gosc1

Ile wysiewacie nasion zbóż ozimych na hektar?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pmichal56    15

ja będę siał mieszankę pszenica werbena75% i jęczmień stratus 25%, 200kg na ha, połowa po ziemniakach połowa po zbożu. do tegp NPK Ca Mg S 80-22-45-20-10-15, zawartośc składników w glebie średnia do miejscami wysokiej.Powinno być dobrze ale to zależy od pogody. :rolleyes: .


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

ja jęczmienia max 130 kg/ha, a w tym roku zrobiłem doświadczenie i zasiałem 2 ha niecałe 100 kg/ha

Jestem ciekaw jakie były zbiory z ha?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

A jest jakaś różnica w siewie np. żyta jarego a ozimego ??? bo pierwszy raz będę siał bo mnie do tego pogoda zmusiła :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Znalazłem u siebie w okolicy żyto jare "Bojko" i znalazłem o nim artykuł http://www.ppnh.pl/i...id=42&Itemid=68 siał już ktoś kiedyś te żyto ?? Jeżeli tak to proszę o odpowiedz na temat : kiedy się sieje,ile się sieje kg/ha ,na jakiej glebie siać, jaki plon i kiedy się kosi no i jakie nawożenie ?? :)

Edytowano przez pimper21

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja siałem pszenice odmiana skagen drugi rok po centrali w ilości 225 kg na 1 ha. Już gdzie niegdzie zaczyna kiełkować. Klasa ziemi IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam wtym roku posiałem pszenica ozima 280kg na ha a jeczmień jary 190kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

panowie co posiać wiosna jako przedplon dla pszenicy ozimej? pszenica jara raczej odpada? Co polecicie? Jeczmien, pszenzyto? jaka odmiane i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Może coś z motylkowych lub strączkowych.

Mam ten sam dylemat bo teraz będę miał około 80% zboż i zastanawiam się nad łubinem niebieskim słodkim i fasolą red kindley aby złamać monokulturę zbóż. Mam własny kombajn to z wymłóceniem nie powinno być problemu. Klasa ziemi II-IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

jęczmień ozimy 200szt/m2 = 65kg Zoom

Pszenica ozima 300szt/m2= 155kg julius i genius

pszenżyto ozime 300szt/m2=135kg dinaro

jęczmień jary 280szt/m2= 120kg tocada

żyto heterozyjne 200szt/m2 = 60kg helltop

rzepak ozimy 45szt/m2 = ok 1,9kg odmiany NK technic i SY Kolumb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek55    0

20 wrzesnia wysialem pszenice odmiany skagen od Dalgety ,w ilosci 150 kg/ha ,zobaczymy jaki bedzie plon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Witam. Jaką ilość nasion zbóż ozimych wysiewacie w kg na hektar lub sztukach na m2 ? ? ?

Edytowano przez AF_Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Mam nadzieję że nie. W tamtym roku zasiałem tę odmianę ok. 20.09 w ilości 130 kg/ha i była delikatnie za gęsta. W tym roku z racji wcześniejszego siewu jak i doskonałej zdolności krzewienia tej odmiany zdecydowałem się na obniżenie obsady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj