Skocz do zawartości

Polecane posty

eddi87    0

Witam, chciał bym sie doradzić czy warto zamienić glebogryzarke na brone talerzowę. Glebogryzarka robi tylko po warzywach 20 arow i ziemniakach 30 arow oraz po żniwach przy granicach. Resztę roku stoi nie używana. Pola jest 6h zbóż więc brona była by na podorywkę idealna lecz czy po warzywach też nią potne resztki na polu? Co do brony jestem właściwie przekonany tylko czy wg was warto gryzałkę zostawić czy brona da radę z tymi ziemniakami i warzywami? Bo mógł bym wziąć talerzówkę w rozliczeniu i wyjdzie połowa ceny. Oraz do c360 lepiej 1.8 czy 2.0 ziemie 1-2 klasa i pagórki też są, moje obawy do 1.8 to czy nie będzie czasem trzeba jechać kołem już po talerzowanym. 

AlaCapone    5001

Nie rozumiem. Nie możesz jej zostawić? Musisz sprzedać, żeby przeżyć? Jeśli nie to zostaw ją, z całą pewnością się przyda. Każda maszyna do pracy potrzebuje optymalnych warunków. Dla brony talerzowej będzie to m.in. prędkość. Ziemie masz ciężkie i dodatkowo nierówny teren także moim skromnym zdaniem ciągnik z 2m może mieć czasem ciężko. Z drugiej strony Twoje obawy odnośnie szerokości 1,8 m są częściowo uzasadnione.

• Like 1
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Szafran
      Witam! Potrzebuję brony talerzowej do swojego ciągniczka. Dotychczas pracował z broną talerzową 2x10 w układzie V i wykonywał swoją pracę zadowalająco. Chciałbym kupić bronę do uprawy pożniwnej. Zastanawiam się nad broną Tolmet Simply 220 gdyż ma zapotrzebowanie mocy od 50 km... No i tu mam kilka pytań... Masa 850kg... Jak wiadomo ursus ma 1200kg udźwigu lecz jest to udźwig na kulach. Czy da sobie radę z podniesieniem i uciągnięciem 18 talerzy po ściernisku? Czy może wybrać inną, lżejszą bronę? Jeśli tak to jaką?
    • Przez JakubZajdel
      Witam, mam pytanie czy pracował ktoś takim sprzętem? Jak się sprawuje ile jest warta? Jaki ciągnik ile KM MIRTEX U 204/4 rok 2010 szerokość robocza 2,4m
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez wojtokus
      Witam
      Sprzedam bronę wirnikową Maschio DC  3000 3m stan bardzo dobry 100% wszystko w oryginale. Cena 4500. Kontakt PW

• Przez Wojtas777
      Witam koledzy mam pytanie a raczej potrzebuje doradztwa mam dwuletnia krowe mleczna bardzo wdzieczna spokojna daje bardzo ladne cielaki ale dostalem oferte zamiany jej na dwa cielaki ncb wiek 1,5 miesiaca i jalówke mm czerwono biala w wieku 5 miesiecy i niewiem co robic potrzebuje porady czy warto sie zamienic pomórzcie cos doradzic bede bardzo wdzieczny