :D głupie, nie zrozumiałe, śmieszne i wogule do bani :)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saorek    0

Również mam pytanie do posiadaczy tych ciągników aby sie wypowiedzieli co o nich sadza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Troche to dziwne taki znany ciągnik i nikt go nie zna. Jak był u mnie na testach to super się jeździło. A niech teraz ktoś się wypowie w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Mamy Ariona 630 CIS. Ma dopiero 200 mth ale co nieco można powiedzieć. Awarie, a więc pękniety sworzeń przy prawym wieszaku i rurka od powrotu paliwa pękła. Co do jazdy nie narzekam, dosyć komfortowy ciągnik. Spalanie w pługu 4x50 + wał cambella/crosskill w granicach 17l/ha


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zuzycie paliwa na ha nie bardzo zalezy od ciagnika, ani pluga, ani obu razem wzietych :unsure:

 

przyjedziesz z tym do mnie to jak warunki nie podpasuja to zuzycie paliwa eksploduje do nieskonczonosci gdyz plug i ciagnik uzyskaja predkosc liniowa rowna 0, a predkosc obrotowa kol bedzie wieksza od 0 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

No dobra dobra ale ja pisze jak to u nas jest :unsure: To może napisze jeszcze że ziemie stosunkowo lekkie klasa IV V VI :(


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj