Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia Famarol 1.8 v [Zmiana ilości owinięć siatką]

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mmzz23

mmzz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 21:03

Unia Famarol 1.8 v [Zmiana ilości owinięć siatką] Witam,
Mam problem z moją prasą Famarol DF 1.8 v. Usterka dotyczy zmiany ilości owinięć siatką. Na najwyższym położeniu prasa powinna owiną belkę 3,5 raza natomiast owija ją może nawet nie 1,5 raza. Czego może dotyczyć problem? Może jakaś regulacja. Ktoś przerabiał już ten problem? Nie mogę jeszcze w niej znaleźć korka którym móglbym wlać nowy olej do przekładni jeśli ktoś się orientuje. Prasa z 2010 roku.

Edytowany przez mmzz23, 23 lipiec 2013 - 21:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia Famarol 1.8 v [Zmiana ilości owinięć siatką] Dzisiaj, 07:16
  •  

#2 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 23:03

Unia Famarol 1.8 v [Zmiana ilości owinięć siatką] nie wiem czy prasę masz od nowości i masz do niej instrukcję , tam http://pd.uniagroup....df120_1_8vd.pdf na 45 stronie pisze o regulacji owinięcia siatką, może przez zapomnienie lub omyłkowo ustawiłeś na najmniejsze owijanie albo ktoś przestawił ? niekiedy przyczyna tkwi tam gdzie sie jej nie spodziewamy. Powodzenia.

#3 Share mmzz23

mmzz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 08:38

Unia Famarol 1.8 v [Zmiana ilości owinięć siatką] Prasę mam od nowości. Ilość owinięć ustawiona jest na najwyższym poziomie, czyli powinna w tym momencie owinąć 3,5 raza.

#4 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 22:05

Unia Famarol 1.8 v [Zmiana ilości owinięć siatką] Zrób próbe na sucho. Wszystko reguluje ustawienie "pół ksieżyca" z zapadkami. Im dalej sie wsunie na rolke tym nóż później odcina. Proponuje użyc preparat typu wd40 w miejscu osadzenia "pół księżyca" na ośce, prawdopodobnie za płytko przychodzi...

#5 Share Krzysiek07120

Krzysiek07120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:17

Unia Famarol 1.8 v [Zmiana ilości owinięć siatką] też mam taki problem. siadka ucina sie strasznie szybko po jej puszczeniu. Prasa podobna: famarol 1.8vd

Edytowany przez Krzysiek07120, 13 kwiecień 2014 - 17:19.

#6 Share farmer24

farmer24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 maj 2015 - 07:07

Unia Famarol 1.8 v [Zmiana ilości owinięć siatką] witam kupiłem prasę uf df 1.8v i jak włącze podawanie siatki to prasa podaje siatke tylko wtedy wyłącza mi sie pilot box i ten siłowniczek od siatki nie wraca przez co nie pokręca sie ta zębatki od ilości owiniec w czym moze tkwic problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kowalcity

kowalcity

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 11:20

Witam. Posiadam prasę unia famarol 1.8v. Mam ustawione owijanie siatką na najwyższy poziom (według instrukcji powinno być 3.5 owinięcia beli) a mi prasa owija około 2 razy bele. co zrobić?

#8 Share dil3

dil3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Witam jak wszyscy na tym portalu interesuje się rolnictwem.
    Od 2013 roku jestem młodym rolnikiem.

A w wolnych chwilach interesuje się... łowiectwem i motocyklami.

Napisany 05 czerwiec 2015 - 14:35

Unia Famarol 1.8 v [Zmiana ilości owinięć siatką] A na jakich obrotach owijasz? takich samych jak prasujesz?

#9 Share kowalcity

kowalcity

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 12:40

Różnie próbowałem, ale zazwyczaj na trochę mniejszych niż prasuję 

#10 Share Picek2005

Picek2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 16:07

@armer24

u mnie siłownik od siatki nie wraca, jeśli napinacz paska jest za mocno napięty. Trzeba poluzować napinacz, właczyć owijanie na sucho i jak zacznie działać to wyregulować napinacz jeszcze raz. Raz sie tez zdarzyło, ze siłownik nie wracał, bo czujnik był walniety, po wymianie było ok.

#11 Share kowalcity

kowalcity

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 09:35

U mnie za każdym razem jak owijałem siatką (na każdym ustawieniu ilości owinięć) prasa owijała kulkę tylko 1,5 raza. 

podłączyłem tylko sterowanie bez włączonego wałka przekaźnika i włączyłem owijanie. okazało się , że półksiężyc po wciśnięciu owijana za mało się odchyla. na początku myślałem, że jest za słaba sprężyna. okazało się, że półksiężyc trze o  siwy element. Wystarczyło podłożyć podkładkę i wszystko dokładnie opryskać płynem wd, potem wytrzeć i wszystko działa jak należy.

http://images78.foto...700b46camed.jpg

http://www.fotosik.p...3f27907e4f556c6

http://www.fotosik.p...3cd1d20b19fc4bd

a jeszcze jedno jak komuś owija się siatka o wałek gumowy, to należy wszystko przedmuchać powietrzem i umyć. poczekać jak wyschnie a następnie posypać talkiem (nawet takim co można kupić w drogerii)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2016 - 12:30

podlaczam sie do tematu mam taki problem mianowicie po sprasowaniu kulka robi sie jak flak chociaz jak wyskoczy z prasy nie mozna wbic reki w srode i wydaje sie ze jest dobrze zbita co jest spowodowane czy to ma jakies znaczenie ze docinacz jest wlaczony czy  nie jest nie moge tego rozgrysc wszystko ustawione wg onstrukcji obslugi

zetor team
ZIELONA STRZALKA