Skocz do zawartości

Polecane posty

eddi87    0

Witam, chciał bym sie doradzić czy warto zamienić glebogryzarke na brone talerzowę. Glebogryzarka robi tylko po warzywach 20 arow i ziemniakach 30 arow oraz po żniwach przy granicach. Resztę roku stoi nie używana. Pola jest 6h zbóż więc brona była by na podorywkę idealna lecz czy po warzywach też nią potne resztki na polu? Co do brony jestem właściwie przekonany tylko czy wg was warto gryzałkę zostawić czy brona da radę z tymi ziemniakami i warzywami? Bo mógł bym wziąć talerzówkę w rozliczeniu i wyjdzie połowa ceny. Oraz do c360 lepiej 1.8 czy 2.0 ziemie 1-2 klasa i pagórki też są, moje obawy do 1.8 to czy nie będzie czasem trzeba jechać kołem już po talerzowanym. 

AlaCapone    5001

Nie rozumiem. Nie możesz jej zostawić? Musisz sprzedać, żeby przeżyć? Jeśli nie to zostaw ją, z całą pewnością się przyda. Każda maszyna do pracy potrzebuje optymalnych warunków. Dla brony talerzowej będzie to m.in. prędkość. Ziemie masz ciężkie i dodatkowo nierówny teren także moim skromnym zdaniem ciągnik z 2m może mieć czasem ciężko. Z drugiej strony Twoje obawy odnośnie szerokości 1,8 m są częściowo uzasadnione.

• Like 1
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Andzaw72
      Witam
      Mam pytanie do użytkowników Case JX 95: Gdyż chce kupić bronę aktywną.
      1. jaki jest maksymalny udźwig w rzeczywistości? Bo na moje oko taka brona + siewnik to będzie ważyło około 2ton.
      2, Czy JX95 poradzi sobie z takim 3 metrowym zestawem?
      Co radzicie?
      Pozdrawiam

• Przez tomek73
      Potrzebuję częsci do brony aktywnej Howard HK 400 lub 300. Dokładnie  wałków co zęmby się montuję  i trybów
    • Przez kamil5421
      Witam. Sprzedam Agregat uprawowo-siewny ( brona wirowa ) Krone z hydro-pakiem , stan bardzo dobry , nie ma luzów , przekładnia ma wypuszczony wałek z tyłu co umożliwia podpięcie innej maszyny napędzanej na WOM. Cena do negoacjacji 

https://www.olx.pl/oferta/agreagt-uprawowo-siewny-z-hydro-pakiem-brona-wirowa-krone-CID757-IDsa1PF.html
    • Przez patrykbm
      Witam, 
                Zamierzam się do zakupu John Deere 3650 a już posiadam bronę talerzową, moje pytanie brzmi.
      Czy ciągnik udźwignie tą bronę wraz z siewnikiem poznaniak zasypany nasieniem? 
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-talerzowy-brona-talerzowa-tiger-3-0-m-hydropack-dostawa-polsk-CID757-IDskVJX.html#d626e83602
    • Przez petro11
      Witam. Chcę kupić do Johna 7730 bronę talerzową 5metrów. Diler namawia mnie na Softera z Farmetu ale nie znam opinii na jej temat? Słyszeliście może o tym sprzęcie? Mam agregat uprawowy czeski i siewnik i jest ok, ale jak to z talerzówką jest to nie wiem. Jeśli chodzi o cenę to np Farmet od Amazone w podobnej specyfikacji to jakieś 30tys różnicy. Maszyna bez PROWu to cena ma znaczenie. Podobno jakość Farmetu nie odbiega, a nawet słyszałem że przegania zachodni sprzęt.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.