Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
koscnh

brona wirnikowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koscnh    0

brona wirnikowa RHEINLAND szer.250 co to za brona orientuje sie może ktoś, jaka awaryjność,wytrzymałość

post-15833-0-12016900-1378564843_thumb.jpg

Edytowano przez koscnh

stas    2

Posiadam 3-metrową włoską bronę Perugini SK300 i wygląda niemal identycznie, więc sądzę że to jest to samo. Mam ją 3 lata i spisuje się bardzo dobrze. Jest to wzmocniona wersja na ciężkie gleby, więc trudna do zajechania. Jednak sporo waży i trzeba ciągnik z mocnym podnośnikiem.

akmaly    185

Panowie, podępnę się do tematu. Interesuje mnie czy taki MF 390 4x4 80KM da rade na ciężkich glebach z takim agregatem (2,5m wirnikowy + wał pakera) i siewnikiem na hydropaku? Podnośnik powinien wytrzymać ( wzmacniany dodatkowym siłownikiem, pompa 64l/min i udźwig wg producenta 3060kg). Co do obciążenia przodu to będzie tur mailluxa co waży swoje więc nie powinno go podrywać tylko czy da radę to ciągnąć? A może szukac z lżejszym wałem rurowym? Co prawda ma to pracowac w rędzinach więc paker pewnie byłby lepszy. Jak sądzicie co wybać do takiego ciągnika?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Krzysiekfigix
      witam zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego brony talerzowej lub agregatu talerzowego co lepiej wybrać dodam że będzie pracowała któraś z tych maszyn z deutz fahr K610 maszyna ma głównie służyć do uprawy pożniwnej na glebach od 4 do 5 klasy
      proszę o pomoc
    • Przez MatiRol92
      Panowie chcę zrobić taką brone jak na tych fotkach ,czy spotkał sie ktoś z was z czymś takim ,jak to sie sprawuje? Mam 5 skibowego Grudziądza i chce zrobić to pod ten wzór.

• Przez CezarKing
      Witam mam na oku brone talerzowa 4,8m brixa i mam pytanie jesli ktos ma taki sprzet to jest on godny polecenia czy nie? jak ta firma sie prezentuje na polu w pracy? warto zaplacic za nia 30tys? nowe talerze 660...
    • Przez acmilano23
      Witan panowie potrzebuje pomocy
      Co byscie mi poradzili do uprawy pod siew buraków cukrowych i zbóz , dodam ze chodzi o 1 i 2 klase gleb . A traktor jaki posiadam to Ursus 5714 (82 km)