michal7211jaron

Czy można zwęzić bronę wirnikową?

Polecane posty

Zwracam się do wszystkich majsterkowiczów z pytaniem, czy można jakoś zwęzić bronę wirnikową.

Mam ciężkie pola i musiałbym się przestawić z uprawy biernej na aktywną.

Chciałbym do swojego zetora 7211 zrobić aktywny agregat upr-siew. Chciałbym kupić jakąś używaną bronę

wyremontować sobie, ale wśród używanych są najczęściej 3 metrowe, rzadko 2,5 metrowe,

a ja nie chciałbym zetorka przeciążać i zapiąć mu 2 metrową. Tyle mi też wystarczy.

 

Myślałem kiedyś tylko o odpięciu kilku skrajnych wirników, ale na skraju pola wystająca część skrzynii wadziłaby o miedzę.

Byłoby to strasznie nieporęczne. Musiałbym pierwsze przejazdy uprawić biernym.

Czy dałoby radę zwęzić wannę? W teorii to jest proste: uciąć i przyspawać, ale w praktyce może to być trudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak mam kupować nową bronę, to wolę tę kasę przeznaczyć na paliwo do traktora na drugi przejazd agregatem. Nowa kosztuje koło

30 tyś. Za tę kasę to mam paliwa na kilkanaście lat. Chodzi o to, że gdybym widział 2m używaną to bym wzioł natychmiast, ale nie widziałem jeszcze.

Natomiast chciałem zapytać, czy można zwęzić, bo widziałem już tanie 3 metrowe, na które mógłbym sobie pozwolić, no ale zetor będzie miał ciężko.

Może ktoś próbował zwężać i wie, na co uważać przy kupnie, na co uważać przy przeróbce lub że nie jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli idzie?! Trochu poprawileś mi humor.

Takie pytanko jeszcze, czy wanna u ciebie i wogóle w takich bronach to przeważnie odlew, czy blacha,

i czy w przypadku odlewu będą kłopoty ze spawaniem? Masz może jakieś zdjęcia z tej przeróbki.

Edytowano przez michal7211jaron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez koscnh
      brona wirnikowa RHEINLAND szer.250 co to za brona orientuje sie może ktoś, jaka awaryjność,wytrzymałość

    • Przez eddi87
      Witam, chciał bym sie doradzić czy warto zamienić glebogryzarke na brone talerzowę. Glebogryzarka robi tylko po warzywach 20 arow i ziemniakach 30 arow oraz po żniwach przy granicach. Resztę roku stoi nie używana. Pola jest 6h zbóż więc brona była by na podorywkę idealna lecz czy po warzywach też nią potne resztki na polu? Co do brony jestem właściwie przekonany tylko czy wg was warto gryzałkę zostawić czy brona da radę z tymi ziemniakami i warzywami? Bo mógł bym wziąć talerzówkę w rozliczeniu i wyjdzie połowa ceny. Oraz do c360 lepiej 1.8 czy 2.0 ziemie 1-2 klasa i pagórki też są, moje obawy do 1.8 to czy nie będzie czasem trzeba jechać kołem już po talerzowanym. 
    • Przez wojtokus
      Witam
      Sprzedam bronę wirnikową Maschio DC  3000 3m stan bardzo dobry 100% wszystko w oryginale. Cena 4500. Kontakt PW




    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie jaka jest różnica między broną wirnikową a aktywną ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj